Sony Cyber-shot G1, her şeyi hatırlıyor..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2

Sony Cyber-shot G1, her şeyi hatırlıyor..

Mesaj gönderen y@semin » 23 Ağu 2007, 18:44

Resim
Kablosuz baglantı özelligine sahip ilk Sony fotograf makinesi Cyber-shot G1, çekilen resimlerin Wi-Fi üzerinden aynı anda 4 kullanıcı tarafından görülmesine ve ayrı ayrı kaydedilmesine olanak tanıyor. 2 GB kapasiteli bellege sahip G1, yüz algılama ve MP3 çalma özelliklerine sahip. Ürünün 3,5 inçlik Xtra Fine LCD ekranı, kullanımı ve çekilenleri izlemeyi rahat hale getiriyor.

Cyber-shot G1'in 2 GB'lık dahili bellegi, harici bir medyaya ihtiyaç duymadan, yüksek çözünürlüklü 600 adet resmin depolanmasına olanak saglıyor. Ek kapasiteye ihtiyaç olursa, kameranın kapasitesi Memory Stick Duo veya Memory Stick PRO Duo hafıza kartları ile 8GB'a kadar artırılabiliyor.

G1'in 3,5 inçlik Xtra Fine LCD ekranı, 921 bin piksel çözünürlüksunuyor. Ekranın büyük boyutu ve kalitesi, 100 küçük resmin aynı anda görüntülenmesine izin veriyor. Ürün, 30 kare/saniye hızında 640x480 piksel veya 320x240 piksel çözünürlükte sesli video görüntü kayıt edebiliyor ve MPEG4 formatını desteklliyor. G1'de MP3 çalma özelligi de bulunuyor.

Fotograf arsivinin yönetimini kolaylastırmak için resimleri otomatik olarak tarihlendirerek klasörlerde depolayan G1'in akıllı tarama özelligi ile resme ulasmayı kolaylastırıyor. Ürün, resimleri renge, konuya ve insan yüzlerinin varlıgına göre tanımlayabiliyor.

Carl Zeiss Vario-Tessar 3x optik zoom özellikli lensi, bulanıklıga karsı ikili çözüm teknolojisi kullanıyor. Super Steady Shot optik görüntü sabitleme özelligi dahil edilmis olan G1, maksimum ISO degeri olan 1000'de yüksek çözünürlüklü fotograflar çekmeye imkan saglıyor. 93.3x71.7x25.3 (mm) ebatlarında ve 238 gram (pili ve aksesuarları dahil) agırlıgında olan Sony Cyber-shot G1, 1160 YTL+KDV fiyatla satılıyor.

ALINTIDIR

Kullanıcı avatarı
Ensatech
Megabyte1
Megabyte1
İletişim:

Mesaj gönderen Ensatech » 23 Ağu 2007, 20:17

Yani foto mak. dede wi-fi gördük bakalım neler görcez internet baglantılı blog sayfa destekli modellermi...

Kullanıcı avatarı
artung
Kilobyte1
Kilobyte1

Mesaj gönderen artung » 01 Eyl 2007, 20:46

çok sık duruyor ama çoık pahalı bana göre.degermi bilmiyorum.bende hem kaliteli fotograf çekimi yapsın hemde amatörce ve kaliteden ödün vermeden video çekimi yapsın üstelikte fazla pahalı olmasın,pili uzun gitsin ve çektiklerimi basitce pc ye aktarabileyim bir makina istiyorum ama karar vermekte zorlanıyorum.bu konuda fikri olan arkadalslarım varsa fikirlerinizi bekliyorum. :D