Koç Grubuna Derin Devlet Müdalesi

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1
Mesajlar: 5925
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Koç Grubuna Derin Devlet Müdalesi

Mesaj gönderen trwe » 03 Ara 2013, 01:37

Koç Grubuna Derin Devlet Müdalesi(islami Derin Devlet...)
--------------------------------------------------------------------------

Koç Grubu'na ait TÜPRAŞ, Aygaz ve Opet ile Tüpraş’ın’ın yüzde 2 ortağı olan Shell Turcas Petrol’de, Vergi Denetim Kurulu Başkanlığı’nca (VDK) yürütülen inceleme derinleşti.

Hürriyet Gazetesi'nden Arda Akın'ın haberine göre, VDK, birçok kamu kurumundan söz konusu şirketlere ait vergi kayıp ve kaçağının tespit edilmesi için varsa rapor, tespit, ihbar ile şikayet bilgileri ve belgelerini istedi.

GİZLİ İBARELİ TALEP

Denetim kapsamda VDK Başkanı Adnan Ertürk imzasıyla Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na 19 Eylül 2013 tarihinde gönderilen 24298 sayılı “Gizli” ibareli yazıda, Tüpraş, Aygaz, Opet ve Shell Turcas’la ilgili vergi mevzuatı kapsamında inceleme yürütüldüğüne değinildi.

BELGE VE İHBAR YOLLAYIN

Yazıda, söz konusu şirketlere ait 2009-2013 ilk altı ayı arasındaki dönemde bakanlık kayıtlarına intikal eden akaryakıt ya da vergi kayıp kaçağınının tespitine veri teşkil edecek bilgi, belge, ihbar, şikayet, rapor, tespit, araştırma, soruşturma ve diğer bir çalışma olup olmağı bilgisi ile bu konuda mevcut olan bilgi ve belgelere ihtiyaç duyulduğu belirtilerek, söz konusu bilgi ve belgelerin başkanlıklarına gönderilmesi istendi. VDK’nın yürüttüğü inceleme kapsamında, farklı bakanlıklar ve kamu kuruluşlarında da yine bu şirketlere ait belgelerin talep edildiği öğrenildi.

TEMMUZ'DA BASKIN YEMİŞTİ

Tüpraş, Opet, Aygaz ve Shell Turcas Petrol’e geçtiğimiz Temmuz ayında Maliye Bakanlığı ekipleri ve polis baskın yaparak denetimlerde bulunmuştu. İhbar üzerine başlatılan ve mahkeme kararıyla yapılan denetimlere ilişkin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, uygulamanın ulusal marker denetiminden kaynaklanan “rutin bir inceleme” olduğunu söylemişti.

TRWE'NİN YORUMU:

1.AmaÇ Istanbul sermayasindan alıp, birtürlü palazlanamayan Anadolu sermayesine vermek.Basbakan bunu açık bir ifadeyle partisinin grup toplantısında belirtmiştir.

2.Bunun geçmişi devletin sermaye (gruplarının)oluşumunu , 1908-1909-1918 yılları arasında özellikle selanik Mebusu Emanuel Karasu'yu araştırmalıdırlar. (Emanuel Karasu, savaş sırasında iaşe müfettişidir!) 1908 ve sonrasında, İstanbul'daki Rum-Ermeni servet ağırlığı, İttihatçılara yardımları karşılığında Yahudi sermayedarlarına akar. Bununla birlikte, İş Bankasının kuruluş ve büyümesi de bu manada (Celal Bayar) şahsında bakılabilir. Özetle, biz henüz, üzerindeki kayıkla, bir okyanusu değerlendirmekteyiz.
Bu nedenle bu ülkeye yeni bir anayasa ile birlikte, "ama"sız düşünce ifade hürriyeti verilmelidir.

3.Koç ailesinin İngilizler tarafından sivriltilip Türk ekonomisini kontrol etme görevi verildiği, Emperyalist Avrupalı devletlerin Türkiye'de ki paravanlığını yaptığı biliniyor. Birileri de sevinsin daha Lozan la zafer kazandık diye... Kurtuluş savaşında İngilizler le savaşmadık, neden durup dururken İstanbul'dan çıktılar sanıyorlar acaba... İstanbul'u neden Türklere geri verdiniz diye soranlara, İngiliz generalin verdiği cevabı herkes biliyor, Türklerden alacağımızı aldık, burada durmamıza gerek yok...

4.Bir ülkenin gerçek bağımsız olmasının tek bir kaynağı vardır. Ülkede "ama"sız mutlak düşünce ve ifade hürriyeti! Eğer, siz yaptığınız kanunlarla, ilim insanları, araştırmacılar,yazarlar hatta sade vatandaşların her konuda, örneğin; Cumhuriyet, Laiklik, Yargı sistemi, Ordunun (keyfi) uygulamaları, bankalar, şirketler, medyanın keyfi davranışları konusunda yazmasını-konuşmasını engellerseniz, o ülkede bilgi ve bilgiden bilgi üretilebilir mi? O ülkede düşünerek üretenler olamayacağı için teknoloji üretilebilir mi? İşte Halkımızın bugüne kadar yoksul kalması ve bilgi üretememesinde en büyük sorun; düşünce ve ifade hürriyetinin olmaması, konuşanların medyada ve sermaye çevrelerinde desteklenmemesi vardır. Bakınız, tartıştıkça ve tartışma imkanı buldukça, meseleler nasıl da ortaya dökülmektedir? Evet, şimdi konuya, sermayeye dönelim, bu ülkede devletin birkaç kişiyi desteklemesine rağmen biriken servet nerededir? Ve servet neye dönüşmüştür? Bileniz var forumdaşlar

Kaynak:BBC Ve Hürriyet

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :oops: :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28964
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Koç Grubuna Derin Devlet Müdalesi

Mesaj gönderen velociraptor » 03 Ara 2013, 02:53

Arkadaşlar burada açık yüreklilikle şunu yazayım : Aşağıdaki şahıslardan NEFRET EDİYORUM
1. RTE
2. Fetullah gülen
3. Koç ailesi
bunların 3 ününde ortak bir yönü var araştıran bulur o nedenle bunların birbirini yemesini elime patlamış mısır alır seyrederim , Birde ALLAH ın sopası yok derler , şu an almış eline sopayı herbirinin kafasına indiriyor ama onlarda bunu idrak edecek Türklük YOK
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28964
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Koç Grubuna Derin Devlet Müdalesi

Mesaj gönderen velociraptor » 03 Ara 2013, 17:16

üstte neden böyle yazdığımı merak edenler olabilir sebebi aşağıdaki linkte bunların hepsi aslında aynı amaca hizmet eden şahıslardır (kibar yazdım):
viewtopic.php?p=432671#p432671
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla