Efsane Yardım Ve Destek Merkezi

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
kalkan001
Byte1
Byte1
Teşekkür etti: 20 kez

Re: Efsane Yardım Ve Destek Merkezi

Mesaj gönderen kalkan001 »

Linux öğrenmek şart oluyor artık yavaş yavaş :)
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

E şart tabi. Ben burda arkadaşlara da söylüyorum. Nefret edin, kullanmayın. Ama en azından birkaç ayınızı ayırıp tadına bakın. Öğrenin, bilin, yine kullanmayın. Bak windows günbegün kötüye gidiyor. Linux sistemler windowsdan daha iyi değil ama bugün ben kendi şahsi ihtiyaçlarıma göre konuşuyorum şu anda sistemim linux olsa farketmezdi; ihtiyaçlarım ve yaptıklarım belli çünkü.

Kendime göre yazmaya devam ediyorum:

Vaktimin yüzde 70 civarı internette Chrome ile sörfde geçiyor. Linux'da var mı? Var. Aynısı, tüm özellikleriyle aynı. Senkronizasyonum açık.

Geriye kalan yüzde otuzluk vakitte şahsi işlerime bakarım. Mesela elektronikle uğraşıyorum KiCAD programı kullanıyorum. Linux'da var mı? Var! Aynısı mı aynısı. Fotomontaj, resim, video çalışacağım. Bana gimp lazım, paint lazım, video editörü lazım. Var mı? Var. Eee?

Gerisi film, müzik zart zurt onlar da hayli hayli yapılıyor zaten. Programlamayla uğraşan arkadaşlar var, linux tarafında da programlama yapılıyor diyorlar artık windowsa göre ne kadar rahat yapılıyor onu bilemem.

Yani çocuklar, uzmanlaşmayın. Ama eliniz alışsın. İlk defa android ve ios telefon aldığınızda nasıl yabancılık çekip sonradan alıştınız, linux sistemlere de aşina olun. Bugün rusya, çin kendi işletim sistemlerini yapıp kullanmak için büyük çaba sarfediyor. Almanya başta olmak üzere avrupa ülkeleri kendi linux sistemlerini yapıp windowsdan kurtulmaya karar verdiler geçenlerde okudum.

Bunlar önemli şeyler.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Mesaj gönderen velociraptor »

Saffet yazdı: 05 Ağu 2022, 23:25 Buarada şunuda söylemek istiyorum,biraz dolaştım etrafı,bir konuyu tartışmaya açmak istiyorum,bu konu Windosw 10 başlat menüsü ile alakalı olacak,nette birçok çözüm öneris ileri sürülmüş lakin yeterli gelmedi bana,bu soruna neyin tam olarak yol açtıgını bulup kökten çüzüm bulunması gerekiyor,dilerseniz başlıgı ben açayım yada açılmış bir başlıkta çözümünü sunalım,ben havada kalan sorunlara katlanamıyorum,1 sorunun 10 farklı çözümü olmaz :?:
Yeni başlık daha iyi olur gibi
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 75 kez

Mesaj gönderen Saffet »

wonder yazdı: 05 Ağu 2022, 21:43 Merhaba Saffet, kalkan ve kaptan fullprogramlar tayfası hoşgeldiniz. Bir yıldan uzun bir süredir sizi takip ediyorum sorun çözümleriniz için teşekkürler.
Rica ederim kardeşim,daha işimiz yeni başlıyor,çözüm bekleyen bir ton sorun var ,ayrıca şunuda belirtmek isterim artık konulara daha hakim bir ekip var,buda benim azmi mi ikiye katlıyor :arrow:
-
Halen bu devasa forumda kayboluyorum,alışma evresi uzun sürece gibi,eger ekibi kaybedersem işaret fişegini patlatın yerinizi bileyim :-D
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

Bakman gereken çok başlık var dostum, kolay gelsin. Bu arada ben fulprogramlardan Ser... ile başlayan kişiyim. Burada o avatarı yazma yasağı var forum otomatik shampuan'a dönüştürüyor. :-D
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

He vallaha pis sansür uyguluyorum demi :mrgreen:
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Saffet »

shampuan yazdı: 06 Ağu 2022, 00:25 E şart tabi. Ben burda arkadaşlara da söylüyorum. Nefret edin, kullanmayın. Ama en azından birkaç ayınızı ayırıp tadına bakın. Öğrenin, bilin, yine kullanmayın. Bak windows günbegün kötüye gidiyor. Linux sistemler windowsdan daha iyi değil ama bugün ben kendi şahsi ihtiyaçlarıma göre konuşuyorum şu anda sistemim linux olsa farketmezdi; ihtiyaçlarım ve yaptıklarım belli çünkü.

Kendime göre yazmaya devam ediyorum:

Vaktimin yüzde 70 civarı internette Chrome ile sörfde geçiyor. Linux'da var mı? Var. Aynısı, tüm özellikleriyle aynı. Senkronizasyonum açık.

