Yazılımsal Tecrübe Katsayı Hesaplama

PC hakkındaki genel bilgi ve ipucu paylaşım alanıdır.

Kullandığınız Yazılımlar Üzerinde Ne Kadar Deneyim Sahibisiniz?

%10
0
Oy yok
%20
0
Oy yok
%30
0
Oy yok
%40
0
Oy yok
%50
0
Oy yok
%60
2
100%
%70
0
Oy yok
%80
0
Oy yok
%90
0
Oy yok
%100
0
Oy yok
###############
0
Oy yok
İlgilenmiyorum.....!
0
Oy yok
Yorumsuz
0
Oy yok
Bilmiyorum....
0
Oy yok
###############
0
Oy yok

Toplam oy: 2

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Yazılımsal Tecrübe Katsayı Hesaplama

Mesaj gönderen trwe » 28 Tem 2018, 06:03

Merhabalar

Yukarıdaki anketsel çalışma(konu); @shampuan adlı forum üyesinin , viewtopic.php?f=124&t=206487 adresinde açmış olduğu konuya katkı sağlamak maksatlı, TRWE_2012 tarafından oluşturulmuş yazılım ölçekleme skalasından esinlenerek gene TRWE_2012 tarafından oluşturulmuştur.Kullanıcı başına seçenek bir oy kullanmadır.

Oy verecekler önce bu skalaya göre puanları hesaplayıp burada ankette yansıtabilirler......Oy kullananlara şimdiden teşekkürler

TRWE_MMXII
YAZILIM EDİTÖRÜ (Alaydan Yetişme...!)
REASMCODERİNG
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Re: Yazılımsal Tecrübe Katsayı Hesaplama

Mesaj gönderen shampuan » 28 Tem 2018, 19:17

Yüzde 60 dedim. Çünkü birçok yazılımı mecburen kullanıyorum. Her yazılım üzerinde edindiğim tecrübe yazılımdan yazılım değişiyor ve kafadan bir ortalama alınca yüzde 50'nin kesinlikle altına düşmem diye düşünerek, 60 verdim. Kimi kullandığım programa yüzde 90 hakim iken, kimisine yüzde40 hakim olabiliyorum. Ama genellikle işimi ziyadesiyle görebilecek bilgiye sahibim.

Yıllarca başka forumlarda resimli, videolu anlatımlar yaptım. Bu anlatımların bana olumlu geridönüşleri oldu. Bu da beni memnun etti tabii. Ama oralar bana göre değildi. En son bu forumu gördüm ve incelediğim kadarıyla "hah bana göre" diyerek kayıt oldum. İlk açtığım çoğu başlıklar resimsiz anlatımlar içeriyor. Ama fırsat bulabilirsem, resimli videolu başka anlatımlar da yaparak siteye ekleyeceğim.

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 28 Tem 2018, 19:33

shampuan yazdı:
28 Tem 2018, 19:17
Yüzde 60 dedim. Çünkü birçok yazılımı mecburen kullanıyorum. Her yazılım üzerinde edindiğim tecrübe yazılımdan yazılım değişiyor ve kafadan bir ortalama alınca yüzde 50'nin kesinlikle altına düşmem diye düşünerek, 60 verdim. Kimi kullandığım programa yüzde 90 hakim iken, kimisine yüzde40 hakim olabiliyorum. Ama genellikle işimi ziyadesiyle görebilecek bilgiye sahibim.

Yıllarca başka forumlarda resimli, videolu anlatımlar yaptım. Bu anlatımların bana olumlu geridönüşleri oldu. Bu da beni memnun etti tabii. Ama oralar bana göre değildi. En son bu forumu gördüm ve incelediğim kadarıyla "hah bana göre" diyerek kayıt oldum. İlk açtığım çoğu başlıklar resimsiz anlatımlar içeriyor. Ama fırsat bulabilirsem, resimli videolu başka anlatımlar da yaparak siteye ekleyeceğim.
Doğru yere geldin ayrıca başka forumlardaki konularını buraya taşıyabilirsin ama gene ne olur olmaz yönetimden bit izin alsan iyi olur.....
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 28 Tem 2018, 19:38

O kadar dağınık ve çoklar ki... Bir de oralara saygısızlık etmek istemem. Zaten bir ubuntu forum bir de elektronikprojeler forumundalar. Ubuntu forumdakileri elektronikprojeler forumuna taşımıştım. Artık yoruldum mu bıktım mı psikolojik bir tembellik ve yılgınlık yaşıyorum. İşsizlikten zaar.

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 28 Tem 2018, 19:46

shampuan yazdı:
28 Tem 2018, 19:38
O kadar dağınık ve çoklar ki... Bir de oralara saygısızlık etmek istemem. Zaten bir ubuntu forum bir de elektronikprojeler forumundalar. Ubuntu forumdakileri elektronikprojeler forumuna taşımıştım. Artık yoruldum mu bıktım mı psikolojik bir tembellik ve yılgınlık yaşıyorum. İşsizlikten zaar.
Aynı işsizlik belası bende de var ama bir şekilde bunun üstesinden bir şekilde geleceğiz.Gelelim saygısızlık olayına, o konular senindi gene senin, üzerinden 20 yıl geçse bile senin.....sana ait olan bir şey için kimseye saygısızlık yapmış sayılmazsın....
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 28 Tem 2018, 20:59

shampuan yazdı:
İşsizlikten zaar.
Çalışsan bir dert çalışmasan ayrı bir dert , Dünya modern kölelik sistemine göre şekilleniyor , Dünyayı yöneten 8-10 aile dışındaki herkes köle onlar efendi - sisteme bak , ne güzel dünya (Para basma yetkisi onlarda tüm ülkelerin merkez bankalarına ortaklar...) düzeni görmeyi becerebilsek en azından dahil olmamak için çabalarızda , zor görünüyor
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 28 Tem 2018, 21:07

velociraptor yazdı:
28 Tem 2018, 20:59
shampuan yazdı:
İşsizlikten zaar.
Çalışsan bir dert çalışmasan ayrı bir dert , Dünya modern kölelik sistemine göre şekilleniyor , Dünyayı yöneten 8-10 aile dışındaki herkes köle onlar efendi - sisteme bak , ne güzel dünya (Para basma yetkisi onlarda tüm ülkelerin merkez bankalarına ortaklar...) düzeni görmeyi becerebilsek en azından dahil olmamak için çabalarızda , zor görünüyor
Sakın @Savungan bunları okumasın zira kendisi bunlara inanmıyor hatırlasın ben bu aileden bir tanesinin iç yüzünü burada konu açarak göstermeye çalıştım da bana hemen tepki göstermişti, hatırladın mı?
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 28 Tem 2018, 21:09

Evet böyle bir tartışmanız olmuştu , isteyen istediği şeye inanır birşey diyemem ama sistem ortada
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 28 Tem 2018, 21:34

O aileler hep yahudi. Onların dini tüm dünya insanlarını kendine kul ettirmeyi buyuruyor. E dolayısıyla çalışıp didinip önce dünya ekonomisini ele geçiriyorlar ki, gerisi kolay. Kültürel yozlaşma dahi bununla ilgili. Neyse takmayın kafanızı.

Savungan
Byte2
Byte2

Mesaj gönderen Savungan » 02 Ağu 2018, 02:06

Sakın @Savungan bunları okumasın zira kendisi bunlara inanmıyor hatırlasın ben bu aileden bir tanesinin iç yüzünü burada konu açarak göstermeye çalıştım da bana hemen tepki göstermişti, hatırladın mı?
Yukarıdaki alıntıda boyalı ve altı çizili yer yalandır.

Doğrusu: Oradan-buradan, sözün uzunu kaynaksız, yalan-dolan, çarpık, çoğunlukla kimin yazdığı dahi belli olmayan, uydurmalarla dolu "yazılar"a karşı çıkıyorum.

İlgili konuları görüntüleyemiyorum ve şu uyarı çıkıyor: Bu forumu okuma yetkiniz yok.

Konu silinmiş veya başka bir bölüme taşınmış olabilir. Sorun değil; gereken önlemi almıştım.

İlk konunun bağlantısı:

Kod: Tümünü seç

https://forum.sordum.net/viewtopic.php?f=127&t=205989&sid=4eea3ae65aa53ed209e74702a7243b82

Konudaki içerik 2017'de basılmış bir kitapta:

https://books.google.com.tr/books?id=-1BVDwAAQBAJ&printsec=frontcover&hl=tr#v=onepage&q&f=false

Konudaki içeriği aradığımda en çok karşılaştığım yer:

https://www.yeniakit.com.tr/haber/iste-yahudi-rockefellerin-soke-eden-turkiye-itiraflari-291406.html

Bu içeriği aradığınızda her yıl başka başka yerlerde, bazısı değiştirilmiş (eksiltilmiş veya eklenmiş) olarak ortaya çıktığını göreceksiniz. Aradaki yıllardaki sayısız yerleri atlayıp 2011'den geriye doğru gidelim:

İçerik (2011):

https://masonlar.org/masonlar_forum/index.php?topic=12838.0

İçerik (2010):

https://www.xing.com/communities/posts/murdochdan-rockefeller-ve-rothschild-ile-tuerkiyeyi-de-iceren-duenya-gercekleri-dot-dot-dot-carpici-bir-1003533436

Gördüğüm kadarıyla içeriğin çıktığı ilk yerlerden biri (2009) [Konu başlığı ise şu: HAYALİ DİYALOGLAR ( inanmayın gerçek değildir)]

http://menkibeler.blogspot.com/2009/01/hayali-diyaloglar-inanmayn-gerek.html
Aktardığım bağlantılar incelenirse, birinde dahi içeriğin herhangi bir yerinde söz edilen herhangi bir konuya veya alıntıya ait kaynağın olmadığı görülecektir.

Peki durum böyleyken bakalım ben ne yazmışım:

Resim

Ardından bakın "alaydan yetişme yüce yazılımcı" -yukarıdakine benzer bir konu daha açıp- benim için ne yazmış:

Resim

İkinci konunun bağlantısı: viewtopic.php?f=127&t=205998&sid=04f6d5 ... 8cb8e615a5

Bu konuya da yanıtımı yazmıştım. Ne ki yanıtlayamadan bu forumu okuma yetkiniz yok uyarısıyla karşılaştım. Neyse ki o yanıt da duruyor. O yanıtın bir bölümünde şunları yazmışım:
...

Kitaplarda durum böyleyken birileri çıkıyor "kahrolsun A'lar, yok olsun B'ler, C'lere ölüm, şunlar bilmem kim uşağı, bunlar hep bilmem ne oyunu, vb." gibi uyduruk, içi boş söylemlerle okuyan, araştıran, usu biraz çalışan kimseleri de bu tür konulardan soğutuyorlar. Soğutulan bu kimseler de bir süre sonra bu tür örgütlerin, ailelerin kurduğu egemenlik ve güdümlerinde bulundurduğu askeri, siyasi ve ekonomik güç ile ilgili -bırakın ortaya çıkmış gizli saklı bilgileri- bunlara ilişkin açık seçik bilgileri reddedecek, küçümseyecek, gülüp geçecek kıvama geliyor.

...'nın biri olmasa, birini gizli ajanlıkla suçlamadan önce kendisinin bir gizli ajandan beklenen görevi (sürekli yalan ve uydurma yayma, bilgi ve söz çarpıtma, kara çalma, vb.) gönüllü olarak yürüttüğünü algılar, utanır, sıkılır ve özür dileyebilirdi.
Yanıtın tümünü isteyene özel iletiyle yollarım.

