Türkler Hakkında Adolf Hitlerin Düşünceleri

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1
Mesajlar: 5916
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Türkler Hakkında Adolf Hitlerin Düşünceleri

Mesaj gönderen trwe » 26 Kas 2013, 23:50

Türkler Hakkında Adolf Hitlerin Düşünceleri
---------------------------------------------------------------------
Adolf Hitlerin Türk Milleti Hakkındaki Tarihi Kısa Düşüncesi:

Kod: Tümünü seç

Kumandanlarından biri Adolf Hitler’e sorar :”Türklere neden saldırmıyoruz???”Bu soru üzerine Hitler :”Türkler öyle bir millettirki, eğer saldırırsak tamamını yok etmemiz gerekir… Yoksa 1 tane bilehayatta bırakırsak, yeni bir devlet kurar ve intikamını alır……
Ve bu gerçekleri görüp Türklere saldırmaktan korkan Alman Lideri.....!

Mustafa Kemal Atatürk İçin Söyledikleri(Düşünceleri):

* ‘Mavi gözlü Mustafa Kemal, bize demokrasi ve milliyetçiliğin ne olduğunu öğretmiştir.” “Benim ustam Il-Duce’dir, ama onun ustası da Mustafa Kemal’dir.”
Adolf Hitler

* “Dünyada savaşmayacağım tek ülke Türkiye’dir.”

* “Benim mücadelem Tanrı’nın eserini korumak içindir” diyen büyük lider..
Ayrıca Atatürk’ten çok etkilendiğini ve O’nu fikir babası olarak gördüğünü şu sözleriyle açıklar.

* ” Hiç unutmam! Bir Almanya seyahatimizde arkadaşımız merhum Siirt mebusu Mahmut Beyin sefiri Kemalettin Sami Paşa delaletiyle Hitler’le yaptığı bir mülakat esnasında o zamanlar butun dünyanın dikkatini üzerine celb etmiş olan mağrur Hitler’in ”Bütün enerjimi Atatürk’ten alıyorum.O’nun hayatı bizim feyizli ısığımızdır.”diyerek Atatürk’e hayranlığını belirtmiştir.”
(Kılıç Ali Ataturk’un Hususiyetleri)

* “Yeni Türkiye’nin büyük ve dahi yaratıcısı ki talihin terk ettiği ve kaderin çöküntüye uğrattığı o zaman ki müttefiklerilerine kalkınmak için ilk muhteşem orneği verdi. “
(Adolf Hitler)

* “Mustafa Kemal,bir millet bütün vasıtalarından mahrum edilse dahi kendini kurtarabilecek vasıtaları yaratabileceğini ispat eden adamdır.O’nun ilk oğrencisi Mussolini,ikinci öğrenciside benimdir.”
Adolf Hitler…

* “..Hitler; o, her zaman Atatürk’ten örnek aldığını söyledi…” (Mahmut Esat BOZKURT)

* “Bu ayaklanma (Atatürk’ün Hareketi) Türk ulusunun, mazlum milletlere muhteşem bir örnek olan heybetli direnişti ki, başında Atatürk bulunuyordu”

Mustafa Kemal Atatürk İçin Söyledikleri(Düşünceleri)_:

Hitler Gizli Karargahındaki Sofra Sohbetlerinde Atatürk’ten de Söz Ediyordu! İkinci Dünya Savaşı Son Hızla Sürerken Hitler Atatürk’ü Hangi Özellikleriyle Anıyordu? İşte Adolf Hitler’in Atatürk’le İlgili İddiaları!
Adolf Hitler’in Atatürk Hakkındaki DüşünceleriAdolf Hitler’in hayranlık beslediği devlet adamı ve askerler arasında Mustafa Kemal Atatürk de vardı. Hitler Atatürk’e hediye ettiği zırhlı bir Mercedesle de gösterdiği bu hayranlığını çeşitli vesilelerle hep yinelemiştir. Versailles Anlaşmasını yırtarken Sevr’i kastederek `Atatürk’ün 10 yıl önce yaptığını biz şimdi yapabiliyoruz’ deyişi ünlüdür.

