Internet Bağlantısını Birkaç Bilgisayar Arasında Paylaştırma

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9662
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Internet Bağlantısını Birkaç Bilgisayar Arasında Paylaştırma

Mesaj gönderen trwe »

Merhabalar

Bir Internet bağlantısını ev ağınızdaki tüm bilgisayarlar arasında paylaştırmak, yalnızca tek bir bağlantı kurmanız gerektiği için zamandan tasarruf sağlar. Her bilgisayar için ayrı bir Internet hesabı almanıza gerek kalmadığı için, paradan da tasarruf sağlar.Internet bağlantısı paylaşımı kurmanın iki yolu vardır, bir yönlendirici kullanarak veya Internet Bağlantısı Paylaşımı (ICS) kullanarak.....

Bir Yönlendirici Kullanma:

Nasıl çalışır: Her bilgisayar bir yönlendiriciye (bazen Internet ağ geçidi aygıtı olarak da adlandırılır) bağlanır. Kablolu veya kablosuz yönlendirici, bir geniş bant (DSL veya kablo) modemine bağlanır ve modem de Internet'e bağlanır. Yönlendirici ve modem tek bir aygıt olarak da satın alınabilir

Resim

Yönlendiricinizde yerleşik bir güvenlik duvarı olduğundan emin olun. Güvenlik duvarı, Internet'ten ağınıza istenmeyen bağlantıların yapılmasının önlenmesine yardımcı olur.

ICS'yi Kullanma:

Nasıl çalışır: Ağdaki bir bilgisayar, ana bilgisayar olarak atanır. Ana bilgisayar Internet'e bağlanır ve diğer ağ bilgisayarları bu Internet bağlantısını paylaşır.

Resim

Bu yöntem, ana bilgisayarın her zaman açık kalmasını gerektirdiği için daha kullanışsızdır. Ancak, çevirmeli Internet bağlantınız varsa veya USB bağlantılı bir modem kullanıyorsanız, en iyi yöntem budur.

Notlar

Internet bağlantınızı geçici ağ kurarak paylaşırsanız, bağlantı yalnızca o oturumda paylaşılır. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda, bağlantı paylaşımı sona erer.Geçici bir ağ kurar ve Internet bağlantınızı paylaşırsanız ve ardından Hızlı Kullanıcı Değiştirme kullanarak aynı bilgisayarda başka biri oturum açarsa, Internet bağlantısı paylaşılmaya devam eder. Yalnızca bilgisayarın yeniden başlatılması Internet bağlantısı paylaşımını sona erdirir.

TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Cevapla