Bir Siteden Video İndirme Hakkında [Çözüldü]

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Bir Siteden Video İndirme Hakkında [Çözüldü]

Mesaj gönderen shampuan » 28 Eyl 2018, 20:47

Konu Çözülmüştür çözüm 2. sayfadadır.

Sitenin adını mahsus vermedim.
Şuradaki videoları seri olarak üşenmeden tek tek indirip arşiv yapacağım:

http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/61735/alf-27bolum

Muhtemelen linke tıklatınca bir sorun yaşamadınız. Ama ben yaşıyorum:
Resim

Chromiumla giriyorum. Opera ile denedim, aynı. Firefox giriyor, video açılıyor, ama indirilmiyor.
Video indirme sitelerine gittim, yardımcı olamadılar. Sitenin kodlarını açıp inceledim div özelliği yok. Kodların aralarından kaynak linki bulabilirmiyim acaba dedim ama yok, hep sitenin stili ve çalışması ile ilgili java kodları...
Linux kullanıyorum. Burası internet kafe ve aile paketi. Birçok site ve kaynak engelli olabilir.

Bu mereti sağdan soldan 26. bölüme kadar indirdim. 100 bölümmüş namussuz. İndiremiyorum bir el atarsanız çok makbule geçecek.
En son shampuan tarafından 02 Eki 2018, 22:18 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Re: Bir Siteden Video İndirme Hakkında Yardım Gerekli

Mesaj gönderen trwe » 29 Eyl 2018, 03:55

Yani bir gün boş bıraktım siteyi hemen bir sorunçuk oluşmuş .....admin ve ben olmasam kimse sana yardımcı olmayacak....(bu kadar reklam yeter.....!)
Gelelim sorununa bunu aşmanın üç tane yolu var.İlk ikisini buradan üçüncüsünü de özelden açıklayacağım.

1.https://www.freewarefiles.com/VideoCach ... 37398.html adresin kb boyutundaki yazılımı indir bunu yönetici olarak aç sonra videoyu sonuna kadar izle sonra bu yakaladığı önbellek video mp4 ilgili Chorome dizinden çek.

2.İlaçlı ekran kaydı aracı indir tercihen Bandicam olabilir bu yazılımı kur host ve güvenlik duvarından engelle....Sonra bu yazılımı kullanarak videoyu bilgisayara ekran videosu olarak kaydet.

3.Özeline bak.
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 29 Eyl 2018, 03:58

Ha linux kullanıyorsan işin daha kolay

MyRecordDesktop veya Kazam ekran videosu çekme yazılımı ile bu videoyu mp4 şeklinde bilgisayara kayıt edebilirsin.
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 29 Eyl 2018, 07:10

mahferer
Byte3
Byte3

Mesaj gönderen mahferer » 29 Eyl 2018, 13:11

Linux'da XDM ile denediniz mi?

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 29 Eyl 2018, 13:31

mahferer yazdı:
29 Eyl 2018, 13:11
Linux'da XDM ile denediniz mi?
Bu hiç aklıma gelmedi ya evet evet bu çuk diye oturdu....Bunu kullan

Anlatımı şurada yapılmış

https://forum.linuxmint.net.tr/index.php?topic=8421.0
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 29 Eyl 2018, 18:30

Arkadaşlar merhabalar.
@trwe, 1 ve 2 olmaz. Çünkü kayıt yapılıyorken bilgisayar kullanmayı bırakmamam gerekiyor, olmaz. Yani benim de aklıma gelmedi değil ama 100 bölümü böyle kaydedemem. 3 numaralı önerini deneyeceğim, windowsa geçmem lazım.

@trasmus, hah endeele lazım :) ("endeele" bizim yörede hah öyle demek / Hah, elindeki gibi )

@mahferer, önerin için teşekkür ederim. XDM denedim.

En iyisi mi windows tarafına geçip bir iki test de orada yapmak... Bir War - ez sitesinden rica ettim tamam dediler ama bakalım... Eğer burada çözemezsek, bir iki hafta sonra onlar çözer belki (hepsini indirip link atıcaklar)

Çabalarınız için teşekkürler. Biraz daha karıştıralım bakalım...
En son shampuan tarafından 29 Eyl 2018, 19:31 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 29 Eyl 2018, 19:31

Şu an windows tarafına geçtim.
Demo IDMAN ile tek tek indiriyorum. Bir hafta sürem var. Bir haftada indirebilirsem iyi.
Replay Media Cathcer bir sürü eklenti istedi. Yok net framework yok visual C++ eksik indirilsin mi falan fistan uğraşmak istemedim. IDMAN daha kolayıma gitti.
Free bir yazılımla halledeyim diye konuyu açmıştım yine ücretli paket yazılıma muhtaç kaldık...

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 29 Eyl 2018, 19:48

shampuan yazdı:
29 Eyl 2018, 19:31
Free bir yazılımla halledeyim diye konuyu açmıştım yine ücretli paket yazılıma muhtaç kaldık...
Bu durum tamamıyla senin bilgi ve tecrübe eksikliğinden kanaklanıyor. Kodları doğru bir şekilde okumak ve free bir programın aklına gelmeyecek özelliklerini kendi problemini çözecek şekilde kullanman gerek.

