Führer'in Bilinmeyen Yönleri_1

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1
Mesajlar: 5914
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Führer'in Bilinmeyen Yönleri_1

Mesaj gönderen trwe » 30 Kas 2013, 00:26

Führer'in Bilinmeyen Yönleri_1
-----------------------------------------------------------------------------------------------
Resim

Hitler 20 Nisan 1889'da Bavyera yakınlarında bir köyde doğdu. Çok ilginçtir ki bu köy medyum ve falcılarıyla ünlü bir yerdir. Çok ünlü iki medyum olan Schnedeider kardeşler de bu köyde doğmuşlardı. Ayrıca Hitler'in dadısı ve kuzeni de medyumdur. Hitler daha genç yaşlarda kendini okültizme kaptırmış, dönemin gizemli dergisi "Ostara" elinden düşürmediği bir bilgi kaynağı olmuştur. "O zaman zaman kendinden geçer ve başkalarının göremediği ancak kendisine eziyet eden, dehşet verici varlıklardan söz ederdi.

Bu kriz anlarında Adolf'u yatıştırmak kolay olmuyordu. 1.Dünya Savaşı sırasında kafasının içinde yankılanan ve kendisiyle sık sık konuşan sesin varlığından söz ediyordu. Bir defasında siperlerde asker arkadaşlarıyla yemek yerken bu ses ona; "Yerinden kalk ve karşıya bak.."dedi. Ses o kadar net ve ısrarcıydı ki, Hitler sanki askeri bir emir almış gibi otomatik bir hareketle itaat etti. Yerinden kalktı ve siper boyunca 20 metre kadar yürüdü. Sonra yemeğine devam etmek için yeniden oturdu ve bu sefer kendini daha rahat hissediyordu.

Ancak birkaç saniye sonra kulakları sağır eden bir gürültü ve korkunç bir ışıkla etraf sarsıldı. Arkadaşlarının arasında unutulmuş bir el bombası patladı ve zavallı askerlerden biri bile sağ kurtulmadı, tabii Adolf Hitler hariç." BİLİNMEYEN HİTLER “Yakınlarının anlattıklarına göre Adolf Hitler geceleri çığlıklar atarak uyanıyordu; titreyerek anlaşılmaz sözcükler söylüyor, soluk soluğa yatağından fırlıyor, odanın ortasına dikiliyor, görmeyen gözlerle bakarak ‘işte o, buraya da gelmiş, işte o’ diye inliyor sonra yine anlamsız garip sözcükler mırıldanmaya başlıyordu.

Zorla teskin edilip yatağına yatırılıyor ama yine fırlayarak ‘işte yine orada, köşede’ diye haykıracak tepiniyor ve çığlıklar atıyordu.” “Hitler Bana Dedi ki” adlı kitabında Herman Rausching, Hitler’le ilgili bu akıl almaz iddialarda bulunuyordu. Dünyayı titreten Nazi liderini korkutan ne olabilirdi? Hitler’in bu şaşırtıcı gücü nereden kaynaklanıyordu? Çok yazılıp çizilen siyasi ve askeri kişiliğin ötesinde Adolf Hitler kimdi? On iki yıl Hitler’in basın sözcülüğünü yapmış olan Otto Dietrich “Çılgınca milliyetçi düşünceleri olan şeytani bir
adam” diyordu Hitler için.

Hitler hakkında şu ana dek çok yorum yapıldı. Bu garip insanın dev bir ulusu neredeyse yok olmanın eşiğine getirmesinin nedenleri hâlâ bir sır olarak kalmaya devam ediyor. I. Dünya Savaşı’ndan gelen askeri ve siyasi nedenler, komünizmin aç, işsiz ve yenik Almanya’da hatalı örgütlenmesi yüzünden iç çatışmalarda bozulması,
üstelik henüz SSCB’de bile bir fidan olan komünizm, varlığını ve amacını kanıtlamak bir yana, kendini Sovyet halkına bile anlatabilmiş değildi. Psikolojik yapısı çok farklı olan Alman ulusuna bu elbise uymuyordu ve asla uymayacaktı. Yenik bir ulusun kırılan gururu, açlıktan perişan bir milletin bilinçsizce umut arayışı, bir ırkın hedef gösterilmesi ve daha bir sürü sebep, Hitler’in kitleler üzerindeki etkisini ve büyüsünü açıklamaya yetmiyordu. Hitler’in bu gizemli konumuyla ilgili en önemli kaynaklardan biri Herman Rausching. Rahusching “Hitler Bana Dedi ki” adlı kitabında Hitler’le ilgili başka tanıklıklarda daha bulunuyor. “Hitler, sürekli olarak zamanın çok az kaldığı endişesindeydi ve sürekli korkuyordu.

