Ahlaksız Facebook....!?

Msn, Icq, Skype... konularında bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8012
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet
Has thanked: 46 time
Been thanked: 107 time

Ahlaksız Facebook....!?

Mesaj gönderen trwe »

Sosyal medya devi Facebook, taciz ile mücadelede için ilginç bir yönteme başvurdu. İlk kez Avustralya'da denenmeye başlanan yöntem, kullanıcılardan çıplak fotoğraflarını talep ediyor. "İyi de ne alaka?" diyebilirsiniz. İşte cevabı.

Avustralya’da başlatılan pilot uygulama ile belirli bir fotoğrafının, eski bir sevgili tarafından istismar edileceği endişesini taşıyan kişiden bu görüntüyü şirketle paylaşması isteniyor. Facebook ise bu fotoğraflar ile dijital bir parmak izi oluşturacak.

Kullanıcılardan talep edilen fotoğraflar, 'parmak izi' gibi belirleniyor ve şantaj yapacak kişi bu fotoğrafları kullanmaya yeltendiği takdirde Facebook tarafından fark ediliyor. Herhangi bir çıplak fotoğraf Facebook üzerinden paylaşılmaya çalışıldığında bu güvenlik sistemi devreye giriyor ve Facebook, Instagram ve Messenger’da paylaşımı engelliyor.

Tıpkı bir kişinin parmak izi gibi gönderdiği görüntüler de sanal alemde dosyalanıp, aynı görüntü başka yerden geldiği zaman eşleşiyor ve bu görüntüyü tanıyor. Avustralya devletinin desteği ile yürütülen projenin intikam *****sunun yanında, çocuk *****su ve aşırı grupların paylaşımında da uygulandığı ifade edildi.

Uygulamayı kullanmak isteyenler ilk olarak devlet kurumunun internet sayfasında bulunan bir formu dolduracak. Talep kabul edilirse Facebook kişi ile temasa geçecek ve Messenger uygulamasından kişinin fotoğrafları istenecek.

Facebook'a ulaşan fotoğraflar bir daha kullanılamayacak şekilde bozulacak. Fotoğraflar eşleşme programı sayesinde şantajcıların elindeki fotoğraflar tespit edilecek.

Bir internet veri araştırma kurumunun (DSRI) 2016 yılına ait verilerine göre, ABD’deki kullacıların yüzde 4’ü intikam *****su kurbanı oldu. 30 yaşın altındaki kadınlar baz alındığında rakamın yüzde 10’a yükseldiği ortaya çıkıyor.

Kaynak:

Chip/TR

Yorum:

İyi ki Facebook Hesabını kapatmışım.....Terbiyesiz facebook.....!(Zaten net aleminde p....no siteleri yetmiyormuş bir de bu çıktı.....)

TRWE_2012
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Mesajlar: 37645
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek
Has thanked: 443 time
Been thanked: 250 time

Re: Ahlaksız Facebook....!?

Mesaj gönderen velociraptor »

ilginçmiş :)
Cevapla