Neye ve neden tepki gösterdiğim ortadadır. En az on beş yıldır bu "aileler", devletleri yönetenler ve bunların kurduğu şebekelerle ilgili en az on beş kitap, saymadığım kadar çok yazı okudum. Bu konuları işleyen birçok izlence, film, belgesel ve türlü görüntüler de izledim. Bir gün olsun çıkıp da Facebook veya Akit benzeri saçmalıklar yayan yerlerden bilgi(!) edinmedim, hele bilgi(!) edindiğimi sanıp da "bütün işleyişi çözdüm" havalarıyla caka satmadım. Kişileri karman çorman, kaynaksız "yazı"larla aldatmadım.

Peki yapmadım da ne oldu? Şu oldu: Bilgisayarla ilgili bir yerde, bu saçmalıklara karşı tepki gösterdim diye bana "gizli ajan" dendi.

shampuan
Kilobyte3
Kilobyte3

Mesaj gönderen shampuan » 02 Ağu 2018, 12:32

@Savungan,
Ben sana katılıyorum.
Hala devam ediyor mu bilmiyorum ama, bir ara da uzaylılar, reptilianlar falan konusu çok yaygınlaşmıştı.
Bunlar kim neden yapıyor(yayıyor) bilmiyorum. Genellikle her duyduğuma inanan birisi de değilim ve bu yüzden çok eleştiriliyorum.
İnternette bazı videolar var. Bu videoları seslendiren kişiye hepiniz dikkat edin. Bir zamanlar "Contorium gerçeği" diye bir saçmalıklar furyası başlatılmıştı. Güya marmara denizinin derinliklerinde bolca bulunan contorium, "gavurların" iştahını kabartıyormuş, ama çıkarmamıza izin vermeyi bırak, orda burda yayınlanması dahi mümkün değilmiş. Bu contorium elementini bir bilgisayarın devrelerine sürersen(!) yıllarca çalıştırabilirmiş. Bilgisayarın hangi devresine sürersen? Ne kadar miktarda sürersen? Hiçbir kimyasal madde direkt olarak elektronik devrelere sürülemez... Bu -güya- belgeseli seslendiren kişiyi şu aralar hükümet lehine köşe yazısı yazan yazarların yazılarını okurken denk geliyorum. İnternette videoları var. Bu kişi ile o contorium gerçeği(!)ni seslendiren ses, aynı. Maksadının spekülasyon, yalan bilgi olduğu besbelli. Kaç kişiyi kekleyebiliriz acaba... mesele bu.

Nitekim bu "illüminati gerçeği", bilmemkimler ailesi gibi konuların da ne amaçla yayılıp abartıldığını bilmiyorum; lakin bu tip ailelerin yahudi olduğu ve dünyada ciddi miktarda bir sermayeye sahip oldukları(sermaye burada sadece para demek değil) aşikar. Dinleri gereği de tüm dünya ekonomisini elde etmek ve insanları kendilerine köle etmek baş hedefleridir.

Boşverin. Boş boşuna birbirinizin kalbini kırmayın. Sonuçta bak, birbirimize düşmemize neden oluyorlar; belki de amaçları budur.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 02 Ağu 2018, 20:52

zeitgeist (Zamanın Ruhu) diye bir belgesel var burada dünyadaki para sistemi açıklanıyor yine bu belgeselde Bir ekonomik tetikçinin itirafları var
viewtopic.php?f=157&t=206538
Bu belgesi yıllar önce ilk izlediğimde Türkiyede olup biteni net olarak ortaya koyduğunu farketmiştim , belgeselde para sisteminin nasıl bir dümen olduğu net olarak açıklanıyor , yani benim üstte bahsettiğim şey tam olarak budur , Bu bölümü görüntülemeye yetkiniz yok dediği bölüm ise genellikle siyasi veya diğer hassas konulardaki mesajları dışardan okuyanlar görüp forum hakkında yanlış kanaat edinmesinler diye aldığımız ve belirli mesaj sayısını aşanların görüntüleyebilecekleri bir alandır , mesaj sayın yeterli olduğunda zaten o bölümü görüntüleyebileceksin. Elbetteki herşey bir komplo teorisi olabilir kısacası herkesin görüşüne saygı duymak gerek :)