Bilgisayarınızı Güvene Almak için En İyi Üç Ücretsiz Güvenlik Duvarı Programı

PC güvenliği konusundaki bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8428
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Türkiye Cumhuriyeti

Bilgisayarınızı Güvene Almak için En İyi Üç Ücretsiz Güvenlik Duvarı Programı

Mesaj gönderen trwe » 24 Tem 2019, 01:26

ÖnSöz(Girişgah)

Bir çoğumuz bir Anti-Virüs programına dahil edilmiş, bir WiFi yönlendirici içine yerleştirilmiş bir modül olarak donanım veya yazılım güvenlik duvarı korumasına sahibiz veya Windows 10'un ayrılmaz bir parçası olan Windows Defender kullanıyoruz. Bilgisayar - örneğin özel bir ağı izlemek için - ağa veya ağdan yetkisiz erişime karşı kontrol olarak gereklidir.

Windows için birçok ücretsiz güvenlik duvarı uygulaması bulunmaktadır. Makinenize indirilen verileri sürekli olarak filtrelemek ve uygulamalarınızdan yetkisiz veri aktarımını kontrol etmek için sisteminizi zararlı izinsiz girişlerden korumak için gereken bariyeri oluştururlar. Bu ücretsiz güvenlik duvarı uygulamalarından biriyle ev ağınızı kötü amaçlı yazılım saldırılarından ve bilgisayar korsanlarından koruyabilirsiniz.

1.Comodo Firewall

Önleme tabanlı güvenlik, indirmeden önce tehditleri durdurur

Comodo, Windows XP'nin tanıtımından bu yana Windows işletim sistemleri için ücretsiz bir güvenlik duvarı sağlıyor ve birçok ödül kazandı. Yazılım, sürekli güncellenen bir tehdit veritabanı olan Varsayılan Reddetme Koruması veya DDP'yi kullanarak gelen ve giden bağlantıları izler. Yapay Zeka (AI) normal çalışma davranışınızı göstermek için kullanılır ve yeni yazılım indirirken gizli virüslerin sisteme sızmasını engellemek için bir Sandbox ortamı vardır.

Comodo Firewall çok kullanıcı dostu bir grafiksel kullanıcı arayüzü sunar ve kolay konfigürasyon seçenekleri deneyimsiz kullanıcılar için kurulum yaparken hiçbir problem olmamasını sağlar. Kurulum tamamlandığında, Firewall'un sisteminizi taraması ve mevcut tüm uygulamalarınızı güvenli listesine eklemesini sağlamak için güvenlik ayarlarını önceden belirlemek için sihirbazları kullanabilirsiniz.

Yeni kullanıcılar için oldukça kullanıcı dostu olmasına rağmen, program gerçek teknolojinin tartışmalı yazılımlar indirirken, uygulama kullanımının kontrolünü gerektiren, oyun sırasında vb.

Windows için ücretsiz güvenlik duvarı şunları sağlar:

Varsayılan Reddet Koruma, bilinen tehditlerin tamamen güncel veritabanı
Önleme tabanlı güvenlik - kötü amaçlı yazılımın, sisteminize erişmeden önce durdurulması
Sandbox - yeni yazılım yüklemelerini kontrol etmek için sanal işletim ortamı
Bulut tabanlı davranış analizi ve beyaz liste
Oyun sırasında alarm, güncelleme ve tarama işlemlerini bastırmak için oyun modu
Yazılımın çalışmasına izin vermek veya vermemek için kişiselleştirilmiş tehdit uyarıları ve uygulama kontrolü
Kullanıcı dostu arayüz, sihirbazlar ve mevcut güvenlik ayarları ekranı
Bir kullanıcı işlemleri profili oluşturmak için Eğitim Modu
Comodo Firewall, 32 bit ve 64 bit Windows XP'den 10'a kadar çalışır ve 152 MB RAM ve 400 MB disk alanı gerektirir.

