Günümüzde GNU\Linux Dağıtımları Neden, Windows OS Kadar Tutulmuyor?

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2
Mesajlar: 6147
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Günümüzde GNU\Linux Dağıtımları Neden, Windows OS Kadar Tutulmuyor?

Mesaj gönderen trwe » 09 Tem 2018, 05:54

Merhabalar

Yukarıda sorulmuş ve aynı zaman da konu başlığı olan bu soruya net yanıt aşağıdadır.

Linux başlangıçta mantık olarak son derece yanlış bir yol izledi , insanların işlerini kolaylaştırmak yerine *bir şeyler yapmaları için kod yazmalarını teşvik etti böylece yayılamadı devir artık bırakın kod yazmayı klavye bile kullanmadan sesli komut devri , linux çekirdeği üzerine java arayüzü ile çıkış yapan Android'in yaklaşımı ve mantığı tamamen insanların işlerini kolaylaştırmak olduğu için tutuldu , basitlik , sadelik , en eğitimlisinden en eğitimsizine kadar herkese ulaşabilmek (İşin sırrı) , yoksa birisi yarın bir işletim sistemi yazar sadece C ++ bilenler kullanabilir , son derece büyük yanlış.

[right]Velociraptor
SordumNetForum Admini
[/right]

Evet bu düşünceye katılmamak elde değildir.Aşağıdaki grafiksel yaklaşımlar bu yukarıdaki tam tespiti teyit eder nitelikte....

Resim

Ayrıca geliştiriciler bile kendi içinde çelişkiye düşmüş durumdadır.

Örnek olarak Nisan 2014 CHIP/EU'da yayınlana şu haber bu durumu teyit eder ....
Linux işletim sistemi çekirdeğinin geliştiricisi ve proje yöneticisi Linus Torvalds, açık kaynak kodlu işletim sisteminin önemli bir yazılımında açığa çıkan hatalı kodlar nedeniyle kodun geliştiricisine ağır sözler sarf etti. "Senin ***** kodlarından çok yoruldum artık!" ifadesini kullanan Torvalds, Kay Sievers isimli geliştiricinin kodlarını yayına almayacağını belirtti.

Sievers'in kodları Linux'un çekirdeği hakkında değil ancak çekirdeğin yüklenmesinden hemen sonra yüklenmeye başlayan ilk yazılımın kodları. Ancak yazılım yüklenirken ekranda o kadar çok satır yazmaya çalışıyor ki, işletim sisteminin açılışı çöküyor ve sistem kilitleniyor.

Sievers ise Google+'dan yaptığı açıklamada söz konusu kodların bir yıllık olduğunu, son bir yıldır artık Linux için kod yazmadığını ve Linux'u geliştirme faaliyetlerine son verdiğini açıkladı. Bunun sebebi olaraksa açık kaynak kodu camiasındaki insanların çocukça ve çirkin tavırlar sergilemesinden bıkmasını gösterdi.
Ayrıca viewtopic.php?f=30&t=206378 adresinde LinuxMaster tarafından oluşturulan anket ise bu durumun güncelleiğini teyit eder gibi....

Sonuç

Artık GNU/Linux Camiyası için değişim kaçınılmazdır.Eğer bu değişim göz ardı edilirse Linux Dağıtımları sadece belli bir azınlığın işletim sistemi olmaktan öteye gidemeyecektir.
LinuxMaster
Haziran 2018
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Cevapla