Sık söylediği şeyler arasında, ‘Evrenin Kesin Dönemeci’ sözü vardı ama eğitilmemiş olan bizler, gezegende olacak bir kıyameti tam anlamıyla kavrayamazdık. Kitle için ‘Ruhun yanlış yolu’ deyimini kullanıyordu. ‘

Büyüsel İlkel dünyaya ait efsaneleri inceliyor, ilk toplumlar ve kitleleri etkileyen mitleri araştırıyordu. Doğa yasalarının değiştirilmesi için kullanılan büyüsel antik yöntemler hakkında bir kitap bile yazdı. Kendi gücünün, gizli güçlerden kaynaklandığına emindi.

İnsanlığa yeni İncil’i bir an önce bildirmek hevesi içindeydi.” Rausching’in bu sözleri eğer doğruysa Hitler’in büyüyle olan ilişkisini açıkça görülüyordu. Nitekim ünlü Fransız bilim adamı Jacques Bergier “Büyü ve Politika” adlı çalışmasında, büyünün 20. yüzyılda birçok biçimde politikayı gizli olarak yönettiği düşüncesindeydi.

Bergier, büyünün soyut olmadığını ve her şekilde ortaya çıktığını söylerken, çok gizli politik büyü gruplarının gizli bir savaş içerisinde olduklarını, bu savaşta hatanın kabul edilmediğini ve acımasızlığın ana ilke olduğunu belirtiyor. Artık bu akıl ötesi politik-büyü örgütleri,ulusların ötesinde, kendi çıkarlar, aldatılarak silinmekte ya da kurban edilmektedir.”

Rausching’in kitabında, Hitler’le özel olarak görüşen bir yakının şu konuşmasına yer veriliyordu: “Führer’im, kara büyüyü tercih etmeyiniz, kara büyüyü seçerseniz, artık o yaşamınızdan ve kaderinizden asla bir daha çıkmayacaktır. Çamura bulanmış mahlukların sizi iyi yoldan çevirmelerine izin vermeyin.” Bazı görüşlere göre Hitler, Nazi öğretisinden çok daha ürkütücü güçlerin kontrolü altındaydı.

Hitler kendisinden çok daha büyük olan ve kendisini aşan öğretinin basitleştirilmiş, küçük bir kısmını halka
açılıyordu. Zaman zaman bütün gezegendeki yaşamı değiştirmekle ilgili düşüncelerini Rausching’e ve diğer arkadaşlarına şöyle ifade ediyordu: “Hakkımda hiçbir şey bilmiyorsunuz. Parti arkadaşlarım, peşimi hiç bırakmayan hayaller ve öldüğüm zaman temelleri atılmış olacak olan o görkemli yapı hakkında ufak bir görüşe bile sahip değiller.

Dünya bir dönüm noktasına ulaşmıştır. Sizler anlamayacaksınız ama gezegen altüst olacaktır. Olup bitenler yeni bir dinin oluşumunu çoktan aşmıştır.” İddialara göre Hitler,Germen mitolojisindeki Thule efsanesinden etkilenmişti. Thule efsanesi de tıpkı Atlantis gibi kayıp bir ülke efsanesiydi ve Hitler’in arkasındaki gizli ve büyülü güç de Thule örgütüydü. Bu örgütün en önemli ismin Münih Üniversitesi profesörlerinden Karl Haushoffer adlı bir bilim adamıydı. Karl Haushoffer’in kimliği de en az Hitler kadar ilgi çekiciydi.

