Linuxda iphone,ipod,ipad kullanın

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Linuxda iphone,ipod,ipad kullanın

Mesaj gönderen accept » 25 Kas 2013, 19:35

Linux üzerinde ipod, iphone, ipad veya yönetmek için yollar arıyorsanız, bunu yapmak için böyle bir imkan var.


Libimobiledevice linux masaüstüne ipod, ipad, ipod touch ve diğer apple cihazları için destek getiren bir yazılım kütüphanesi. Kurulduktan sonra, kitaplık bir jailbreak cihaz gerektirmez, ne de başka herhangi bir özel kütüphanelere bağlığı yok. Bu, cihazın dosya sistemine erişim aygıtı ve iç yapıları, yedekleme hakkında bilgi almak ve cihaz geri, ve hatta tramplen simgeleri yönetmek için başka bir yazılım için yollar sağlar. Ayrıca, adres defteri,takvim ,notları ve yer imlerini almak ve cihaz ile müzik ve video senkronize edebilirsiniz.

ResimUbuntu masaüstüne libimobiledevice yüklemek için, yterminale aşağıdaki komutu yapıştırın:


sudo apt-get install libimobiledevice


Eğer herhangi bir linux dağıtımı kullanıyorsanız bu adrese ziyaret edin www.libimobiledevice.org ve kütüphaneleri indirin.


Gtkpod eski ve yeni ipod'lar yönetmek için ünlü bir uygulamadır. Kurulduktan sonra, ücretsiz araç herhangi sorunsuz İdevice ve şarkı aktarmanızı sağlar. Proje iphone veya ipad'ler (genel olarak ios cihazları) desteklemiyor olsa da, hala çekmecede ortalıkta olan bu eski iPod'lar yönetmek için harika bir araç yapar.


İndirme sayfası: http://www.gtkpod.org/wiki/Home


Ubuntu kutudan kısmi ios desteği ile geliyor gibi, cihazınızı çengel Rhythmbox büyük bir sorun olmayacaktır. Ücretsiz uygulama herhangi bir büyük sorun olmadan iphone veya ipod için tüm müzik aktarmanızı sağlar.

İndirme sayfası: https://projects.gnome.org/rhythmbox


Amarok apple cihazları yönetmek için geldiğinde en iyi araçlardan biridir. Kde-tabanlı medya oynatıcı otomatik olarak en ipod'lar tanır ve yukarıda belirtilen araçlardan herhangi biri ile karşılaştırıldığında çok uygun olabilir. Amarok'un son beta sürümü, bu versiyon 2.6 olduğunu, ipod'lar için kodlama desteği ile birlikte ios4 ve ios5 için eksik desteği ile birlikte geliyor. Bu şekilde önde linux üzerinde başka herhangi bir ios destekli medya oynatıcıları koyar.

İndirme sayfası: http://amarok.kde.org
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.Cevapla