Bir Forumun Bir Kısmını Satın Alma Hakkında (soru)

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
shampuan
Megabyte2
Megabyte2

Bir Forumun Bir Kısmını Satın Alma Hakkında (soru)

Mesaj gönderen shampuan » 31 Ara 2018, 17:01

Arkadaşlar merhabalar.

Bir fikir var aklımda ve size de danışmak istiyorum.

Şimdi ben bu forumun, atıyorum, "İnternetten video paylaşımlar" başlığını çok beğendim. İlgi büyük. Kafayı çalıştırdım dedim ki bu başlık ayrı site olsa iş yapar. Bu başlığı @velociraptor'dan satın almak istiyorum diyelim.

Öyle oluyor mu?

-Yani kendime forum sitesi kuracağım.
-Bu siteye bu forumun "İnternetten video paylaşımlar" başlığını yerleştireceğim.
-Asıl siteden yani buradan başlık içeriği silinecek, ama yeni kurduğum foruma bağlantı içerecek. Bundan böyle o başlığa girenler, isterlerse başlığa tıklatarak benim siteye gelecekler.
-İsteyen google araması ile de ziyaret edebilecek.
-Forum sitilini değiştireceğim. Forum, android ve iOS uyumlu (da) olacak. Kısacası bir başlığı alıp site yapacağım.

Sizce böyle kısmi bir kopyalama ile site oluşturulur mu? Böyle birşey var mı? Ha bir de, sitenin sahiplerini nasıl gandırabilirim? :D Velociraptoru gandırmayı düşünüyorum da... :D

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2

Re: Bir Forumun Bir Kısmını Satın Alma Hakkında (soru)

Mesaj gönderen trwe » 31 Ara 2018, 17:04

Sen biraz kolaycılığa ve hazıra kaçıyor gibisin.....! Benim anladığım bu......
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!

shampuan
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen shampuan » 31 Ara 2018, 17:05

trwe yazdı:
31 Ara 2018, 17:04
Yanlış.
Sen de konuyu bilmeden yorum yapıyor gibisin. Benim anladığım bu.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2

Mesaj gönderen trwe » 31 Ara 2018, 17:09

shampuan yazdı:
31 Ara 2018, 17:05
trwe yazdı:
31 Ara 2018, 17:04
Yanlış.
Sen de konuyu bilmeden yorum yapıyor gibisin. Benim anladığım bu.
Ben ne yazdığımın farkındayım......Sen başkasının fikrini para ile satın alıp bundan kendince yolunu bulmak istiyorsun bende diyorum ki bu hazıra konmaktan başka bir şey değil.....
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

shampuan
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen shampuan » 31 Ara 2018, 17:14

Yav trwe,
Karşı taraf razı olacak, alan razı veren razı olacak.
Kimsenin fikrini çalmıyorum. Adamın emeğinin karşılığını veriyorum. Ortada emek hırsızlığı yok birşey yok.
E, Ahlaksız bir durum da yok...

Müsade et de, arkadaşlarlar yorumlarına bakarak beni kötü biri olarak görmesinler, fikirlerini söylesinler.

Diğer arkadaşların fikirlerini bekliyorum...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 31 Ara 2018, 17:15

Böyle bir yönlendirme nasıl olur bilemiyorum , daha önce duymadım , ama mesela birkaç sitenin aynı forumu kullandıklarına şahit olmuşluğum var. yeni sitenin yeni bir domaini olacağından belkide iframe ile içerik çağrılabilir lakin google bu durumda yeni siteyi başka domainden içerik aldığı için cezalandıracaktır SEO (Search Engine OPtimization) olarak aşırı riskli bir durum. yapılması doğru olan şey yeni domainin kendine has bir forumunun olması böylece kontrolü de daha kolay olacaktır diye düşünüyorum. Yada forumun bir bölümü O yeni domainin ihtiyaçları doğrultusunda o domainin kullanımına uygun şekilde düzenlenir (bilemiyorum)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2

Mesaj gönderen trwe » 31 Ara 2018, 17:18

shampuan yazdı:
31 Ara 2018, 17:14
Yav trwe,
Karşı taraf razı olacak, alan razı veren razı olacak.
Kimsenin fikrini çalmıyorum. Adamın emeğinin karşılığını veriyorum. Ortada emek hırsızlığı yok birşey yok.
E, Ahlaksız bir durum da yok...

Müsade et de, arkadaşlarlar yorumlarına bakarak beni kötü biri olarak görmesinler, fikirlerini söylesinler.

Diğer arkadaşların fikirlerini bekliyorum...
İyi tamam birşey söylemiyorum.Ama bu senin kendi zekanı kendin küçümseyerek yaratıcılığını törpülemekten başka bir işe yaramayacaktır.Alacağın olsun beni yanlış algıladın gene......(küstüm....)
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

shampuan
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen shampuan » 31 Ara 2018, 17:22

velociraptor yazdı:
31 Ara 2018, 17:15
Böyle bir yönlendirme nasıl olur bilemiyorum , daha önce duymadım , ama mesela birkaç sitenin aynı forumu kullandıklarına şahit olmuşluğum var. yeni sitenin yeni bir domaini olacağından belkide iframe ile içerik çağrılabilir lakin google bu durumda yeni siteyi başka domainden içerik aldığı için cezalandıracaktır SEO (Search Engine OPtimization) olarak aşırı riskli bir durum. yapılması doğru olan şey yeni domainin kendine has bir forumunun olması böylece kontrolü de daha kolay olacaktır diye düşünüyorum. Yada forumun bir bölümü O yeni domainin ihtiyaçları doğrultusunda o domainin kullanımına uygun şekilde düzenlenir (bilemiyorum)
Hah bak merak ettiğim durum CEO olayı.
Şimdi google akıllı olduğundan, içeriğin aynı olduğunu tarayıp anlayacaktır.
Fakat...
Eski forumdan içerik silinecek.
Eski forumun sahibi Google ile irtibata geçse, arkadaş tamam, bu forum çalıntı değildir, biz o siteye içeriği sattık dese, google bunu kabul eder mi?