Haushoffer ile Hitler’i tanıştıran Rudolf Hess’ti. Thule grubunun yaşayan son üyesi Rudolf Hess barış görüşmeleri için silahsız bir uçakla İngiltere’ye gönderilmiş ancak beklenmedik bir şekilde tutuklanmıştı. Savaştan sonra da Hess Nazi savaş suçlularının kapatıldığı Spandau cezaevinde ömür boyu tutuldu. Diğer mahkumların bazıları idam edildiler ve cezalarını çekip tahliye oldular, ancak Hess yıllarca Spandau cezaevinin tek mahkumu olarak, İngiliz, Fransız, Amerikalı ve Ruslardan oluşan bir birliğin gözetimi
altında kaldı.

Hakkında birçok kitap yazıldı. Bunlardan birisi on yıl önce “Dünya’nın En Yalnız Adamı” ismi ile Türkçeye çevrildi. Hess, çok yaşlanmasına, aradan uzun yıllar geçmesine ve ötekiler kadar ağır bir savaş suçlusu olmamasına rağmen neden ölünceye kadar hapiste tutulmuştu? Hess’i farklı kılan savaşın farklı sebepleriyle ilgili olarak bildikleri, Hitler ve Haushoffer’e olan yakınlığıydı.

Hitler iktidara gelişinden önce yaşanan ayaklanmadan ötürü hapse atılınca, Haushoffer onu her gün ziyaret ediyordu. 1869 doğumlu olan Haushoffer Hindistan ve Uzak Doğu’nun çeşitli yerlerinde uzun yıllar görevli
olarak bulunmuştu. Japonya’ya gitmiş ve Japonca öğrenmişti. Ona göre Alman ırkının kökenleri Orta Asya’da idi. Haushoffer, en gizli Budist örgütlerinden birine alınmış ve görevinin başarısızlıkla sonuçlanması durumunda harakiri yapmaya yemin etmişti. 1914 yılında genç bir generalken olayları önceden bilmesi ile dikkatleri üstüne toplamıştı.

Düşmanın saldıracağı saati, top mermilerinin düşeceği yerleri, fırtınaları, yabancı ülkelerdeki siyasal değişimleri önceden biliyordu.Görüşe’ sahip olmak, insan tekamülünün amacıydı. Kendisi, o andaki ve gelecekteki başarıların kaynağı olan gizemli bilginin eşiğindeydi.


Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28957
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Führer'in Bilinmeyen Yönleri_1

Mesaj gönderen velociraptor » 30 Kas 2013, 01:54

Hitlerin Psikolojik hiçbir rahatsızlığı olmadığını kanıtlayan araştırmalar var Bunlar dan bazıları : Walter C. Langer ve Erich Fromm. Fritz Redlich , mesela Walter C. Langer in analizi aşağıda:
http://www.iiit.ac.in/~bipin/files/Dawk ... Hitler.pdf
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Kullanıcı avatarı
yesilaygunes
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2502
Kayıt: 24 Kas 2009, 14:40
cinsiyet: Erkek
Konum: MAZLUM AYAĞA KALKMADIKÇA, ZALİM DİZ ÇÖKMEZ!
İletişim:

Re: Führer'in Bilinmeyen Yönleri_1

Mesaj gönderen yesilaygunes » 30 Kas 2013, 10:56

Gün gelecek öldürmediğim her YAHUDİ için bana küfredeceksiniz ...
Sözü meşhurdur.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler

http://tr.wikiquote.org/wiki/Adolf_Hitler
“Bir kişiye iyilik yapmak istiyorsan ona balık verme, balık tutmayı öğret.” Konfüçyüs

STAN
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 397
Kayıt: 22 Mar 2011, 13:50
cinsiyet: Erkek
Konum: AKSARAY

Re: Führer'in Bilinmeyen Yönleri_1

Mesaj gönderen STAN » 30 Kas 2013, 16:26

Gizemli biriymiş.En son paragraf güzel.

Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Re: Führer'in Bilinmeyen Yönleri_1

Mesaj gönderen accept » 30 Kas 2013, 21:32

nietzsche karakterinde önemli bir yeri olsa.
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.

Cevapla