Mısı Aygıt Sürücüleri - Çözüldü

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mısı Aygıt Sürücüleri - Çözüldü

Mesaj gönderen cankusa » 24 Haz 2018, 16:36

Aşagıdaki kullanmış oldugum mısı bilgisayarın Aygıt sürücüleri bunları indirip arşivimde muafaza etmek istiyorum

Resim

Bugün cihaza Windows 7 x64 işletim sistemi kurdum yukardaki aygıt sürücülerini temin edemedigim için kurmuş oldugum sistemi silmek zorunda kaldım
Konuyla ilgili yardım edecek arkadaşıma şimdiden teşekürederim

https://www.sordum.net/44290/aygit-suru ... i-bulalim/

https://www.sordum.net/4258/surucusu-bilinmeyen-aygit/

https://www.sordum.net/2002/bilinmeyen- ... ontemleri/

https://www.sordum.net/3431/windows-7-d ... kla-kurun/

https://www.sordum.net/1788/surucu-gunc ... ment-14149

http://www.zhangduo.com/unknowndeviceidentifier.html

https://devid.info/

https://sdi-tool.org/download/

https://support.microsoft.com/tr-tr/hel ... indows-vis
En son cankusa tarafından 25 Haz 2018, 12:36 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Re: Mısı Aygıt Sürücüleri

Mesaj gönderen trwe » 24 Haz 2018, 17:29

Aslında sistemi kaldırman kötü olmuş şunu yapabilirdin.Sistemi kurup DriversGenius yazılımını indirip ilacını içirdikten sonra(ilaçtan önce yazılımı demo kur ve sürücü veritabanı güncelle sonra bir kez tarama yap,sonra neti kes ilacını içir en son neti aç bir güncelleme yapmaksızın sistemi 2.kez tara ve bulunan sürücü paketleri indir ve manuel kur,yazılımın kurmasına izin verme)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!

Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen cankusa » 24 Haz 2018, 21:30

Sistemi kurup cihazı yeniden başlattıgımda
İnternet baglantısı kırmızı çarpıyı yedi
Aygıt sūrūcūleri sarı ūnlem
İçerisinde programların oldugu usb flas bellegi cihaza takıyorum cihaz görmūyor
Gūncellemeleri alamıyorum ınternet kesik
Yukardakiler mecburen cihazı resetlemek zorunda bıraktı

Kullanıcı avatarı
trasmus
Megabyte1
Megabyte1

Mesaj gönderen trasmus » 25 Haz 2018, 10:52

hdd içinde küçük bir bölüm oluşturup oraya sürücüleri yedeklersen sorunun çözülebilir. Anakartı tanıyamadığı için usb sürücüler çalışmıyordur.

Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen cankusa » 25 Haz 2018, 12:29

trasmus
İlk yapmam gereken dediginiz gibi aygıt sürücülerini saglam bir kaynaktan temin etmeliyim.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2018, 12:54

MSI laptopun oldukça yeni bir model olduğu için Windows 7 sürücülerinin olduğunu sanmıyorum haliyle ne yaparsan yap sürücülerini bulmadan internet bağlantısı kablosuz ağ , ses gibi birçok temel özellik çalışmayacaktır. Tavsiyem Windows 7 sürücüleri yoksa windows 7 kurmaman.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen cankusa » 25 Haz 2018, 13:21

Cihazı İlk aldıgımda cihazda işletim sistemi yoktu velociraptor'dan yardım alarak cihaza Windows 10 işletim sistemini kurdum sürücü sorunu yaşamadım sistemi kurduktan sonra sürücü yedeklerimi Double Driver programı ile aldım.

Aynı cihaza Windows 7 işletim sistemi kurdugumda sürücülerin çogunlugu kurulmadı haliyle sürücüleri güncellemek için windows 10 kurulumunda yedek aldıgım sürücü yedekleri ile sorunu çözmeye çalışmama ragmen malesef başarılı olamadım haliyle kurmuş oldugum windows 7 işletim sistemini resetlemek zorunda kaldım.

windows 10 da çalışan sürücüler ile windows 7 de çalışan sürücüler farklılık gösteriyor sanırım.Bir üst mesajda velociraptor konuya açıklık getirmiş teşekür ediyorum.