Geriye kalan yüzde otuzluk vakitte şahsi işlerime bakarım. Mesela elektronikle uğraşıyorum KiCAD programı kullanıyorum. Linux'da var mı? Var! Aynısı mı aynısı. Fotomontaj, resim, video çalışacağım. Bana gimp lazım, paint lazım, video editörü lazım. Var mı? Var. Eee?

Gerisi film, müzik zart zurt onlar da hayli hayli yapılıyor zaten. Programlamayla uğraşan arkadaşlar var, linux tarafında da programlama yapılıyor diyorlar artık windowsa göre ne kadar rahat yapılıyor onu bilemem.

Yani çocuklar, uzmanlaşmayın. Ama eliniz alışsın. İlk defa android ve ios telefon aldığınızda nasıl yabancılık çekip sonradan alıştınız, linux sistemlere de aşina olun. Bugün rusya, çin kendi işletim sistemlerini yapıp kullanmak için büyük çaba sarfediyor. Almanya başta olmak üzere avrupa ülkeleri kendi linux sistemlerini yapıp windowsdan kurtulmaya karar verdiler geçenlerde okudum.

Bunlar önemli şeyler.
Bu yaklaşımını sonunna kadar dstekliyorum Lakın;
Windows küresel bir kriz haline geldi,yakında bu sorunlarla unutulur gider diyemiyorum üstad...
Xbox linux'ta olsaydı,katma degeri olurdu,ticareretin bukadar hissedildigi bir zamanda tüm anlaşmalar önceden yapılmış,kullanıcıya diyorlarki ben sana bu sistemi uygun gördüm,sevabıyla günahıyla kullanacaksın,yada taş devrine geri dönebilirsin kısmını insanlara enpoze etmişler...toplumun neredeyse %70 oyuna baglanmış vaziyette,ve bizde gün geçmiyorki sürekli birileri sisteminde şu old bu oldu çözüm ara dur..
Kullanıcı avatarı
Kaptan60
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 10 kez

Mesaj gönderen Kaptan60 »

Saffet yazdı: 06 Ağu 2022, 19:12
wonder yazdı: 05 Ağu 2022, 21:43 Merhaba Saffet, kalkan ve kaptan fullprogramlar tayfası hoşgeldiniz. Bir yıldan uzun bir süredir sizi takip ediyorum sorun çözümleriniz için teşekkürler.
Rica ederim kardeşim,daha işimiz yeni başlıyor,çözüm bekleyen bir ton sorun var ,ayrıca şunuda belirtmek isterim artık konulara daha hakim bir ekip var,buda benim azmi mi ikiye katlıyor :arrow:
-
Halen bu devasa forumda kayboluyorum,alışma evresi uzun sürece gibi,eger ekibi kaybedersem işaret fişegini patlatın yerinizi bileyim :-D
Hoşgeldin gardasim.
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Saffet »

shampuan yazdı: 06 Ağu 2022, 19:45 Bakman gereken çok başlık var dostum, kolay gelsin. Bu arada ben fulprogramlardan Ser... ile başlayan kişiyim. Burada o avatarı yazma yasağı var forum otomatik shampuan'a dönüştürüyor. :-D
...
En son Saffet tarafından 31 Ağu 2022, 08:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Saffet »

Kaptan60 yazdı: 06 Ağu 2022, 20:11
-
Hoşgeldin gardasim.
Hoşbulduk kaptanım :arrow:
Avatar yada resim eklesen iyi olacak,ben mesajları bile bulmakta zorluk çekiyorum,e tabi Disqus platformuna benzemiyor,Buarada serkan=shampuan haberin olsun :roll:
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4

serkan değilim ben ser------on diye biri var ya o benim.
Kullanıcı avatarı
Kaptan60
Byte2
Byte2

Saffet yazdı: 06 Ağu 2022, 20:25
Kaptan60 yazdı: 06 Ağu 2022, 20:11
-
Hoşgeldin gardasim.
Hoşbulduk kaptanım :arrow:
Avatar yada resim eklesen iyi olacak,ben mesajları bile bulmakta zorluk çekiyorum,e tabi Disqus platformuna benzemiyor,Buarada serkan=shampuan haberin olsun :roll:
Istediğim resmi koyamamadım 20 kb sınir koyulmuş neyse bi avatar resmi koyduk.
Kullanıcı avatarı
Kaptan60
Byte2
Byte2

shampuan yazdı: 06 Ağu 2022, 20:38 serkan değilim ben ser------on diye biri var ya o benim.
Kardeşim şu profil resim boyut sınirini bi yenileyin Tarkan abiyede söyleyinde gercekten komik bir durum 20 kbits...
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

200 kilobytes a çıkartıldı
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Saffet »

shampuan yazdı: 06 Ağu 2022, 20:38 serkan değilim ben ser------on diye biri var ya o benim.
Aaaaaaaa,shampuan üstad,bu ne hal :-D :-D :-D
Yaa neolur şu avatarı değiştir...