Hızlı Koplama_Taşıma :Tera Copy

Sadece freeware (Ücretsiz) program paylaşımlarının yeraldığı alan
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1
Mesajlar: 5915
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Hızlı Koplama_Taşıma :Tera Copy

Mesaj gönderen trwe » 01 Ara 2013, 01:50

Resim

Dosya kopyalama ve taşıma işleri basit bir iş olmasına rağmen gereğinden fazla uzun zaman aldığı taktirde çok can sıkıcı olabilir. Pek çok kullanıcının yaşadığı bu problem Windows da da sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Eğer bu sorun sizinde başınıza geliyorsa belki de küçük ve basit bir yazılım olan Teracopy' yi denemenizde fayda var.

Teracopy dosya kopyalama ve taşıma hızının mümkün olan en üst seviyede yapılması için geliştirilen ücretsiz bir yazılım. Teracopy ile dosya kopyalama ve taşıma işlemleri daha hızlı ve verimli yapılabiliyor. Bir örnek vermek gerekirse; Teracopy dosya kopyalarken bozuk dosyaları otomatik olarak atlar böylece boş yere zaman harcanması engellenmiş olur. Ayrıca eğer dosya kopyalama işlemi bir nedenle yarıda kalmış ise Teracopy sayesinde kopyalamaya kaldığı yerden devam edilebilir. Ücretsiz Teracopy versiyonunun tam özellik listesi aşağıdaki gibi özetlenebilir:

-Daha hızlı dosya kopyalama. Teracopy dinamik bir şekilde ayarlanan önbellekleme sistemi ile disk arama süresini düşürür. Zıt zamanlı dosya kopyalama sistemi iki fiziksel hard disk arasındaki dosya kopyalama hızını arttırır.

-Dosya aktarımlarını durdurup devam edebilme. Sistem zorlanmasını engellemek amacıyla kopyalama işlemini istediğiniz zaman durdurabilir ve tek tıkla devam ettirebilirsiniz.

-Hata kurtarma. Kopyalama sırasında bir hata olduğu taktirde Teracopy bütün kopyalamyı iptal etmez sorunu gidermek için tekrar tekrar uğraşır en kötü durumda bozuk dosya kısımlarını atlar.

-Etkileşimli dosya listesi. Kopyalamanın hangi dosyalarda sorunlu olduğunu gösterir böylece sadece sorun oluşan dosyaları yeniden kopyalarsınız.

-Windows ile tam entegrasyon. Teracopy, Explorer' ın dosya kopyalama ve taşıma görevlerini üstlenir böylece ekstradan bir işlem yapmanıza gerek olmaz.

Ücretsiz bir program olan Teracopy indirmeniz için gerekli linkler:

Tera Copy 1.22

http://www.codesector.com/files/teracopy.exe

Tera Copy 2.00 beta(test sürüm)

http://www.codesector.com/files/teracopy2b364.exe

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte3
Gigabyte3
Mesajlar: 2767
Kayıt: 16 Kas 2007, 02:06
cinsiyet: Erkek
Konum: istanbul

Re: Hızlı Koplama_Taşıma :Tera Copy

Mesaj gönderen ney_bey » 01 Ara 2013, 14:47

teşekkürler işime yarayacak
ya sev ya terket

Kullanıcı avatarı
Ond3rkor
Global Moderator
Global Moderator
Mesajlar: 2525
Kayıt: 03 Nis 2011, 14:10
cinsiyet: Erkek
Konum: Bursa
İletişim:

Re: Hızlı Koplama_Taşıma :Tera Copy

Mesaj gönderen Ond3rkor » 02 Ara 2013, 00:23

teşekkürler bir kaç yıldır biliyorum programı ama sanki bana yavaş kopyalıyor gibime geliyor bazen çok uzun sürüyor kopyalamalar tabi bu çok klasör yada tek dosyaya göre değişir ama güzel programdır gine öneririm.
Mareşal Gazi
Mustafa Kemal Atatürk

Cevapla