Diş Ağrınız Var mı? Karanfil Kullanın

Bitkilerle tedavi ve hangi bitki neye iyi gelir gibi görsel ve yazılı bilgilerin yeraldığı bölümdür
shampuan
Kilobyte1
Kilobyte1

Diş Ağrınız Var mı? Karanfil Kullanın

Mesaj gönderen shampuan » 06 Ağu 2018, 23:42

Genellikle kebapçılarda, lahmancuncularda, lokata çeşitlerinde çok görüyorsunuz. Halk arasında ağız kokusu için kullanıldığı şeklide bir inanç var. Ama iş bu kadarla bitmiyor. Karanfilin özü (çiğneyince ağzınıza yayılan suyu) hem antibakteriyel hem de uyuşturucudur. Dolayısıyla bu iki özelliği ağız içi bakterilerinin düşmanıdır diyebiliriz. Özellikle çürük dişiniz varsa ve dayanılmaz ağrılar çekiyorsanız doktora gidin. Fakat o an doktora gidemiyorsanız bir iki adet karanfil tanesini ağzınıza atıp çiğneyin, oluşan bulamacı ağrının merkezine doğru dilinizle bulaştırın. Birkaç dakika sonunda sonuç almanız muhtemel.

Yirmilik bir dişim var. Artık yirmilik mi kırklık mı bilmiyorum sağ alt çenenin en sonunda. İçi oyulmuş, mağara olmuş. Şiddetle ağrıyor uyutmuyor. Kalkıp karbonatlı su ile ağzımı çalkaladım, yok. Karanfil aklıma geldi. İki tane alıp çiğneyerek en arka dişime doğru ittirdim, oyuğun içi karanfil çöpleri ile doldu. Çok geçmedi, oohh mis.

Dikkat ederseniz diş hekimleri diş çekiminden evvel ya morfin sıkıyor, ya da iğne ile uyuşturucu yapıyor (lokal anestezi). Ki hasta çekim esnasında acı çekmesin. İşte karanfilin uyuşturucu özelliği ağrıyı dindirirken, antibakteriyel özelliği dişi sindirmeye çalışan bakterileri öldürüyor.

Şahsen denedim, fayda verdi. Siz de deneyebilirsiniz.

Daha fazla bilgi:
https://www.wikizero.com/tr/Karanfil_(baharat)

Tugtegin
Kilobyte2
Kilobyte2

Re: Diş Ağrınız Var mı? Karanfil Kullanın

Mesaj gönderen Tugtegin » 07 Ağu 2018, 20:23

Zihinde dursun.Sağol.
Türk kılıcı paslanmadı,paslanan başka şeydir.Umulur ki biraz himmet onu tekrar parlatır...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Diş Ağrınız Var mı? Karanfil Kullanın

Mesaj gönderen velociraptor » 07 Ağu 2018, 22:26

Teşekürler
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free