Taşınabilir Disk Problemi

Hardware (Donanım) konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
yasarcik
Byte3
Byte3

Taşınabilir Disk Problemi

Mesaj gönderen yasarcik » 18 Ağu 2007, 21:23

IBM Travelstar 80Gb tasınabilir bir diskim var. Ancak çok ehlikeyf bir disk. Windows içerisinden bazen çalısıyor bazen çalısmıyor. Dikkat ettim çogunlukla boot ekranında, çevre üniteleri içerisinde adını göstermiyor (bazen gösteriyor ama). su anda da saatin yanında bir adet usb diskin takıldıgı iddiası var ama hala çalısmıyor. Usb kablosunu takıp çıkardıgımda sinyal alıyorum usb isareti de geliyor ama diski göremiyorum. Bu konuda bilgisi olan varsa ve paylasırsa sevinirim. Bir ayrıntı daha, bu kullandıgım diskin bir tarafında 2 usb uç bulunuyor, bunu neden yaparlar bilmem çünkü digerini taktıgımda hiç bir sey olmuyor. Bu dertten son derece muzdaribim, çünkü arsivim o diskte.

Bu arada sistemim 2.4 celeron, award bios, 120 + 33 gb disk, lg dvd, lg cd, gigabyte anakart, 128 nvidia fx5200, ieee 1394 fireware...

Son yaptıgım ugraslarda cihazın (USB Generic Disk olarak) baglı oldugu ve donanım aygıtlarından bu cihazın düzgün çalıstıgı iddiası var. Peki düzgün çalısıyorsa ben neden göremiyorum bu diski....???