Sizce Bir Diz Üstü Bilgisayarın Ömrü Kaç Yıldır.?

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.

Bir Diz Üstü Bilgisayarın Ömrü Kaç Yıldır.?

1.2 yıl
1
11%
2.4 yıl
0
Oy yok
3.6 yıl
3
33%
4.8 yıl
2
22%
5.10 yıl
2
22%
6.12 yıl
0
Oy yok
7.14 yıl
0
Oy yok
8.16 yıl
0
Oy yok
9.18 yıl
0
Oy yok
10.20 yıl
0
Oy yok
11.Sonsuz Yıl (Allah ne verdiyse...!)
1
11%

Toplam oy: 9

burak35
Kilobyte1
Kilobyte1

Re: Sizce Bir Diz Üstü Bilgisayarın Ömrü Kaç Yıldır.?

Mesaj gönderen burak35 » 24 Tem 2018, 17:20

"parça çalıyorlar" evet doğrudur. ama herkes böyle değil ve herkeste parça çalmıyor, genelleme yapmayalım. ben defalarca kez kendim elimde götürdüm bilgisayarımı servise verdim, çünkü uğraşmak istemedim ve keyfime düşkünüm biraz, adamlar nasıl teslim ettiysem o şekilde geri iade ettiler. hatta D sürücüsünü biçimlendirmeyin içinde arşivim var dediğimde bile "tamam" "merak etmeyin" "dikkat edeceğiz" demişlerdi. daha önce parça sökmüş takmış biri kendisi yapabilir bu donanımsal işleri fakat bilmiyorsa elinde malzeme yoksa yada çok fazla bilgisi yoksa illaki başkasına yaptırabilir ama işinde iyi olan birilerine yaptırabilir..
When a man lies he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home

shampuan
Kilobyte4
Kilobyte4

Mesaj gönderen shampuan » 24 Tem 2018, 21:43

Yok hepsi yapmıyordur işini iyi yapanları kesinlikle suçlamıyorum. Bir bilgisayarı sökmek için ucuz saatçi tornavidası alın fazla pahalı değil. Sök tak yapmayı bir şekilde öğrenin. Neticede bu bir sorumluluk ve her şeye para vermemek lazım. Zorunlu mu hayır ama öğrenilse iyi olur.

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1

Mesaj gönderen trwe » 25 Tem 2018, 04:06

shampuan yazdı:
24 Tem 2018, 14:17
Parça çalıyorlar kendiniz yapın.
Onun çözümü var .....

Çözüm bir donanım tarama yazılımı ile sisteminzdeki tüm parçalarının birer dökümünü HTML olarak çıkartıp her bir donanım parçasının seri numarasını bir yere not edin.Adam bir parçayı değiştirdiği anda adama gidip tartışmayın direkt Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Suçları Masasına gidip gerekli yasal şikayetinizi yapın ve önceden html olarak aldığınız donanım döküm bilgisini polise verin.Böylece karşı tarafın inkar etme yolunu kapatmış olursunuz.Sonra dava açın hemde öyle böyle değil...Mesela 10 bin TL'lik manevi tazminat davası.....Böylece görsün yaptığı teknoloji hırsızlığının sonunu......
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!

Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1

Mesaj gönderen trwe » 25 Tem 2018, 04:19

trwe yazdı:
25 Tem 2018, 04:06
shampuan yazdı:
24 Tem 2018, 14:17
Parça çalıyorlar kendiniz yapın.
Onun çözümü var .....

Çözüm bir donanım tarama yazılımı ile sisteminzdeki tüm parçalarının birer dökümünü HTML olarak çıkartıp her bir donanım parçasının seri numarasını bir yere not edin.Adam bir parçayı değiştirdiği anda adama gidip tartışmayın direkt Emniyet Genel Müdürlüğü Bilişim Suçları Masasına gidip gerekli yasal şikayetinizi yapın ve önceden html olarak aldığınız donanım döküm bilgisini polise verin.Böylece karşı tarafın inkar etme yolunu kapatmış olursunuz.Sonra dava açın hemde öyle böyle değil...Mesela 10 bin TL'lik manevi tazminat davası.....Böylece görsün yaptığı teknoloji hırsızlığının sonunu......
Pekiyi ama hangi donanım tarama yazılımını kullanacağız derseniz aşağıda resmi web sitesi verilen yazılım bu işin ustasıdır.

Resim

Nedir Bu ....?

AIDA64 , sisteminizi oluşturan donanım ve yazılımlar hakkında detaylı bilgiler sunan bir programdır. AIDA64 , ile sisteminizin ne kadar sağlıklı çalıştığını görebilir, bilgisayarınızdaki donanımlar hakkında en ince detaylar hakkında dahi bilgi sahibi olabilrisiniz.

Anlatım Videosu:

https://www.aida64.com/
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3

Mesaj gönderen velociraptor » 25 Tem 2018, 23:16

Eline sağlık
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

burak35
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen burak35 » 10 Ara 2018, 22:14

2019 30 ocakta benim bilgisayar 8 inci senesini dolduracak :) bakalım yanmış ekran kartıyla bozuk bataryasıyla traktör gibi ses çıkaran fanıyla çalışmayan dwd rw la bozuk klavyeyle bozuk kart okuyucu ve usb portlaryla bakalm daha beni kaç sene götürecek :)
When a man lies he murders some part of the world
These are the pale deaths which men miscall their lives
All this I cannot bear to witness any longer
Cannot the kingdom of salvation take me home