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 25 Haz 2018, 18:04

Aslında şöyle yapabilirdin.Windows 10 daki tüm sürücülerin yedeğini Drivers Genius ile alıp Sistem'e Windows 7 kurup daha önce aldığın yedeği (yedek exe dosyası biçiminde olmalıdır.) Windows 7 OS sistemine import (içe aktarma olayı) edebilirsin.
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2018, 19:33

cankusa yazdı:
25 Haz 2018, 13:21
Windows 10 işletim sistemini kurdum sürücü sorunu yaşamadım sistemi kurduktan sonra sürücü yedeklerimi Double Driver programı ile aldım. Aynı cihaza Windows 7 işletim sistemi kurdugumda sürücülerin çogunlugu kurulmadı haliyle sürücüleri güncellemek için windows 10 kurulumunda yedek aldıgım sürücü yedekleri ile sorunu çözmeye çalışmama ragmen malesef başarılı olamadım
Sistem çöker abi Windows 10 sürücüleri asla windows 7 de çalışmaz , (Windows 8 sürücüleri windows 10 da çalışabiliyor)
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen cankusa » 25 Haz 2018, 19:48

velociraptor tam da dediginiz gibi oldu sistem kilitlendi kaldı.

Cihazın sürücülerini saglam bir kaynaktan temin etsem bile bu MISI bilgisayara Windows 7 işletim sistemi kurdugumda temin ettigim bu dırevir sürücüleri işime yaramayacak diye anlıyorum.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2018, 19:57

Sağlam kaynak sana sadece Windows 10 sürücülerini indirtecektir , Windows 7 için yeni model bilgisayar ve laptoplara sürücü çıkartmıyorlar malesef Yani senin cihazın Windows 7 sürcüleri olduğunu sanmıyorum

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 25 Haz 2018, 20:10

velociraptor yazdı:
25 Haz 2018, 19:33
cankusa yazdı:
25 Haz 2018, 13:21
Windows 10 işletim sistemini kurdum sürücü sorunu yaşamadım sistemi kurduktan sonra sürücü yedeklerimi Double Driver programı ile aldım. Aynı cihaza Windows 7 işletim sistemi kurdugumda sürücülerin çogunlugu kurulmadı haliyle sürücüleri güncellemek için windows 10 kurulumunda yedek aldıgım sürücü yedekleri ile sorunu çözmeye çalışmama ragmen malesef başarılı olamadım
Sistem çöker abi Windows 10 sürücüleri asla windows 7 de çalışmaz , (Windows 8 sürücüleri windows 10 da çalışabiliyor)
Belki sayın admin bana inanmayacak ama şu an kurulu Windows Vista Ultimate OS içinde Windows 7 OS için yazılmış İntel Çipset Ekran Kartı Sürücü paketi kurulu....Pekala mümkündür.Sadece kullanıcı bu riski alabilir mi? alamaz m? sorusu burada belirleyici etken.....
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen cankusa » 25 Haz 2018, 20:20

Anladım sagolasın var olasın bu cihaz için Windows 7 işletim sistemi bitmiştir.

Windows 10 Aygıt yöneticisinden aşadaki resimde görünen
Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3168 sürücüsünde donanım kimliklerine baktıgımda 4 adet seri çıkıyor bunların hangisi cihazın donanımı ( nasıl tesbit edecegim )

Resim

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 25 Haz 2018, 20:32

En üstteki olan ....&REV_10 ifadesi sürücü yazılımının sürümünün 10.kez yeniden baştan yazıldığını ve kontrol edildiğini göstermekte.Aşağıdakiler bu sürücüye bağımlı alt sürücü bileşenleri olup sürücü paketi içinde (exe veya dll dosyası) zaten varolan alt bağımlılıklar..

Yani sen bu sürücü donanım kimliğini (en üstteki satırı) aynen WWW.GOOGLE.COM'da arama satırına yazıp direkt sürücü yazılımını zip,rar olarak indirip kurabilirsin.Yalniz....! burada çok dikkatli olman gerekir.Neden.....?!

1.Sürücü yazılımı senin sistemine uygun mu?
2.Sürücü yazılımı orjinal ve sağlam mı? (Virüs taramasını mutlaka yap....)

TRWE_2012
TRWE_2016
LINUXMASTER 2018

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Haz 2018, 21:03

trwe yazdı:
25 Haz 2018, 20:32
Belki sayın admin bana inanmayacak ama şu an kurulu Windows Vista Ultimate OS içinde Windows 7 OS için yazılmış İntel Çipset Ekran Kartı Sürücü paketi kurulu....Pekala mümkündür.
Konumuzla alakasız , Konumuz windows 10 sürücülerinin windows 7 de çalışması çalışmaması durumu - Bu olası değil , Vista ile windows 7 sürcüleri farklı bir durum