Detay avcısı Lumix FX100

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
y@semin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 330
Kayıt: 23 Ağu 2007, 00:37
Konum: İst.

Detay avcısı Lumix FX100

Mesaj gönderen y@semin » 23 Ağu 2007, 18:25

Resim
Dünyanın ilk 12.2 megapiksellik ve 28 mm genis açılı ultra kompakt dijital fotograf makinesi Panasonic Lumix DMC-FX100, 969 YTL fiyatla Türkiye'de satısa sunuldu.Panasonic, Lumix dijital fotograf makinelerine dünyanın ilk 12.2 megapiksel çözünürlükte görüntü algılayıcıya sahip kompakt dijital fotograf makinesini ekledi. Panasonic Lumix DMC-FX100 adlı üründe, 28 mm Leica DC genis açı objektif bulunuyor.
Panasonic Lumix DMC-FX100’ün dikkat çeken özelliklerden biri olan Mega O.I.S. (Optik Görüntü Sabitleyici) fonksiyonu kamera sarsıntılarından kaynaklanan bulanık görüntülerin önüne geçiyor. Sistem, özellikle yüksek çözünürlükteki çekimlerde, hafif sarsıntılar nedeniyle dahi kolaylıkla ortaya çıkabilecek olan bulanıkları basarıyla engelliyor. Ayrıca Mega O.I.S. sistemi normal kamera sarsıntıları ile kullanıcının elinin hareketlerinden kaynaklanan titresimleri de birbirinden ayırt edebiliyor ve böylecetespit islemini çok daha hassas bir sekilde gerçeklestirerek bu etkileri giderme islemlerini de çok daha dogru bir biçimde yapabiliyor.

Kameranın Akıllı ISO Kontrol sistemi özelligi ise, çekimi yapılan nesnenin hareket edip etmedigini tespit ederek, ISO degerlerini ve çekim hızını, hareketin derecesine ve mevcut ısık kosullarına göre ayarlamaya olanak saglıyor. DMC-FX100 dijital fotograf makinesinin Mega O.I.S. ve Akıllı ISO Kontrol sistemleri, otomatik olarak çalısarak kullanıcının bu ayarlar ile ilgili herhangi bir islem yapmasına ve endise yasamasına gerek bırakmıyor.

2.5 inç LCD ekrana sahip olan DMC-FX100, Türkçe menüsüyle kolay kullanım olanagı saglarken, çekim modu yardım ekranıyla da fotograf çekene yardımcı oluyor. Ürün ile saniyede 8 kare fotograf çekmek mümkün olurken, bu sırada çözünürlügün 2 ila 2.5 megapiksele düsmesine göz yummak gerekiyor. DMC-FX100 aynı zamanda, 1280x720 çözünürlügünde, saniyede 15 kare video çekmeye olanak tanıyor.

Panasonic Lumix DMC-FX100, 3.6x optik yakınlastırmaya imkan veriyor. Buna karsın, cihazın çözünürlük degerleri 3 megapiksele düsürüldügünde, 7.6x’e kadar optik zoom yapılabiliyor. Bu da objelerin çok daha uzaktan fotograflanmasına olanak saglıyor.

Lumix DMC-FX100’ün lityum iyon pili, tam sarj edildiginde 320 adet fotografı tek seferde çekmenize yetecek kadar enerji saglıyor. 27 MB dahili bellek kapasitesi bulunan Lumix DMC-FX100, kayıt medyası olarak SD, SDHC ve MultiMedia bellek kartlarını kullanıyor. Füme ve siyah olmak üzere iki renk seçenegi bulunan Lumix DMC-FX100'ün fiyatı ise KDV Dahil 969 YTL.

ALINTIDRCevapla