iPhone hacklendi...!!!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
uçs
Petabyte4
Petabyte4

iPhone hacklendi...!!!

Mesaj gönderen uçs » 28 Ağu 2007, 02:31

Resim
iPhone'un sifreleme sistemini kıran 17 yasındaki Amerikalı tüm yatırımları alt-üst etti.

Amerika'da Apple'ın iPhone model telefonunu çalıstırabilen tek operatör olabilmek için milyon dolarları gözden çıkaran AT&T'nin tüm yatırımı 17 yasındaki George Hotz'un 2 aylık çalısmasıyla yok oldu. Buna da Hotz'un iPhone'daki sifreleme sistemini kırarak telefonun diger operatörlere ait Sim kartlarla da çalısabilmesini saglaması yol açtı.

500 SAATTE KIRDI

iPhone'u birkaç yazılımla tüm operatörlere ait kartlarla kullanılabilir hale getiren Hotz, sifre kırma islemini telefonu herkesin kullanımına açmak için gerçeklestirdigini söyledi. iPhone'u su an AT&T'nin en büyük rakipleri arasında yer alan T Mobile ile kullandıgına da dikkat çeken Hotz, "sifreyi kırmak 500 saatimi aldı. su an iki adet sifresi kırılmıs telefonum var. Birini ben kullanıyorum. Digeri de açık arttırma sitesi e-bay'de satısta" dedi. Hotz, ayrıca iPhone kullanıcılarının teknomarketlerde 499 dolara alıcı bulan iPhone'un hack'lenmis modeli için binlerce doları gözden çıkarttıgını da belirtti.

APPLE SORUNU AsAMAZ

Analistler simdi AT&T ve Apple'ın iPhone'un sifresini kırmanın yollarını internette anlatma yoluna giden Hotz ve altı arkadası hakkında dava açmasını bekliyor. Analistler Apple'ın olusturulan bu hack programına karsı yeni yazılımlar yükleyerek sorunu asabilecegine de dikkat çekiyor. Hotz ise yazılımın sadece okunabilir bölümünde degisiklik yaptıgını savunarak, "Apple gelistirilmis sürümlerle bu sorunu asamaz" diyor. Hotz, gelistirdikleri bu programın kopyalanmasını önlemek için çalıstıklarına dikkat çekerek, "Bu ihtimalin önüne geçince sifre kırma programını kırmaya baslayacagız Ancak, bu satıs için henüz bir fiyat belirlemedik" diyor.

TELEFONA GÖRE TARİFE

Amerika'nın önde gelen telefon operatörlerinden Verizon, AT&T ve Sprint, rekabette ön plana çıkmak için cazip tekliflerle ve özel telefonlarla müsterilerini etkilemeye çalısıyor. Telefon kullanıcılarının o telefona sahip olabilmek için telefon üreticisinin anlasmalı oldugu operatörle en az bir yıllık kullanım sözlesmesi imzalaması gerekiyor. Uygulanacak sabit ücret ve tarife de seçilen telefon modeline göre belirleniyor.

BAsKA PROGRAMLAR DA VAR

iPhone'u tüm operatörlere açma çabası Hotz'un programıyla da sınırlı kalmıyor. Çek Bladox sirketi de geçtigimiz haftalarda iPhone'un her operatörle çalısmasını saglayan 'Turbo Sim' adlı bir teknolojiyi 80 dolara telefon kullanıcılarına satacagını açıklamıstı...

ALINTIDIR

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Ensatech » 28 Ağu 2007, 11:21

Eee olacagi bu helal olsun iphone neyki kirilmasin her sey kiriliyor...

Kullanıcı avatarı
Bekir 65
Megabyte3
Megabyte3

Mesaj gönderen Bekir 65 » 28 Ağu 2007, 16:32

hahaha hahaha hahaha hahaha bu teknoloji beni cok güldüroyo :D

Kullanıcı avatarı
root
Kilobyte3
Kilobyte3
İletişim:

Mesaj gönderen root » 28 Ağu 2007, 18:11