Sanal İlişkide Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

Bayan üyelerimiz için ayrılmış bölümdür
Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte4
Yottabyte4
Teşekkür etti: 4563 kez

Sanal İlişkide Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

Mesaj gönderen velociraptor »

Resim

Aşk Doktoru Mehmet Coşkundeniz Yazdı..

Eskiden internette çöpçatan siteleri vardı. Artık neredeyse her sosyal medya ortamı, bir çöpçatan sitesi görevi görüyor. Ama burada iş tamamen size kalıyor. Paylaşımlarından, fotoğraflarından, yazdıklarından hoşlandığınız birine kendinizi nasıl belli edeceksiniz? İşte ipuçları...

TEK SEÇENEKMİŞ GİBİ DAVRANMA
Bugüne kadar hiç sevgili bulamamış da sanki tek seçeneğin internetmiş gibi davranırsan baştan kaybedersin. Bu yüzden özgüveni yüksek bir şekilde davranacaksın. Yani rahat olacaksın. Bu rahatlığı ve özgüveni de karşındakine hissettireceksin.

İLTİFAT ETMEYİ UNUTMA
Yazışırken, paylaşımlarına yorum yaparken iltifat etmelisin. Onu beğendiğini hissettirmelisin. Fakat bunu yaparken aşırıya kaçmamalısın. Her fotoğrafının altına "Çok güzelsin" falan diye yatarsan 'internet sapığı' damgası yersin. Nasıl iltifat edeceğin de artık senin yaratıcılığına kalmış.

SABIRSIZ OLMA
Bu yol uzun ve meşakkatlidir. Daha ikinci mesajlaşmada buluşma teklif edersen reddedilirsin. Bunlar zamanla olacak şeyler. Önce kendi paylaşımlarınla ona kendini tanıtmalısın. Yani sadece onun paylaşımlarını beğenmen ve yorum yapman yetmez, sen de bir şeyler paylaşmalısın.

KONUYU HEMEN SEKSE GETİRME
"Üzerinde ne var?" sorusu artık işe yaramıyor. Evet yetişkinsiniz, seks de konuşabilirsiniz ama internet üzerinden yazışarak 'sanal seks' yapmanın modası geçti. Ayrıca artık kimse bu tür şeylere yeltenmiyor bile. Bırak, seks konusundaki düşünceleri, o anı yaşadığınızda ortaya çıksın.

Resim

BULUŞMADAN 'SENİ SEVİYORUM' DEME
Çünkü inandırıcılığı yok. Bir aşkın başlayabilmesi için önce mutlaka karşı karşıya gelmesi gerekiyor. "Seni seviyorum" demek yerine, "Paylaşımların çok hoşuma gidiyor", "Seni takip edip yazdıklarını okumak günümü güzelleştiriyor" gibi zarif cümleler kur. Bu zaten "Seni seviyorum"a geçiş aşaması olacaktır.

ESPRİ YAP AMA KOMİK OLMA
Sürekli aşk sözleri, şiirler, romantik laflar sıkar. Elbette sözlerini esprilerle süsleyeceksin. Fakat bunlar senin esprilerin olmalı. Klişe esprileri art arda sıralarsan komik duruma düşersin. İnsanları çeken en önemli özellik karşısındakinin zekasıdır. Zeka ürünü esprilerle onun kalbine girebilirsin.

ÜZERİNE FAZLA DÜŞME
İnternette her online olduğunda sana yazması şart değil. Elbette başkalarıyla da konuşacak. "Onlinesın ama bana yazmıyorsun" gibi cümleler kurma. Her online olduğunda direkt olarak ona yazma. Bazen öyle bir paylaşımda bulun ki ilk adım ondan gelsin. Kendini çok iyi hissedeceksin.

TELEFON MESELESİNE HEMEN GİRME
"Burası kastı WhatsApp'a geçelim" cümlesi artık insanları sadece güldürüyor. Zamanı gelince tabii ki telefonunu isteyeceksin. Ama buranın da tadını çıkarsana. Özel mesaj yaz, yorum yaz, beğeni butonunu kullan. Hatta kimbilir, böyle davranırsan senin istemene gerek bile kalmadan verir telefonunu.

KENDİNİ FAZLA ÖVME
Kendinden söz ederken mütevazı ol. Özelliklerini abartarak aktarma. Hele hele sakın yalan böyleme. Yapamayacağın şeyler için "Yaparım" deme. Ama bazı jestlerde bulunabilirsin. Bu ona verdiğin değeri de gösterecektir. Bırak zamanla seni tanısın.

İLK RANDEVU AKŞAM OLMASIN
Önce bir kahve içmeye çağırmalısın. Akşam yemeği insanların bazı şeylere kendisini zorunlu hissetmesine yol açıyor. Birlikte içeceğiniz bir kahve bir sonraki randevuya sizi hazırlar. O sohbet güzel geçerse ikinci randevu davetin asla reddedilmeyecektir.

https://www.hurriyet.com.tr/mahmure/gal ... y-34941335
Kullanıcı avatarı
Saffet
Byte2
Byte2
Teşekkür etti: 75 kez

Re: Sanal İlişkide Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

Mesaj gönderen Saffet »

...
En son Saffet tarafından 18 Ağu 2022, 22:01 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı
ozgutozkan
Kilobyte4
Kilobyte4
Teşekkür etti: 172 kez

Re: Sanal İlişkide Dikkat Edilmesi Gereken 10 Şey

Mesaj gönderen ozgutozkan »

Önemli tek şey para kaptırmamak. :kafasalla:
Kullanıcı avatarı
H4NOK
Megabyte1
Megabyte1