Sordum'un En İyi 14 Yazılım Uygulaması

Sordum.com tarafindan kodlanmış Programlar hakkinda bilgi paylasim alanidir.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4701 kez

Re: Sordum'un En İyi 14 Yazılım Uygulaması

Mesaj gönderen velociraptor »

Malesef durum öyle , yapılablecek birşey yok
Kullanıcı avatarı
H4NOK
Megabyte1
Megabyte1
Teşekkür etti: 275 kez
İletişim:

Mesaj gönderen H4NOK »

bir uygulamaya zararlı demek için zaten bilgi sahibi olmak gerek hakkında, nasıl analiz edeceğini bilmeli kişiler, antivirüslerin veritabanına sadece heuristic yada hash bilgisi eklendi diye bir yazılımın zararlı diye nitelendirilmesi fazlasıyla saçma, mesela bazı uygulamaların sadece iconunu değiştirin anında güvenli olarak görünebiliyor, icon checksum yapan antivirüsler çok piyasada zaten, hintliler sağolsun :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Defender control daha önce kullanmadım. Ama virüs olduğunuda düşünmüyorum. Burada önemli olan yazılımın davranış biçimi.
Sistem bileşenine müdahale ettiği için davranış olarak şüpheli algılanıyor olabilir.
Mesela benim gibi deneyimli bir kullanıcının defendera ihtiyacı bile yok. Ama ben antvirüs yada is kurmamak için şimdilik eyvallah çekiyorum.
Windows 7 deyken zaten defender firewall hepsini kapatıp kökünü kazımıştım. Microsoft defender in kapanmasını istemez,
Çünkü bu onların işine gelmez. Neden diyecek olursanız defender dan bile veri çekiyor telemetri topluyor olabilirler.
Belki yazılımı bir yabancı indirip başka bir yazılımla ayıklayıp içine birşeyler enjekte etmiş olabilir. Yabancılar böyle işlere meraklıdır.
Bir yerde Rusların program çaldığını okumuştum. Onun gibi bu muhabbet. En azından benim düşüncelerim böyle.
Yani ben böyle olduğunu düşünüyorum.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Rusun biri bizim sordum.org yazılımlarının kaynak kodlarını çıkartmış , yabancı bir forumda bunun için neden uğraştığını sordum alakasız cevaplar verdi dedim biz zaten ücretsiz veriyoruz yazılımları , Belki bilinmez ama Berlindeki araba hırsızlarının çoğu rustur , adamlar çalmadan duramıyormu nedir. gerekirse kaynak kodlarıyla paylaşırız sen boşa uğraşmışsın dedim. Ne tuhaf insanlar :?
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Vodka etkisi bence. :-D
İçince bizimkilerden daha tuhaf oluyolar.
Kullanıcı avatarı
feuer
Terabyte2
Terabyte2
Teşekkür etti: 127 kez

Mesaj gönderen feuer »

velociraptor yazdı: 30 Haz 2022, 11:48 Rusun biri bizim sordum.org yazılımlarının kaynak kodlarını çıkartmış , yabancı bir forumda bunun için neden uğraştığını sordum alakasız cevaplar verdi dedim biz zaten ücretsiz veriyoruz yazılımları , Belki bilinmez ama Berlindeki araba hırsızlarının çoğu rustur , adamlar çalmadan duramıyormu nedir. gerekirse kaynak kodlarıyla paylaşırız sen boşa uğraşmışsın dedim. Ne tuhaf insanlar :?
Değiştriip kendi uygulamasında kullanabilir.

(Ru)sların bu dijital platformlarda yapmayacakları yok :)
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

burak35 yazdı: 30 Haz 2022, 09:51
........
Mesela benim gibi deneyimli bir kullanıcının
defendera ihtiyacı bile yok. Ama ben antvirüs yada is kurmamak için şimdilik eyvallah çekiyorum.....
Öyle deme, ben de senin gibi "deneyimli kullanıcıyım, benim sistem'e virüs mürüs giremez derdim".Bir gün bir tarattım (webroot antivirüs yazılımını, sistemi kurduktan 3 ay sonra , (keyloger şüphesi üzerine)) kurdum.