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 29 Eyl 2018, 19:48

shampuan yazdı:
29 Eyl 2018, 19:31
net framework yok visual C++
Bunlar tüm windowslar için ortak olan bileşenler bunlar sistemde yok ise o sistem topaldır ve kördür ve de ne zaman duvara toslayacağı belli olmaz.
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 29 Eyl 2018, 19:57

Abi sık sık bana aynı şeyler söyleniyor ama kur kur bitmiyor bunlar... Ben bu sistemi kurduktan sonra birçok temel gereksinimi kurdum. NEt framework AIO otomatik kurulum paketini kurdum. Birçok programı kurarken de visual studiodur c++ kütüphanesidir kuruldu. Açıkçası daha ne yapabilirim bilmiyorum.

Arkadaş...

Ben sistemi kurarım, gerisini düşünmem. Bahsi geçen gereklilikler hep internetten kuruluyor. Ve daha da önemlisi kur kur bitmiyor. Tam bitti diyorsun, başka bir program bir açık buluyor. Allah aşkına benim suçum ne? Evde internet yok. İndirebildiğim kadarını da indirip her format sonrası kuruyorum. Ama her gün yeni bir icat çıkaracaksa ben bu saçmalığı neden kurup kullanıyorum ki... Hani o kadar cahil değilim birçok parçayı kuruyorum zaten ama son zamanlarda bunun bir sonunun gelmeyeceğini farkederek bıraktım artık. İşte yukarıdaki programdan vazgeçmemin nedeni de bu...

Yani size kızmıyorum ama durum bu... Yemin ettim birşey kurmayacağım artık. Bu ne len!? Madem lazım, ya kurulacak programın içinde gelsin ya da mikrozort sistemin içine koyup göndersin. Ben hergün ne eksik acaba diye onu mu düşünücem?! Olay ne biliyor musun? Bunlar rahat koltuklarında oturmuşlar bir ellerinde neskafe kupası bir ellerinde klavye oooh rahat. zannediyorlar ki tüm dünya internete bağlı hiç dertleri yok insanların... bir sıkıntı çıkarsa internetten indirsinleeeer? güncellesinleeeer? E, internet hesabı yoksa?

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 29 Eyl 2018, 20:06

Aslında sorun farklı Net Framework VE C++ dil dosyaları.Çoğu yazılım yeni sürümlerle kurulmakta sistemdeki eski net ve C++ sürümlerle sorun çıkartmakta yani senin suçun yok .Tek suçlu Microsoft Corp.
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 29 Eyl 2018, 20:14

Windows7 kullanıyorum. İnternet olmadığı için SP1 Paketini indirdim. Kurulmuyor. Olmuyor hacı olmuyor hata veriyor. Elimde üç ayrı SP1 Paketi var. Bunlardan birisi ISO dosyası. ISO dosyası muazzam büyük ve bir DVD kadar.

Daha evvel bir win7 kurulu sisteme kurmuştum sorun yoktu. Ama gel gelelim buna kuramıyorum. Bir hata veriyor. Diyor ki bunu kurmak için en az win7 sp1 kurulu olması gerekiyor. E salak herif zaten SP1 paketini kurmaya çalışıyorum... Deki kurdum. Bu defa sistem bir ağırlaşıyor bir kaynak canavarına dönüşüyor ki sorma. Yani başımdan geçti ondan anlatıyorum. Güncelini kullansan ayrı bir dert. Eskisini kullansan ayrı bir dert. O yüzden bir süredir Linuxa ağırlık verdim. Açıkkaynak veya Freeware sürümlerle işimi görmeye çalışıyorum. Jdownloader bile çözemedi olayı halbuki video tesbit edip indirmek konusunda tam bir virüs kendisi. İndireceğin şeyleri tek tek indirmiyorsun. Tesbit edip sıraya koyuyorsun. Topluca çözünürlük seçiyorsun. İndir Uleeeeyn diyorsun ve sana pencereyi minimize edip internette gezinmek kalıyor. O arkaplanda hepsini sırayla indirip klasörlüyor. Mis gibi. Alkışlarlayaşıyorumda işe yaramadı namussuz...

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 29 Eyl 2018, 20:34

Bende ;

Windows XP Pro + SP2+SP3 paketleri arşivde var
Windows Vista + SP1+SP2 ve Güncellemeler DVD içinde
Windows 7 +SP1 + Güncellemler DVD İçinde
Windows 8.1+Nisan Güncellemesi + Aktivasyon + Güncellemeler DVD İçinde
Windows 10 + Aktivasyon Aracı DVD İçinde
.......

Bu liste uzar da gider.Yani anlatmak istedğim bu bileşen ilk çıktığından Microsoft'un orjinal indirme sayfasından indirmemeliydin böylece bu sorunları yaşamazdın.
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 29 Eyl 2018, 21:47

Abi tamam da, bunu başka yerden indirdiğinde neticede onlar nereden alıyor?
Hazır yapılmış güncel windows 7 isoları çok ağır çalışıyor. Ancak sen bu işten anlayıp üşenmeden SADECE --> SP1 yamasının çıktığı güne kadarki yamaları alır orada bırakırsan ha öyle olur yavaşlamaz. Ama SP1 indireceğim diye yola çıkarsan windows 7 ilk çıktığı günden bugüne kadarki tüm güncellemeleri almış oluyorsun ki başıma gelen de budur. Windows eski olsun, SP1 olsun, NetFx vb sormasın yetiyor zaten. Neden bunun haricinde yığınla yama kurayım ki?
Anlayacağın zaten diğer siteler de microsofttan alıyor. Aradaki fark ne? Hangisinin yavaşlatan yama olduğunu bilmiyorum ki microsofttan değil de başka yerden indireyim...