Hangi termal macun ?

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Re: Hangi termal macun ?

Mesaj gönderen velociraptor » 20 Ağu 2018, 21:38

KUllanılan macununa göre değişir , ama Laptoplarda 2 yılda bir Sıcak hava tahliye ızgaralarının temizlenmesi gerekir ve buda termal macunun yenilenmesini gerektireceğinden 2 yıl diyebilirim. MAsaüstlerinde böyle bir sıkıntı yok 5-7 yıl gidebilir.
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 20 Ağu 2018, 21:41

cankusa yazdı:
20 Ağu 2018, 21:36
Yeni alınan bir laptop için macun yenileme ne kadar bir sūrede yapılmalıdır
Benim bildiğim kullanım sıklığına bağlı olarak 3 ay ile 6 ay arası......
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------

Kullanıcı avatarı
cankusa
Megabyte4
Megabyte4

Mesaj gönderen cankusa » 20 Ağu 2018, 21:45

Bilgilendirme için teşekūr ederim iyiki varsınız

shampuan
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen shampuan » 20 Ağu 2018, 21:55

velociraptor yazdı:
20 Ağu 2018, 21:26
Sen nasıl biliyorsan o doğrudur
shampuan yazdı:
20 Ağu 2018, 21:02
İnsan vücudu hararet üreten nemli bir organik bir sistem. Orada hissedilen serinlik duygusu ile bu olay biraz farklı. Elbette işlemcinin soğutucu heatsinki ıslatılırsa sonuca etki edecektir ama macunun ıslaklığı sulu bir ıslaklık olmayıp
yazdıklarımı örneklemek için verdim , Buradaki ıslaklığı tamamen yanlış anlamışsın , kaldıki Yeni laptop işlemcilerine termal macun sürme ve çalıştır bakayım ne oluyor. Eski tip işlemciler termal macunsuz gayet güzel çalışırken yeni mimariler 2-3 dk sonra tak diye kapanır çünkü transistör sayısı çok daha fazlalaşmıştır vs diye gider ... sihirli kelime "ısıl transferini kolaylaştırmak" bunun için araya birşey sürülüyor. bu sürülen şey macun şeklinde olmalı araya tahta koyamazssın burada işte o senin yanlış anladığın ve insan organizması dediğin ısı iletkenliği devreye giriyor , ben örneği sana bilmediğini düşünerek verdim. O macunun asli görevi kıvamı ve içeriği ile soğutmayı sağlamak bunu sağlarken de o buharlaşmadaki hissi (Soğutmyı) gerçekleştiriyor. Eğer bildiğin birşeyse keşke sormak yerine anlatım yapsaydın.
Yok bildiğim birşey değil hocam. Çok bilgi kirliliği var. Ben de nereden edindiysem aklımda kalanları aktardım. İşte diyorum ki şunu en geniş ve doğru şekliyle nasıl sunabiliriz. Ben araştırmaya devam edicem. Uygun bir kaynak bulursam oradan faydalanıp anlatabilirim veya link atarım.

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 20 Ağu 2018, 22:22

İyi olur anasayfaya ilaveler de yaparız hem
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free