Sistem'de 4 adet + keyloger ADS rootkit virüs buldu ve sildi.

Yani , ez-cümle (özetle) ;

Dikkat çekmek için büyük harfler ;
"ASLA ASLA DEMEYECEKSİN...!"
Kullanıcı avatarı
burak35
Petabyte3
Petabyte3
Teşekkür etti: 3282 kez

Mesaj gönderen burak35 »

Rusa bak sen. Oturup program yapmakla uğraşmıyorda milletin programını çalıyor. İyi sabırlı bir insansın Tarkan abi. :)
Ben olsam uzun uzun Söverdim ona. Adamlar daha doğru düzgün program yapamıyorlar. :) Aimp in 64 bitini bile daha yeni çıkarmışlar.
Yapımcısını bi sitede gördüm. Dedim günümüzde herkes 64 bit kullanıyo program niye 32 bit?. Herif Küfür edip engelledi. :) 32 bit mi kaldı ya. :)
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

RUS arkadaşa gerekli tehditler yapıldı zaten onunlada kalınmadı , bağış aldığı kaynakları yasaklattırdık vs. :-)
elbet bir bedeli olacaktı
Kullanıcı avatarı
TRWE_2012
Exabyte1
Exabyte1
Teşekkür etti: 919 kez

Mesaj gönderen TRWE_2012 »

velociraptor yazdı: 01 Tem 2022, 11:39 RUS arkadaşa gerekli tehditler yapıldı zaten onunlada kalınmadı , bağış aldığı kaynakları yasaklattırdık vs. :-)
elbet bir bedeli olacaktı
Bugüne kadar ;

Rusların, Türkleri tehdit ettiğine bazen net aleminde şahit oldum da , ilk defa bir Türk'ün bir Rus'u tehdit ettiğini öğrendim.Ne diyelim "Helal olsun"
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4

Severek ve isteyerek yapmadım , açıkçası sinirlerime hakim olamadım yani benim hatam
Kullanıcı avatarı
shampuan
Petabyte4
Petabyte4
Teşekkür etti: 208 kez

Mesaj gönderen shampuan »

Bazen öfke iyidir insana kuvvet verir. Arada john bengamin toshack'sız mücadele olmuyor.
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 75 kez

Mesaj gönderen Saffet »

shampuan yazdı: 11 Ara 2018, 19:18 O sahipliği alma meselesi bana kafayı yedirtecekti. Sen yine dosyanın sahipliğini alamıyorsun ben koca harddiskin sahipliğini alamıyordum. Sonra nasıl çözüldü bilmiyorum. Saçmalıktan başka birşey değil.
Selam üstadım :roll:

Herşeyin bir kolayı var,dism üzerinden tanrı modu'nu kullanabilirsin,özellike Win7 için ''sahibligini al'' geçerliligini kaybetmiş vaziyette,sen nekadar Administrator olarak hesap açsanda Trunstaller güvenligi hemen aktif hale getiriyor..
-
Bir diger konuda,tüm dosyalar üzerinden ''Sahipligini al''olayı ??!!!
Kesinlikle önermiyorum,heleki sistem dosyalarıyla dogruda bir bagı varsa,Mavi ekran yersin, hangi dosyanın sebep oldugunu bulup sadece o dosya üzerinden işlem yapmanı öneririm,ilerleyen zamanlarda SAG TIK menüsü için TANRI MODU kodrarını yazabilirsek,sahipligini al tarih olur..
mertcan90
Kilobyte3
Kilobyte3
Teşekkür etti: 348 kez

Mesaj gönderen mertcan90 »

Sordum'un en iyi yazılımları bana göre Firewall App Blocker ve Defender Control'dur. Elleri dert görmesin.