Tüm Windows İşletim Sistemlerinde SYSTEM[TrustedInstaller] Yetkilerini Kullanabilme

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Tüm Windows İşletim Sistemlerinde SYSTEM[TrustedInstaller] Yetkilerini Kullanabilme

Mesaj gönderen trwe »

Merhabalar

Kısa Açıklama:

Bu yeni ve benzersiz yöntemle , normal kullanıcı hesabıyla erişemediğiniz bir çok Windows ayarını SYSTEM KULLANICISININ yetkilerini geçici alarak çözebilirsiniz.Bu yöntem, GNU-Unix/Linux dağıtımlarındaki ROOT'A BÜRÜNME İLE eşdeğerdir.Bu yeni yöntemi dikkatlice kullanın, çünkü Windows, sizin SYSTEM kullancısı olarak U.A.C devreye almaz, yaptıklarınıza bakmaz.....

Resim
Resim
Resim
Resim
Resim

Resimli Anlatımda Kullanılan Yazılımların Web Sayfa Linkleri;

SordumNet PowerRun 1.3 : https://www.sordum.org/9416/powerrun-v1 ... rivileges/

TrustedInstaller Run : https://winaero.com/ (Sağ Taraftaki ExecTI İfadesine tıklatın ve ayrıca bu yazılımdaki bir küçük,portable uygulama ile kullandığınız Vista/7/8.1/10 sisteminizi geliştirin/işlerinizi halledilmesini kolaylaştırın.Bu web sitesi, www.sordum.org ile hemen hemen denk bir free software karakterli bir site......)

Not:

Bu resimli anlatım HER HAKKI SONUNA KADAR SORDUM.NET'E (c) AİTTİR. Hiçbir nedenle, nedensiz kaynak göstermeden resimlerde değişikliğe gidilemez ve kaynak site belirtilmeden başka web sayfalarında YAYINLAMAZ,eğer yayınlanırsa o zaman bu anlatım'ın sahibinin avukatıyla sizinle mahkemede hesaplaşılır......!

TRWE_2012
ALAYDAN YETİŞME PC KULLANICISI
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Re: Tüm Windows İşletim Sistemlerinde SYSTEM[TrustedInstaller] Yetkilerini Kullanabilme

Mesaj gönderen velociraptor »

Dikkatli kullanılmasında fayda var , eline sağlık güzel bir anlatım olmuş
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Re: Tüm Windows İşletim Sistemlerinde SYSTEM[TrustedInstaller] Yetkilerini Kullanabilme

Mesaj gönderen trwe »

velociraptor yazdı:
12 Eki 2019, 22:42
Emin ol, devamı gelecek bu gibi konuların....

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Etkisi Kanıtlanmış Yeni Yöntem Ve Sonuçları

Mesaj gönderen trwe »

velociraptor yazdı:
12 Eki 2019, 22:42
İstersen admin şimdi bir daha bak bu yeni ve denenmiş yöntem'e.....Bu konuyu bence www.sordum.net ön web sayfasına taşımalısın......

Resim
Resim
Resim
Resim

Not:

Bu yeni yöntemle yapabilecekleriniz sadece ama sadece HAYALLERİNİZLE sınırlıdır.

TRWE_2012

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Teşekürler.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
AmbaSSadoR
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen AmbaSSadoR »

bu işlemi user iken şirket pclerinde yapabilirmiyim ?denedim yemedi çünkü ((=
--------------------------------
Umut iyi bir şeydir ve iyi bir şey asla ölmez...

