Nutuk'tan Bir Kısa Alıntı:Hain Vahidettin Hakkında

Cumhuriyet ve Atatürk ile ilgili bilgi paylasim forumudur
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2
Mesajlar: 6036
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Nutuk'tan Bir Kısa Alıntı:Hain Vahidettin Hakkında

Mesaj gönderen trwe » 28 Kas 2017, 15:35

Merhabalar Forumdaşlar Ve Misafirler

Bugünlerde hainler bir hayli artmıştır.Eğer bir ülkede hainler artıyorsa o ülkenin sonu yaklaşmış demektir. (Genel kaide....)
Vahidettin'in hainliğini gizlemek için Başbuğ Atatürk'ü kullananlar kesinlikle okusun. Nutuktan alınmıştır ve günümüz Türkçesine çevrilmiştir... Vahidettin'in ingiliz savaş gemisi ile kaçmasına yönelik böyle bir metin okumuştur.
"Hangi nedenle, nasıl olursa olsun, Vahidettin gibi, özgürlüğünü ve canını kendi ulusu içinde tehlikede görebilecek kertede aşağılık bir yaratığın, bir dakika bile olsa, bir ulusun başında olduğunu düşünmek ne kadar acıdır! Şuna kıvanabiliriz ki, bu alçak, atalarından kalma padişahlık makamından Türk ulusunca atıldıktan sonra alçaklığını tamamlamış bulunuyor. Türk ulusunun daha önce davranıp onu padişahlıktan men etmesi, elbette övülmeye değer.

Beceriksiz, aşağılık, duygu ve anlayıştan yoksun bir yaratık, kendisini kabul eden herhangi bir yabancının kanadı altına sığınabilir. Ama, böyle bir yaratığın, bütün Müslümanların halifesi kimliğini taşıdığını söylemek, elbette doğru değildir. Böyle bir görüşün doğru olabilmesi, herşeyden önce, bütün Müslüman toplumların tutsak olmaları koşuluna bağlıdır. Oysa, dünyadaki gerçek böyle midir? Biz Türkler, bütün tarihimiz boyunca, özgürlüğe ve bağımsızlığa bayrak olmuş bir ulusuz. Değersiz hayatlarını iki buçuk gün daha alçakçasına sürükleyebilmek için her türlü düşkünlüğü sakıncasız bulan halifeler oyununu da ortadan kaldırabildiğimizi gösterdik! Böylece devletlerin, ulusların birbirleriyle olan ilişkilerinde, kişilerin önemi olamayacağı gerçeğini bir kez daha doğruladık!"


Kaynak:NUTUK

TRWE_2012
Düzce_Akçakoca_2017
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Cevapla