Forumun içeriğinin alınıp taşınması ise bana aslen çok kolay geliyor. Orasını sonra düşünürüz ama CEO olayı beni düşündürüyor. Sen mesela Google irtibatı nasıl kuruyorsun?

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 31 Ara 2018, 17:28

shampuan yazdı:
31 Ara 2018, 17:22
Eski forumdan içerik silinecek.
Eski forumun sahibi Google ile irtibata geçse, arkadaş tamam, bu forum çalıntı değildir, biz o siteye içeriği sattık dese, google bunu kabul eder mi
Bu Adsense kurallarına göre yasaktır. Hem yeni hem eski domainin Adsenseden banlanması ile sonuçlanır nerden biliyorum dersiniz :) 2-3 defa ban yedim de oradan. Yani google bu tür şeylerde google indexinden silmeye kadar varan yaptırımlar uyguluyor
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

shampuan
Megabyte2
Megabyte2

Mesaj gönderen shampuan » 31 Ara 2018, 17:32

Hasssss...
Pardon.
Tamam, teşekkür ederim.
Başka bir alternatif düşüneyim o zaman. Ama alternatif yok.
Zira bahsettiğim söz misali "İnternetten video paylaşımlar" ;) başlığı eskilere dayanıyor ve muazzam getirisi var gibi duruyor ;)
Bakalım birilerinin aklına birşeyler gelecek mi... :D

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 31 Ara 2018, 17:43

Şu olabilir , eski forumdaki başlıklar silinir o içerik komple yeni yerde yayımlanır ama bağlantı falan olmaz, o içerikle yeni domain altında adsenseye başvurulur ve bu arada eski indexin google sonuçlarından silinmesi beklenir , eğer yeni domain o eski içerikle onay alırsa sorun yoktur. ama google eski içeriğin eski domain ile bağlantısını görürse yeni domainin para kazanması niçin gereken adsense onayını vermeyecektir. bu durumda zaten onaylı (Eskiden başka bir içerikle onay almış) bir adsense hesabı kullanmak gerekir. ve onaylı adsensede bu başkasına ait içerik yayımlanıp yeni domain siteleri arasına eklenebilir. sıralarsak işin kilit nokataları :

1. Eski domain ile bağlantı Para kazanmayı riske atar
2. Eski içerik kullanılmak zorundaysa , başka bir içerikle Adsense onayı almış bir hesap gerekli
3. Eski içerik aynen yeni domaine taşınır (Eski domain altından bu içerik kesinlikle silinmelidir) ve zaten onaylı olan adsense üzerinden yeni site , panelden sitelerim kısmına eklenir
bunun tek çözümü üstteki şekilde olur diye düşünüyorum

Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen cankusa » 31 Ara 2018, 18:43

Yeni yılda internet te yayınlanan reklam ve videolara vergi giliyor.

Kayıtlı ekonomiye geçişi hızlandırmak ve vergi güvenliğinin sağlanması amacıyla da yeni yılda birtakım düzenlemeler hayata geçirilecek. Mükellef olup olmadığına bakılmaksızın internet ortamında reklam hizmeti veren veya aracılık eden tam veya dar mükellef gerçek kişiler ile dar mükellef kurumlara yapılacak ödemelerden yüzde 15 gelir/kurumlar vergisi stopajı uygulanacak.

Yeni yılda KDV, elektronik kitap, gazete ve dergiler için yüzde 18 olarak uygulanmaya başlayacak.
İnternette sınırsız, poşette sınırlı dönem

İnternet kullanıcıları için de sınırsız dönem başlayacak, kullanıcıların belirli bir kotayı aşması durumunda internet hızının yavaşlamasına neden olan Adil Kullanım Noktası (AKN) uygulaması yarından itibaren tamamen kalkacak.

Haber kaynagı:Anadolu Ajansı
En son cankusa tarafından 31 Ara 2018, 18:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2

Mesaj gönderen trwe » 31 Ara 2018, 18:46

cankusa yazdı:
31 Ara 2018, 18:43
Yeni yılda internet te yayınlanan reklam ve videolara vergi giliyor.
Aha ....! Webmaster'lar ayvayı yedi desene.....Yok yok bunlara para yetmiyor......
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

Kullanıcı avatarı
AgaBey123
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen AgaBey123 » 31 Ara 2018, 19:07

Yazıların aynısını başka bir siteye aktarırsanız SEO yani arama motoru optimizasyonunda Google site puanını düşürür diye biliyorum.
Özgün içerik ve başlık olmasına dikkat ediliyor.
Boş zaman yoktur boşa geçen zaman vardır.