PC Power&Cooling Güç Kaynakları Türkiye'de

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8072
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek

PC Power&Cooling Güç Kaynakları Türkiye'de

Mesaj gönderen uçs »

Yüksek performanslı ve kaliteli güç kaynakları ile özellikle "extreme" kullanıcıların önemli tercihlerinden biri olan PC Power&Cooling'in geçtigimiz aylarda içerisinde OCZ tarafından satın alındıgını duyurmustuk. Google, HP, Intel, NASA, AMD, nVidia ve ATI gibi firmaların da kullandıgı ifade edilen PC Power&Cooling güç kaynakları, 80A'e varan 12V akım kapasiteleri ve düsük yük altında bile %80'in üzerinde verimlilik saglayan önemli özellikleri ile basta Overclockçular olmak üzere yüksek performans ve kaliteyi arzulayan kullanıcıları özellikle hedef alan PC Power&Cooling ürünleri ülkemiz pazarına da giris yapıyor.

PC Power&Cooling'in özellikle Single-rail / Tek-hat" özelligi üzerinde durulmakta. Zira PC Power&Cooling güç kaynakları çok yüksek akım çeken grafik kartları ve benzeri bilesenleri rahatlıkla besleyebiliyor. Çok hatlı bir güç kaynagında CPU'nun kullanmadıgı akım miktarı diger besleme hattındaki ekran kartına aktarılamazken, tek-hatlı PC Power&Cooling ürünlerinin tek 12V hattı üzerinde sagladıgı 80A'e varan akım ile hem yüksek verimlilik hem de stabil çalısma sagladıgı ifade ediliyor. Ayrıca bu teknolojinin %15-20 yük altında bile güç kaynaklarının %80'in üzerinde verimlilikte çalısabilmesini ve bu sayede daha az güç çeken uygulamalarda da verimliligin korunmasını sagladıgı üretici firma tarafından ifade ediliyor.
Resim
Ürün modelleri:

Silencer Serisi:
Düsük gürültü seviyeleri için tasarlanmıs Silencer serisi hem "single-rail" teknolojisi ile hem 60A'e kadar akım kapasitesi hem de devir kontrollü fanı sayesinde 30dBA civarında bir çalısma sunmaktadır. En yüksek SLI ve Crossfire konfigürasyonlarını destekleyen ATI ve nVidia sertifikalı ürünler 4 adet PCI-E güç çıkısı (6+8) ile oyuncuların ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmıstır.

Silencer 750W Quad CF : Kırmızı renk, ATI Crossfire 2900XT Certified, 4x PCI-E çıkıs, +12V @ 60A
Silencer 750W Quad Copper : Bakır renk, Nvidia SLI 8800GTX Certified, 4x PCI-E çıkıs, +12V @ 60A
Silencer 750W Quad Black : Siyah renk, nVidia SLI 8800GTX Certified, 4x PCI-E çıkıs, +12V @ 60A

Turbo-Cool Serisi:
Maksimum performans için tasarlanmıs ve PC Power&Cooling'in sunucu sınıfı ürünlerinin uzantısı olan Turbo-Cool serisi, 1000W gerçek güç degeri, 120.000 saat MTBF ve 5 yıl her türlü hareketli parçada olusabilecek problemi de kapsayan full garanti ile gelmekte. %85'e varan verimlilik ve nVidia SLI 8800GTX sertifikasyonu ile sunulan ürünler 12V hattı üzerinde 80A akım degerlerine ulasabilmektedir.

Turbo Cool 1KW-SR : Siyah renk, nVidia SLI 8800GTX Certified, 4x PCI-E çıkıs, +12V @ 80A

Bu arada PC Power&Cooling güç kaynaklarının ülkemiz pazarına Akortek bilisim aracılıgı ile getirildigini de belirtelim. Detaylı bilg için; http://www.akortek.com

ALINTIDIR


Cevapla