Otomobilden Daha Pahalı: Genesis'in İddialı Bilgisayarı

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Otomobilden Daha Pahalı: Genesis'in İddialı Bilgisayarı

Mesaj gönderen uçs » 23 Ağu 2007, 02:05

Resim
Yüksek donanımlı "extreme" sistemler ülkemizde de giderek yaygınlasıyor. Zira son dönemde basta Casper ve Crea olmak üzere bazı üretici firmalar tamamen yüksek performansa yönelik olarak hazırlanan ve güçlü donanımları ile dikkat çeken özel bilgisayarlar hazırlamaya basladılar.

Tabi bu tür bilgisayarlar yurt dısında yeni bir olgu sayılmaz. Zira senelerdir basta Alienware, VoodooPC ve Falcon olmak üzere pek çok firma son derece kalilteli ve yüksek performanslı parçaların bir araya getirilmesi ile hazırlanan hata hatta bazı modelleri limitli sayıda üretilen özel bilgisayarlar hazırlamaktalar. Yine yurt dısında faliyet gösteren Genesis firması hazırladıgı en yeni "extreme" bilgisayarı ile kullanıcılara orta sınıfta yer alan pek çok ikinci el otomobili alacak fiyatında özel bir sistem sunuyor.

Genesis'in hazırladıgı ve 2280 pound'dan itibaren konfigüre edilmeye baslanan UltraViolet serisi bilgisayarların fiyatları seçilen donanıma göre 7350 pound'a kadar ulasabiliyor. Zira bu fiyata Intel Extreme QX6850 3.0GHz (Overclock ile 3.5GHz), EVGA'nın çift 8800Ultra Black Pearl modeli ile SLI, 1000W PSU, 4GB 1066HzOCZ bellek, Blu-ray kayıt edici, Samsung three-screen monitör, özel kasa, özel sogutma ve Logitech'in fare-klavye kiti sunulmakta.

Genesis'in yeni bilgisayarı ile sunulan donanımlar insanı heyecanlandırmaya yetiyor ama 7350 pound'lık fiyat etiketi vay be "ben bunu ancak rüyamda görürüm" dedirtiyor. Tabi bu sistemden daha pahalı modellerin de yurt dısında satıldıgını ifade edelim.

ALINTIDIRCevapla