DIGITURK'ten yüksek çözünürnüklü futbol keyfi..

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37

DIGITURK'ten yüksek çözünürnüklü futbol keyfi..

Mesaj gönderen y@semin »

Resim
Eylül ayında satısa sunulacak DIGIKUTU ile, Turkcell SüperLig ve Fortis Kupası'nda üç büyüklerin İstanbul maçları, HD görüntü kalitesiyle Lig TV'de yayınlanacak.DIGITURK, 2007-2008 sezonununda futbolseverlerin yüksek tanımlılıklı (HD-High Definition) görüntü kalitesiyle futbol keyfi yasamalarına olanak saglayacak DIGIKUTU'lar hazırlandıgını açıkladı. HD görüntü kalitesiyle futbolseverler, bir futbol maçında daha genis bir alanı görmenin, hareketli görüntüde detaylara daha hakim olmanın ve yakın çekimlerde sahanın içindeymis gibi hissetmenin keyfini yasayacak.
HD uyumlu TV alıcılarıyla beraber kullanılarak HD yayınları izleme imkanı verecek olan özel DIGIKUTU'lar, yüksek çözünürlüklü yayın almanın yanı sıra, çok farklı fonksiyonları da birlikte tasıyacaklar. PVR özelliklerini de bünyesinde barındıran DIGIKUTU, izlerken kaydetme ve dondurma özelliklerine sahip.

HD sadece görüntüdedegil ses yayınında da daha yüksek standartlar getiriyor. HD yayınlar yüksek çözünürlüklü yayınların yanı sıra, 5+1 Dolby sayısal ses verebilecek. DIGITURK üyeleri, PVR'larında bulunacak dijital ses çıkısından amfisine baglayarak aynı DVD'de oldugu gibi 5+1, 7+1 surround ses alabilecek.

Eylül ayında satısa sunulacak olan DIGIKUTU ile ilk asamada, üç büyüklerin İstanbul maçları HD (High Definition) görüntü kalitesiyle yayınlanacak. DIGITURK, HD yayınları öncelikle gercek HD çekilmis sinema, futbol, belgesel gibi kanallarında gerçeklestirecek ve zaman içinde HD kalitesini diger kanallarına da tasıyacak.

Teknoloji tarafında bu kadar kolay anlatılan uygulamanın saglıklı gerçeklesmesi için geçen sezonun sonlarında Fenerbahçe ile yasanan sorunların benzerlerinin yasanmaması gerekiyor. Çok daha fazla kamera gerektiren HD yayınlar, kameraların stada sokulmaması ya da kablolarının kesilmesi gibi durumlardan aynı derecede ve hatta daha fazla etkileniyor.


ALINTIDIR
Cevapla