Ancak Hitler’in Türkiye’de pek bilinmeyen bir kitabında da (macerası ve aldığı onay dikkate alındığında kitap onun sayılır!) Atatürk hakkında söyledikleri çok dikkat çekici. `Hitler’in Sofra Sohbetleri’ adlı bu kitap Alman devlet adamının 2. Dünya Savaşı tüm hızıyla sürerken gizli karargahındaki akşam yemeklerinde yaptığı konuşmalardan oluşuyor.

Hitler 1941-44 yılları arasında gizli karargahlarındaki konuşmalarında kitaplaştığı kadarıyla dört yerde Atatürk’ten söz ediyor.Hitler’in Atatürkle ilgili iddiaları son derece ilginç. Hayalhanesi güçlü bir kişilik olarak bilindiğinden tabii ki ona göre okunmalılar.

“ORDUSUZ KUMANDAN AYAKTA KALAMAZ”

İngilizce çevirinin 3. baskısında 223. sayfada şunu söylüyor:
`Arkasında ordusu olmayan bir kumandan uzun süre ayakta kalamaz. Atatürk de iktidarını Halk Partisi sayesinde güvenceye aldı. İtalya’da da aynı şey geçerli. Eğer Antonescu bugün ortadan kaybolacak olsa ordu içinde onun yerine talip olacaklar arasında korkunç bir mücadele başlar. Ama onun yerine geçecek kişiyi belirleyecek bir örgüt olsa bu olmazdı.’
Hitler burada Atatürk’ün ölümünden sonra büyük gerilimler ve çatışmalar olmaksızın iktidarın İsmet İnönü’ye geçişini övüyor. Bunun Halk Partisinin disiplini içinde mümkün olduğunu gösteriyor.

“ATATÜRK CERMEN’Dİ”
Adolf Hitler’in kitapta Atatürk’ten söz ettiği ikinci yer 230. sayfa. Burası gerçekten ilginç çünkü Hitler’e göre Atatürk Türk değil Cermen! Şöyle diyor Almanya’nın Führer’i:
`Cermenlerimizden bazılarını kaybettik! Kuzey Afrika’nın Berberilerini Küçük Asya’nın Kürtlerini. Bunlardan biri de ırki açıdan yurttaşlarıyla bir alıp vereceği olmayan Kemal Atatürk’tü.’

Adolf Hitler Türk değil de Cermen yani neredeyse Alman saydığı Atatürk’ten bir de kitabın 391. sayfasında söz ediyor. Siyasi suikastların soz konusu olduğu bir bağlamda şunları söylüyor:

“ANKARA’YI SUİKASTLERDEN KORUNMAK İÇİN BAŞKENT YAPTI”
`Balkanlarda suikastın bu kadar önemli ve güçlü bir silah olmaya devam etmesinin nedeni oraların halklarının kan dökerek intikam almak fikrinin etkisinde olmalarıdır. İşte bu nedenle Kemal Paşa iktidarı ele geçirir geçirmez yeni bir başkent ilan etmekle çok bilgece davrandı. Çünkü böylece polisin denetim sağlaması etkin bir biçimde başarılabildi.’

AYASOFYA NASIL MÜZE OLDU? HİTLER’İN YAKLAŞIMI…

Hitler Atatürk’ün liderlik vasıflarına ve azmine hayran. Bunu her fırsatta vurguluyor. Karargahtaki sofra sohbetlerinin kayıtlara geçmiş halindeki son bahis de yine bu bağlamda. Kitabın 607. sayfasında şunları söylüyor:

`Mustafa Kemal Atatürk’ün din adamlarından kurtulmak konusundaki hızı tarihin en dikkate değer bölümlerinden biridir. 39 tanesini astı diğerlerini aşağıladı ve Konstantinapol’deki Aya Sofya şimdi bir müze!’

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :oops: :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Cevapla