Çevrim-içi süresini kaldırsak olur mu?

Bu kısımda her türlü öneri, istek ve şikayetlerinizi dile getirebilirsiniz.
shampuan
Megabyte1
Megabyte1

Çevrim-içi süresini kaldırsak olur mu?

Mesaj gönderen shampuan » 08 Eki 2018, 14:04

Az evvel bir başlık açtım ve içeriği yazmaya başladım. Ancak içeriği oluşturmak uzun sürdü. Daha evvelki tecrübelerimi değerlendirerek yazdığım yazının kopyasını bir txt dosyasına kopyalaya kopyalaya devam ettim. Bazen de txt editörü ile yazıp buraya yapıştırıyorum, pratik oluyor.

Yazıyı tamamlayıp "Gönder" dedikten sonra bir baktım, hoppalaaaa....! :o "Giriş yapınız" ekranı geldi. Allahtan kopyası elimde duruyor. Çok önemli bir yazı değil ama yine de büyük emek. Tüm yazı gidebilirdi. :cry:

Forumumuzda uzun süre sayfa yenilemezsen ya da bir başlığa bakmazsan, yanıt vermezsen kendiliğiden offline oluyorsun. Çok şart değil ama bu durumu kaldırsak olur mu diyecektim. Zira yedek almayı unuttuğumuz zamanlarda tüm içerik bir anda yok ola da bilir. En azından offline olma süresini öğrensek, başından tedbir alabiliriz. Süreyi şahsen bilmiyorum. O yüzden aklım devamlı yazdığım yazıda değil, orada oluyor.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Re: Çevrim-içi süresini kaldırsak olur mu?

Mesaj gönderen trasmus » 08 Eki 2018, 15:11

Giriş ekranında "beni hatırla" kutusunu işaretlemen gerekli. Ben login olduğumda birkaç hafta veya aylarca çerez bilgisi kalıyor. Kendin de çerez değerlerinin sonlanma tarihlerini değiştirerek uzun süre giriş yapmış gibi kalabilirsin.

shampuan
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen shampuan » 08 Eki 2018, 15:13

Denemekten zarar gelmez.
Yalnız arada bir çerez temizliği yapıyorum. Bu durum önerini alışkanlık haline getirme zorunluluğu istiyor. Unutursam yine tehlikedeyim demektir.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Eki 2018, 18:07

BU ayarlar varsayılan halde geliyor kullanımı en zor forum türü bu Phpbb3 , ilgili ayara baktım lakin bununla ilgili bir ayar göremedim
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

shampuan
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen shampuan » 08 Eki 2018, 18:14

Tamam abi sıkıntı yok.
Belki ilerde farklı bir forum biçimine geçersin.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 08 Eki 2018, 19:24

Olasıdır neden olmasın
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1

Mesaj gönderen trwe » 08 Eki 2018, 20:00

Aynı sorun bende de var ama bunu bir konu olarak açmak aklıma gelmedi.Zaten bu forumu sevabı ile günahı ile kabullendim.(kötü taraflarını görsem bile görmezlikten geliyorum,çünkü hiçbir sistem %100 verimle çalışmaz/çalışamaz buTermodinamik ve Entrolpi kanuna uygundur.)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 08 Eki 2018, 21:36

Sordum çerezlerinin son kullanma tarihini değiştirirseniz sorun olmayacak. Tarayıcıların f12 fonksiyonunu öğrenin.

shampuan
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen shampuan » 09 Eki 2018, 13:51

trasmus yazdı:
08 Eki 2018, 21:36
Sordum çerezlerinin son kullanma tarihini değiştirirseniz sorun olmayacak. Tarayıcıların f12 fonksiyonunu öğrenin.
O fonksiyonları çık sık kurcalıyorum. Ama bana uzun yol gibi geldi. Sıkıntı yok, siteden değiştirilemiyormuş. Ben de bir şey yazacağım zaman wordda yazıp buraya yapıştırırım daha pratik.

Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 09 Eki 2018, 16:32

shampuan yazdı:
09 Eki 2018, 13:51
O fonksiyonları çık sık kurcalıyorum. Ama bana uzun yol gibi geldi. Sıkıntı yok, siteden değiştirilemiyormuş. Ben de bir şey yazacağım zaman wordda yazıp buraya yapıştırırım daha pratik.

Teşekkürler.
Velociraptorun yapması gereken çerezlerin geçerlilik sürelerinin değerlerini değiştirmek ama bu işlemin site üzerindeki etkisini incelemek lazım.