Vista SP1: Microsoft içeriğini belirledi

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
daddy_cool
Megabyte3
Megabyte3
Mesajlar: 1389
Kayıt: 14 Nis 2006, 15:03
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Vista SP1: Microsoft içeriğini belirledi

Mesaj gönderen daddy_cool » 31 Ağu 2007, 18:16

Uzun süredir hakkında yerli-yersiz dedikodular yapılan SP1 ile ilgili kesin içerik açıklandı

Resim

Uzun süredir kafada soru isaretleri bırakan Windows Vista'nın ilk servis paketinin ne zaman çıkacagı ve neler getirecegi konusunda Microsoft kendisi açıklamada bulundu: Microsoft'un ürün yöneticisi Nick White Vista Weblog'unda çıkıs tarihinin (RTM) 2008'in ilk çeyregi oldugunu dogruladı.

Yeni fonksiyonların yerine SP1, Vista için her seyden önce güvenilirlik ve performans iyilestirmeleri getirecek. Güvenilirlik gibi konularda Microsoft, Vista'nın güncel ekran kartları ve yazıcılarla daha uyumlu olacagını ve tamamen çalısan bir uyku-modunun saglanacagını söylüyor. Performans iyilestirmeleri daha çok dosya islemleri üzerinde etkili olacak. Internet Explorer JavaScript'i daha hızlı isliyor ve bu yüzden sörf sırasında CPU'ya çok daha az bir yük binecek. Ayrıca kullanıcı girisleri daha seri olacak ve sistem dinlenme modundan çok daha hızlı çıkacak.

Genisletilmis güvenlik iyilestirmeleri dısında SP1 simdiye kadar çıkmıs tüm güncellestirmeleri barındıracak. Servis Paketi 1 ile ilgili detayları White Paper'da bulabilirsiniz.

Microsoft Mega-Update'i üç farklı sekilde sunmayı planlıyor: "Express" seçeneginde kullanıcı SP1 içinden sadece ihtiyacı oldugu dosyaları internetten çekecek – 50 MB civarında. Düsük hızlı internete sahip bilgisayarlar içinse "Stand-alone" varyantı planlanıyor. Üreticiler için düsünülen "Slipstream-Varyantı" ile Vista SP1 önyüklü PC'ler üretilebilecek.
ResimCevapla