XP Yükleme Sorunumu Nasıl Aştım? - Kısa Anlatım

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Re: XP Yükleme Sorunumu Nasıl Aştım? - Kısa Anlatım

Mesaj gönderen feuer »

2004sp3 çıkmadan önce xp de sata harddisk kullanıyordum. Az önce baktımda xp sata hdd sorunu ile ilgili çok başlık var internette.
Sanırım benim bios ayarlarım satıcı firma tarafından düzgünce yapıldığı için hiç sorun yaşamadım.
Daha sonra sata hdd bozulmuştu bir arkadaşımın verdiği ata hdd kullanmıştım.

Uzun yıllar geçtiği için deneyimlere göre konuşuyoruz. Sende bu konular ile ilgilisin tabii ki, benden daha fazla deneyim ve bilgi sahibisin çünkü eski sstemler ile halen ilgilendiğin için bilgilerin de taze.
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Estağfirullah, aslına bakarsan kara cahilim.
Karşılaştığım şeyleri aktarıyorum. İşin nedenini bilmeden yazdığım hiçbirşey aslında "bilgi" değil.

İlk bilgisayarımı toplattığımda bilgisayarım WinXP SP-2 idi. Bu sistem sorunsuzca SATA HDD'ye kuruluyordu. Buraya kadar bir sıkıntı yok. Anlamadığım şey, XP indirilen bir ilaç sitesinde sorulan sorulara yıllar evvel sitenin admini iki de bir "sistemin satalı mı?" diye sorup duruyordu. Demek ki sata sürücüsü olmayan ya da "oyanandığı için" sata sürücüleri kaldırılmış İSO da var gibi düşündüm.

Yani ben de tam bilgiye sahip değilim işin doğrusu bu.

EDİT:

Konunun özetine gelecek olursak, biraz orta ayarda, Windows 7 nesil bir anakarta eğer XP kuramıyorsanız, kurulum adımlarında mavi ekrana düşüyorsa bilin ki compatible-enhanced ayarından yapıyordur. Sorunu çözüyor.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

Deneylerini paylaştığın için teşekkür ederiz. İlla ki birilerinin işine yarayacaktır. :arrow: