Efsane geri döndü... SideWinder Mouse...

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Efsane geri döndü... SideWinder Mouse...

Mesaj gönderen uçs » 24 Ağu 2007, 02:23

Microsoft, SideWinder markası ile oyun donanımları dünyasında uzun süre yer almıstı. Özellikle firmanın uçak kolu seklindeki ürünü, uçus simülasyonu oyunu Flight Simulator serisi ile özdeslesmis, SideWinder Wheel direksyonu da, araba yarısların keyfini katlamıstı. Gamepadlerle de futbol oyunlarını doyasıya oynamıstık. Elde edilen basarıya ragmen ilerleyen yıllarda, firmadan yeni ürünler gelmedi. Daha sonra Microsoft bu sektörden çekildi ve SideWinder markasını rafa kaldırdı. Oyun donanımları yerine oyun konsolu isine giren Microsoft, XBOX ve XBOX360 ile bu sektöre yogunlastı.
Resim
Bir süre gölgeler arasında kalan SideWinder markası, Microsoft'un SideWinder Mouse ürünü ile tekrar gün yüzüne çıkıyor. Tüm fonksiyonları oyuncular için düsünülmüs bu fare, firmanın oyun donanımları pazarına dönüsünün canlı kanıtı. Microsoft markası altında satılan fakat aslen Razer üretimi olan "Habu" oyuncu faresi, SideWinder Mouse'un gelisi ile Microsoftun en iyi oyun faresi ünvanını da kaybediyor. Yeni SideWinder Mouse, birçok yeni teknolojiyi bünyesinde barındırıyor. Bunlardan ilki dahili LCD ekran.
ResimResim
Sag el kullanımında bas parmagın üstündeki bu LCD ekran, su ana kadar farelere eklenmis ilk LCD ekran. Bu ekran üzerinden farenin o anki çözünürlügünü ve makro ayarlarını görebiliyorsunuz. Çözünürlükten bahsetmisken, farenin optik tarayıcısı 2000dpi çözünürlügünde. Çözünürlügü, farenin üst kısmında tekerlegin arka kısmındaki 3 tusla anında degistirebilmeniz mümkün. Bu tuslar normalde 400,800 ve 2000 dpi çözünürlüge ayarlı. İsterseniz bu degerleri farenin yazılımından degistirebiliyorsunuz. SideWinder Mouse, saniyede 7080 resim karesini isleyebiliyor. Farenin maksimum hızlanma limiti ise 20G. Hızı ise saniyede 45 inch. Baglantı arayüzü ise USB.

SideWinder Mouse'un oldukça gelismis bir yazılımı bulunuyor. Bu yazılım çesitli makrolar olusturmanıza va bunları istediginiz dügmelere atamanıza izin veriyor. Programın makrolarından en dikkat çekeni ise, "Quick Turn". Bu fonksiyon tek tusa bastıgınızda karakterinizi 180 derece döndürüyor. Özellikle çok oyunculu First Person Shooter oyunlarında arkadan gelen düsmanlar ile birkaç ms içerisinde yüzlesebiliyorsunuz.
ResimResim
Microsoft'un yeni faresinin özellikleri bununla da sınırlı degil. Farenin tabanında bulunan ve farenin zemin ile olan sürtünmesini olabildigince azaltan ayaklar, degistirilebiliyor. Kutu içeriginde bulunan 3 farklı ayak takımı ile her türlü zeminde farenizi rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Yine oyun farelerinde popüler olan baska bir özellik olan agırlık arttırımını bu farede de görüyoruz. Farenin agırlıgını, içine taktıgınız agırlıklar yardımıyla 5 ile 30 gr arasında 5gr aralıklarla arttırabilmek mümkün. Resimde gördügünüz kutu, agırlıkları ve ayakları saklamakla birlikte fazla kabloyu da içerisinde toparlıyor. Böylelikle fazla kablolardan kurtularak farenizi neredeyse kablosuzmus gibi kullanabilmek mümkün. Microsoftun bu ilgi çekici faresinin satısı, Ekim ayında 79.95$'lık fiyat etiketiyle baslayacak.

ALINTIDIRKullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Mesaj gönderen Sawyer » 29 Ağu 2007, 01:31

wayyy canına
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
Mesajlar: 932
Kayıt: 22 May 2006, 19:07
Konum: 34
İletişim:

Mesaj gönderen Ensatech » 29 Ağu 2007, 12:43

Neydi bu seri ya 98 cdsinde reklamları vardı , maykrosoft sayd vandır firi sıtayl puroo hahaha

Cevapla