Artık Facebook Musibetinden Kurtulun.....!

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 877 kez

Artık Facebook Musibetinden Kurtulun.....!

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

Facebook’u silmenin zamanı geldi mi?

Hepimizin malumu olduğu üzere Facebook, son birkaç yıldır kullanıcı verilerinin izinsiz paylaşımı konusunda yaşadığı skandallarla gündemden inmek bilmiyor. Özellikle bu skandallarla beraber süregelen bir mahkeme sürecinin işlemesi, Mark’ın canını epeyce sıkmaya yetti. Aslına bakarsanız Mark’ın canını sıkan şey bu olaylar değil, (Zaten neden bu olaylar sıksın ki!? Alenen tüm kullanıcılarının verilerini pazarlayarak para kazandığı zaten mahkeme süreçleri ile de tescillendi! Her ne kadar Mark’cım bunu inkar etse de…) bu olaylar sonucunda yaşadığı kullanıcı kaybı. Ee tabi, ne kadar çok kullanıcı o kadar çok data.
g]

Özellikle çıkışlarıyla popüler Apple’ın kurucularından Steve Wozniak, insanların Facebook’tan kurtulmanın bir yolunu bulması gerektiğini söyledi. Wozniak’a göre Facebook hiç güvenli değil. Bu söyleminin gerekçesi olarak ise Facebook’un herkesi dinlediğini iddia ediyor. (İddia dediğime bakmayın, tam olarak öyle aslında.) Facebook’un insanları dinleyerek mahremiyetini zedelediğini düşünen Steve Wozniak, bu duruma ek olarak sosyal medya devinin halen kullanıcı verilerini sızdırmaya devam ettiğini de söylüyor.

Kullanıcı verilerine bakıldığında da Facebook’un son yıllarda milyonlarca kullanıcı kaybettiğini de görüyoruz. Steve Wozniak gibi bir çok kişi Facebook hesabını silerken, akıllarda tek bir soru beliriyor:“Facebook’u silmenin zamanı geldi mi?”

Kaynak Site: https://wmaraci.com

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Re: Artık Facebook Musibetinden Kurtulun.....!

Mesaj gönderen velociraptor »

Bende uzun süredir kişisel facebook hesabı kullanmıyorum belkide 5-6 sene oldu, zaten facede hesap açıp hiç kullanamamışitım , okadar salak ve itici bir ortam daha görmedim , bende bir terslik var herhalde diye düşünmüştüm , demekki terslik kullananlardaymış
Kullanıcı avatarı
orhankendi
Byte1
Byte1

Mesaj gönderen orhankendi »

ben kurtulalı 5 yıl oldu şükür :D
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3167 kez

Mesaj gönderen burak35 »

benim hesabım geçen sene kapandı. gerekçe olarakta şüpheli hareket vs yazıyordu. iyide ben aktif olarak sürekli kullanmıyordum ki :D herşeyi geçtim en son fotografımı bile yanlış hatırlamıyorsam 2017 de yüklemiştim. baya bi kurtarmak için çalıştım. kurtarma numarası olarakta askerden döndükten sonra aldığım telefon numarasını gösterdi bana şaka gibi. :D neyse o numarayı değiştirmemişim hesaptan. velhasıl kelam hesap kapandı gitti. ilk başta üzülsemde sonra üzüntüm geçti 2 3 gün sonra. sanki mecburuz arkadaş dakika başı check in atmaya selfie atmaya. mecbur kalmadıkça kullanılmamalı artık. çünkü çok fazla kişisel bilgi istiyor ve veri topluyorlar malesef. telefon kimlik fotoğraf mail vs.
Kullanıcı avatarı
AmbaSSadoR
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 126 kez

Mesaj gönderen AmbaSSadoR »

3 senedir elimi sürmüyorum ,bir şey de kaybetmiyorum,yaşasın tivitır ((=
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Benimkisi tek bir paylaşım olmadan duruyor öyle, arada bir stalk yapıyorum.
Hesabı kapatıp uygulamayı kaldırayım ddiyorum.
Babam kullanıyor facebook.

tibitır iyidir.