Win 10 Enteresan ! USB sorunu - Çözüldü

Windows 10 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Kullanıcı avatarı
akinxyz
Bit
Bit

Win 10 Enteresan ! USB sorunu - Çözüldü

Mesaj gönderen akinxyz » 12 Ağu 2018, 01:16

Merhaba,

Win 10 kurulu bir bilgisayar kullanmaktayım. Düne kadar yazıcımı USB ye bağladığımda kullanırken şuan USB girişlerinin hiçbirisi yazıcımı tanımıyor.
Enteresan olan şey bir flash bellek takıldığında içindeki verileri görürken. bir İphone veya yazıcıyı görmemekte. Yazıcımın tüm sürücüleri yüklü. Bilgisayarımda 1 tane USB 3.0 2 tane 2.0 var hiçbirisi tanımıyor. Daha da enteresan tarafı format atmak istediğimde flash diske kayıtlı bir win 10 yüklemeyi deniyorum boot ekranından USB ye takılı flash bellek adı görülüyor fakat bu seçildiğinde devamında Win 10 yüklemeye geçmesi gerekirken MEDİA TEX FAILURE. CHECK CABLE yazıyor ve yüklü win 10 açılıyor. Aygıt Yöneticisinden tüm USB portlarını kaldırdım. Yeniden başlattım ama sorunum devam ediyor. Yazıcı bağlandığında Aygıt yöneticisinde USB portlarının birinde ünlem işareti ve Yazıcılar bölümünde bir yazıcıda ünlem işareti görülüyor. Yazıcı USB den çekildiğinde kayboluyor.
Bu olayın başladığı dönemdeki sıradışı durumlar,
1- Windows lisansımın süresi bitmişti. Daha sonra yeniledim.
2- Antivirüs programının süresi bitmişti. Trend Micro dan yeni antivir uygulaması yüklendi.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Win 10 Enteresan ! USB sorunu

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Ağu 2018, 11:23

Hiç temiz bir format atabildinizmi (USB bellekle değil DVD ile) sonrasında duruma bakın , eğer sorun halen devam ediyorsa USB portları yeterince güç çekemiyor olabilir , yada anakart ile bağlantı yerlerinde oksitlenme sebebi ile sıkıntı oluşmuş olabilir. Kısacası herşey temiz bir formattan sonra belli olur.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
akinxyz
Bit
Bit

Mesaj gönderen akinxyz » 12 Ağu 2018, 16:01

Win 10 Home’ dan Win 10 pro ya yükselttim problem çözüldü. Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 12 Ağu 2018, 17:09

Geçmiş olsun
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free