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen trwe »

AmbaSSadoR yazdı:
15 Eki 2019, 21:48
bu işlemi user iken şirket pclerinde yapabilirmiyim ?denedim yemedi çünkü ((=
Yaparsın niye yapamamasın ki, Windowslar da SYSTEM kullanıcısı en üst kullanıcı,bu kullanıcıya sadece yazılım firması Microsoft müdahale edebilir onun dışında senin şirketinde çalışan bir sistem yöneticisi ALEMİ ŞAHAYAN(en büyük bilge-alim) olsa bunu devredışı hiçbir şekilde BIRAKAMAZ(çünkü o kod bilgisine sahip değil)

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Bu Eşsiz Türk Buluşu Yöntemin Windows Vista Ultimate SP2 'deki Uygulama Görüntüleri;

Mesaj gönderen trwe »

Administrator Karakterli Normal Kullanıcı Hesabı : TRWE_2012

Resim

SYSTEM Kullanıcısının Kendisi Yani Süper As User[Büyük Patron]:

Resim

TRWE_2012

Not:

Bu konu ön web sayfa da yerini almalıdır.

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Bu Eşsiz Türk Buluşu Yöntemin Windows Vista Ultimate SP2 'deki Uygulama Görüntüleri 2:

Mesaj gönderen trwe »

Şimdi de Windows Shell olarak ;

Normal Kullanıcı: TRWE_2012

Resim
Resim

Büyük Patron: SYSTEM

Resim
Resim

Gördüğünüz gibi bu bulunan yöntem her Windows Sürümünde (WinXP/Vista/7/8.1/10) tam randımanlı çalışır.Ayrıca Q-Dir özellikle Windows 10 kullanıcılarının mutlaka kullanmasını tavsiye ettiğim Windows Shell yazılımıdır.Kullanım kolaylığı ve rahatlığı Windows XP'in Windows Explorer'ini kullanımını birebir taklit etmiştir.

TRWE_2012

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen trwe »

Not:

Ekran görüntülerinden birinde iki tane Denetim Masası var değil mi? alın size bir bilinmeyen Windows İşletim Sistemi bilgisi;

"Tüm Windows'larda sadece ama sadece SYSTEM Kullanıcısı iki ayrı denetim masasına sahiptir" Bu masalaradan biri normal kullanıcılara hitap ederken diğer masa, tanrı modu'dur.(Tüm ayarların tek bir pencere altında toplandığı birim)

TRWE_2012

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

resimlerde İki denetim masasını farketmemiştim , Teşekürler

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Son Nokta : Artık bu konu Kabak Tadı Verdi

Mesaj gönderen trwe »

velociraptor yazdı:
20 Eki 2019, 23:43
resimlerde İki denetim masasını farketmemiştim , Teşekürler
Biliyorum artık bu konu tabiri caiz ise kabak tadı verdi (yani usandırdı) artık buna finallik bir son nokta koymanın zamanı geldi.

Bu yöntemle, kuracağınız antivirüs yazılımlarını sizin yerine büyük patronun çalıştırmasını ister miydiniz.? Bu soruya çoğu kullanıcı hayır demeyecektir.

O halde yukarıdaki yöntemi kullandığınız daha doğrusu kuracağınız antivirüs yazılımına uygulayabilir.Yalnız ufak bir hile yapabilirsiniz.Normalde bir yazılımın standart kurulum yeri %Program Files% sistem dizinidir.Ben , antivirüs yazılımı kurulumlarında (Webroot) C:\Program Files dizini yerine C:\Windows\System32 dizinin seçiyorum.Böylece zararlıların sistemin kalbine ulaşmaları daha baştan engellemekteyim.Bu aynı kapının önüne, muhafız dikmek gibi algılanabilir.

Yöntemin Webroot Antivirüs için başarılı olduğu gösteren ekran görüntüsü,büyük patron(SYSTEM Kullanıcısı) yazılımı otomatik çalıştırıyor.Ben istemedikçe hiçbir zararlı bu antivürüs yazılımını devreden çıkartamaz.Nokta.......!

Resim

Not:

Hey .....! yeni nesil Windows/Lunix pc kullanıcıları......Sözüm sizleredir.