Resim

İndirme:https://www.freewarefiles.com/Comodo-Fi ... 65125.html
Resmi Web Sayfası:http://www.comodo.com/home/internet-sec ... rewall.php

2.ZoneAlarm Free Firewall

Genel WiFi kullanırken ev ağınızı emniyete alın ve ekstra koruma sağlayın

İster evinizde ister masaüstü ister dizüstü bilgisayarınızda herkese açık WiFi'de olsun, ZoneAlarm Free Firewall, hem gelen hem de giden trafiği yönetmek ve izlemek için kişisel bir güvenlik duvarı sağlar. Bilgisayar korsanlarından, kötü amaçlı yazılımlardan ve güvenliğinize yönelik diğer tehditlerden korunuyorsunuz.

Uygulamayı indirin ve yükleyin ve etkinleştirmek için bir e-posta adresi girin. Windows için ücretsiz güvenlik duvarı, nerede olursanız olun verilerinizi korumak için bilinen tehditlerin veritabanını otomatik olarak günceller.

Sistem, kötü amaçlı programlardan kaynaklanan şüpheli davranışlar için izlenir ve sizi bilgisayar korsanlarına karşı görünmez tutmak için Tam Gizli Modu sağlar. Çevrimiçi tehditlerin gerçek zamanlı DefenseNet güncellemelerini alırsınız ve güvende olursunuz

Resim

İndirme: https://www.freewarefiles.com/ZoneAlarm ... _2930.html
Resmi Web Sayfası: http://www.zonelabs.com/

3.Firewall App Blocker {TR:Güvenlik Duvarı Uygulama Engelleyicisi}(Favorim,Kolay,Basit Ve Sonuç Odaklı,Etkili]

Uygulamaları engellemek ve engelini kaldırmak için ayarları sürükleyip bırakın

Güvenlik Duvarı Uygulama Engelleyicisi, Windows Güvenlik Duvarı'ndaki program erişiminin internete manuel olarak engellenmesi ve engellenmesinin yerine geçer. Basit bir sürükle ve bırak kullanıcı arayüzü var.

Ücretsiz Firewall App Blocker'ı indirin. Taşınabilir bir uygulamadır. Kullanımı kolay, kapsamlı bir arayüze başlayın. Kontrol etmek istediğiniz programları ‘App Blocker‘ penceresine sürükleyip bırakın veya sabit diske göz atmak ve eklemek için menü çubuğundaki ‘Dosya‘ sekmesini kullanın. Listelenen programlar otomatik olarak engellenir. Engellenen bir programa izin vermeniz gerekiyorsa, programı sağ tıklayın ve açılır menüden ‘İzin Ver‘ öğesini seçin. Alternatif olarak, sadece silin. Pencerenin altında, ‘WhiteList‘ özelliğini etkinleştirmek için Giden ve Gelen Kuralları düğmelerini ve bir onay kutusunu göreceksiniz. Beyaz Liste Modunda, Beyaz Liste dışındakiler için tüm uygulamalar için internete erişim reddedilir.

Bir program seçmek ve sağ tıklamak, Firewall App Blocker'ın Etkin, Devre Dışı Bırak, İzin Ver, Engelle, vb. Seçeneklerine hızlı erişim için bağlam menüsünü getirir. Güvenlik duvarı menüsünün diğer özelliklerine, menü çubuğundaki Güvenlik Duvarı sekmesinden erişilebilir.

Bunlar Beyaz Liste Modu, Kara İnternet ve daha fazlasını içerir. Beyaz Liste modunda sürükle ve bırak özelliğini etkinleştirerek, izin verilen uygulamaların arabirime sürükleyerek kurulmasını sağlayabilirsiniz. Ek seçenekler - birçok alternatif dil dahil - Seçenekler sekmesinde kullanılabilir. Windows Vista'dan 10'a desteklenmektedir.

Resim

İndirme: https://www.freewarefiles.com/Firewall- ... 89953.html
RESMİ WEB SAYFASI: https://www.sordum.org/8125/firewall-ap ... -fab-v1-6/

Not:

Bu makale bir çeviri yazısı olup, yazının aslına buradan bakabilirsiniz.(Tercümesi sordum'a aittir.)
https://www.freewarefiles.com/news/top- ... -computer/


TRWE_2012
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı
Sordum'un Yazılım Editörü
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------
BATTALGAZİ 2023
Heaven to My Friend, Hell to My Enemy ....!Cevapla