Mac os benzeri işletim sistemi

Linux ve Unix tabanli isletim sistemlerini hep beraber tanıyıp öğreneceğiz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Mac os benzeri işletim sistemi

Mesaj gönderen accept » 24 Kas 2013, 17:47

Windows dışında diğer işletim sistemleri denemek ve onlara zaman geçirmeyi seviyorum. Hemen hemen bir çok işletin sistemi kurulumunu yaptım. Çevremdeki insanların bilgisayarlarının sorunları ile meşgul olurken bir yandan farklı farklı donanıma sahip bilgisayarlara uğraştığım için hemen farklı bir işletim sestimi kurup kısada olsa bir farklı işletim sistemi deneyimi yaşamış oldum. Bunların içinde beni en çok merak uyandıran ve araştırmaya teşvik eden linux sürümleridir.

Kaynak: http://www.internetkafa.com

Bir linux dapıtımı olan pear os mac os x harika bir kopyası taklidi diyebilirim. Linux taklidi bile en iyisini inşaeder. Pear os 8 çoğu apple kullanıcıları tanıdık simgeler ve genel görünümü ile kullanımı kolay bulacaksınız. Güzel bir zevkle tasarlanmış bir linux dağıtımıdır.

İndirme sitesi: http://pearlinux.fr

Pear os 8 düzgün ve hızlı çalışır. Çift önyükleme makinede linux geçiş gelen angarya çıkarmadan, hızlı bot ve neredeyse aniden kapanır.

Pear os ubuntu temellerinin tam olarak yararlanır. Ubuntu'nun popüler ve kolay gezinmek için ubiquity yükleyici kullanır. Ayrıca mevcut ek uygulamalar yüklemek için ubuntu'nun yazılım merkezi bir rebranded sürümüdür.

Önceden yüklenmiş gelen firefox gibi diğer kullanışlı uygulamalar ile başlar. Pear uygulama başlatıcısı mac os x gibi görünürve hatta launchpad var. E-posta için böyle thunderbird gibi olağan uygulamalar, müzik ve bnz. pear os kendisi tarafından geliştirilen bazı çok ilginç ve faydalı uygulamaları içerir.

Resim

İstenmeyen dosyaları ve önbelleklerini sil verir "pear clean" uygulaması var. Diğer şeyler arasında, bu firefox ve chrome temizlemenizi sağlar.

Pear os 8 ile başlayarak, dağıtımın 64-bit sürümü ile birlikte 32-bit sistemler için kullanılabilir. Resmi belgelere göre, 700 mhz işlemci gibi şimdi disk alanı 512 mb ram ve 8gb ile, hatta tüm ihtiyacı için bazı eski makinelerde pear os deneyebilirsiniz.

Başka bir özel aracı için ücretsiz depolama alanı ve 2gb kota sunuyor.

Mac os taşımak isteyen kullanıcılar için iyi bir seçenek olduğunu söyleyebilirim.
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.Cevapla