BİZİM ZAMANIMIZ DA BİZLERE BÖYLE AYRINTILI KONU ANLATANLAR BİR ELİN PARMAKLARINI GEÇMİYORDU.....BİRŞEY ÖĞRENMEK YADA BİR PC SORUNUNU HALLETMEK İÇİN YABANCI SİTELERDE ELİMİZDE TÜRKÇE-İNGİLİZCE MEŞUR SARI CİLTLİ SÖZLÜKLE SAATLERCE, ÇEVİRİ YAPTIĞIMIZI BİLİRİM.ONUN İÇİN BU FORUM'UN VE BU FORUM'DA YAYINLANAN HER BİLGİYİ GANİMET BİLİN......!

TRWE_2012

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Fazla Büyük Konuşmamak Lazım.......(Geri Bildirim)

Mesaj gönderen trwe »

Hayatta hiçbir şey için kesin hükümde aniden konuşmamak lazım gelir.Ben bunu birçok kere tecrübe ettim.(çünkü tez canlıyım, bir şeyin yada durumun benim umduğum biçimde aniden oluşmasını istemekteyim )
Yöntemin Webroot Antivirüs için başarılı olduğu gösteren ekran görüntüsü,büyük patron(SYSTEM Kullanıcısı) yazılımı otomatik çalıştırıyor.
Bundan önceki mesajımda bu ifadeyi kullandım ama öyle değilmiş......SYSTEM kullanıcısı yetkileri ile kurulan bir antivirüs yazılımı bir canavara dönüşebiliyor.Bende öyle oldu.Tam tamına 6-7 kez sistemi kitledi.Her defasından sistemi Güç düğmesine basarak zorla yeniden başlatmak zorunda kaldım.Bu durum diskler için son derece de zararlı......

Sonra bu antivirüsü revo ile system kullanıcısı yetkileri güç bela kaldırdım, kayıt defter temizliği ve sistem temizliğinden sonra tekrar normal yönetici modunda kurdum.Şuan canavarlaşan antivirüs yazılımı kuzu oldu.(sorun çıkartmıyor)

Buradan şu sonuç çıkıyor...

SİSTEMİN GENELİNİ İLGİLENDİREN BİR YAZILIMI ASLA, SYSTEM KULLANICISI OLARAK KURMAYIN/KULLANMAYIN....

WEBROOT 9.0'un Yapılandırma Ayarları......

Resim

Kaldırıp -Yükledikten sonra 450 günlük yasal lisansım etkisiz oldu....

Resim

450 Günlük Legal Lisansın Yazılıma Online Ortam da Girilmesi (Lisans gösterimi/paylaşımı forumda yasak olduğundan lisans kısmı buzlanmıştır.)

Resim

450 günlük yasal kampanya lisansım kabul edildi.Ve yazılım modülleri aktif hale geldi.

Resim

Artık yazılım faal ve hazır....

Resim

Not:

Bu yazılımın ana önemli özelliği

1.Sistem kaynaklarınızı minimum kullanıyor.
2.Virüs veritabanı kendi bulut sunucusunda olduğundan sistemi diskin sığası ve verileri çokluğuna bağlı 15-30 dk tarayabiliyor.

TRWE_2012

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Sonunda Tüm Stress Testleri Bitti Sistemin Kafam Rahat

Mesaj gönderen trwe »

Resim

Bazıları benim bu sistem kurma ve yapılandırma işlemini abarttığı düşünebilir.(yani şöyle , söylenmekte bu kişiler; "İşletim kur bu kadar, abartmaya ne gerek var")

Her yiğidin yoğurt yemesi farklıdır.Her Windows ve Linux kullanıcısı farkında olmadıkları halde kendileri aynı zaman da bir SİSTEM YÖNETİCİSİ 'dir. Kimi bunu ciddiye alır kimi almaz.Bu bir tercih meselesi......

TRWE_2012

Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator

Mesaj gönderen trwe »

Konumuz günceldir. (Sıralama da yukarıya çıkartmak için yazıldı)