Nazi İleri Teknolojisi

Diğer bölümler ile alakasız konular buraya
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte2
Petabyte2
Mesajlar: 6147
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Nazi İleri Teknolojisi

Mesaj gönderen trwe » 19 Kas 2013, 20:01

Nazi Almanyasının İleri Teknolojisi
-----------------------------------------------------------------------------------
Resim

İkinci Dünya Savaşı hep arkasında bıraktığı yıkım ve ölümle hatırlanır. Bu dönem teknolojiye yön veren pek çok araştırmanın da yapılmasını sağladı.İşte ileri düzey Nazi teknolojisine ait ürünler:

Nazi lideri, Yahudilerin mallarına el koyup onları işçi olarak çalıştırdığından ülkenin üretim gücü oldukça yüksekti.Bu zorlama sayesinde Nazi İmparatorluğu dünyanın ekonomik ve teknolojik devlerinden biri haline geldi.Adolf Hitler sahip olduğu askeri güce ve teknolojiye güvenerek 1939′da dünyanın en kanlı savaşlarından birini başlattı.Ancak işler planladığı gibi gitmedi.

Büyük bir hızla Avrupa’yı fetheden Büyük Alman İmp. askerleri aynı anda pekçok cephede çatıştıkları için savaşı kaybetmeye başladılar.1944 yılına gelindiğinde durum Nazi için giderek umutsuzlaşıyordu.Doğuda Sovyet, Batı’da ise Müttefikler Berlin’i kıskaç altına almıştı.Olağanüstü şeylere inancı herkes tarafından bilinen Adolf Hitler ise askerlerini kaderine terk edip, elindeki son kaynaklara ileri düzey teknolojiye yatırdı.Birçoğu prototip olarak kalan bu araçların neredeyse hiçbiri savaşta kullanılamadı.

İntihar etmeye hazırlanan Adolf, son emrini bu projelerin ve geliştiricilerinin yok edilmesi için verdi.Ancak bu emir uygulanmadı ve bu teknolojik silahlar günümüze kadar ulaştı.İşte bunlardan bazıları:

Uzaktan Kumandalı Ölüm Makineleri:

Resim

Tank gibi tasarlanan bu robotlar uzaktan kontrol edilebiliyor.Bu mini tanklar ilk olarak 1942 kullanılmaya başlandı.Bu tankların asıl amacı düşman mayınlarını etkisiz hale getirmekti.Tasarım ileri dönemde geliştirilip kamikaze saldırıları da yapmaya başladı.Günümüzde çocukların kullandığı uzak kumandalı araçların temeli bu tanklardır.

Halkın Kullanacağı Savaş Uçağı:

Hitler’in son kurtuluş planı sıradan halkı da askere çevirmekti. Berlin’i son bir kale olarak gören Nazi lideri, şehrin dev bir kaleye dönüşmesi için talimat vermiştir. Yönetime geldiği ilk yıllarda sıradan vatandaşların da otomobil satın alabilmesi için Volkswagen (halkın otomobili) projesini başlayan Hitler 1944 yılında bu planını askeri hale getirdi.

Bu ilginç proje Hitler tarafından Volksjager (halkın savaş uçagı)olarak adlandırıldı. Bu konuda Luftwaffe( Nazi hava kuvvetleri) hatırı sayılır gelişmeler kaydetti. Kullanımı basit, ucuz ve tek kişilik bu uçakları seri üretime geçecek kadar gelişti ancak çocukların bile orduya alındıgı bir dönemde Volksjager’ı kullanacak vatandaş kalmamıştı.

Nazi Bilgisayarı:

Resim
Dünyanın en ilk bilgisayardan biri Nazi rejimine hizmet etti. Uçakların saldırı planları bu cihazla hesaplanıyordu.

Konrad Zuse adlı mühendis 1910 yılından itibaren kendi kendine hesap yapabilen bir çeşit bilgisayarın hayalini kuruyordu.Kendi çabalarıyla yaptığı basit prototipler ilgi görmeye başlayınca Nazi Hükümeti Zuse’ye 1942 yılında gelişmiş bir bilgisayar için kaynak ayırdı.Savaşın son dönemlerinde Z4 adında bu cihaz bombardıman stratejilerinin hesabı için kullanılmıştı.

Dev Tanklar:

Hitler savaş uçaklarının her zaman korkunç ve etkili olmasını istiyordu.Genelde devasa tank ve savaş gemisi tasarımları yapan Nazi Lideri savaşın son dönemlerinde Dev tank tasarımları geliştirdi.Yandaki Dev Tank önüne geleni ezip geçmek için tasarlanmıştır.

Çok Amaçlı Piyade Tüfeği:

Nazi’ler 1944 yılında birçok işlevi tek başına yapabilecek ilginç bir tüfek geliştirmişti. Sturmgewehr 44 adlı bu tüfek, Isviçre çakısı gibi çok yönlü tasarlanmıştı. Belirli parçaları degiştigi zaman bu tüfegi uzak mesafelerde nokta atışı yapmak için kullanmak da mümkündü. Ancak o dönemdeki birçok başarılı proje gibi bu tüfek serisi de bozulan ordu düzeni yüzünden tam olarak kullanılamadı.

“Öldürmediğim her yahudi için bana küfredeceksiniz!”

Nazi lideri Adolf Hitler


Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29107
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Nazi İleri Teknolojisi

Mesaj gönderen velociraptor » 19 Kas 2013, 21:53

Aslında Nazi dönemi almanyası ilginç bir dönem bu döneme ait yazılan şeylerden birçoğu saptırılarak yazılmıştır
- mesela Yahudiler evlerinden aniden toplanıp yakılmamıştır (Onlara ülkeyi terketmek için 2 gün süre verilmişti) - Hiçkimse bahsetmez
- Almanlara üstün ırk konulu insan deneyleri için finansmanı Amerikan yahudileri sağlamıştır - Hiçkimse yazmaz
- Yine USa ile bile savaşırken yakıtı Amerikan yahudileri satmıştır - Çok az yazılır
- Berline giren Rus Askerleri almanların öldürdüğü yahudilerden daha çok Alman öldürmekle kalmamış 6-7 yaşındaki çocuklardan tutunda yaşlı kadınlara kadar hepsini tecavüz ederek katletmiş ve binlerle beşikteki bebeği kurşunlamışlardır yine bu öldürdükleri bebekleri yaşları 8-9 olan çocuklara gömdürmüşlerdir (ki bazıları dirir diri gömülmüştür) - Hİçbir tarih kitabı yazmaz , hatta RUS tarihçiler çok sonraları orada rusların yaptıkları insanlık ayıbı sebebi ile özür dilemişerdir

RUS lar aşağılık bir ırk tır onlara yardım eden bütün dünya devletleri bu katliama ortaktır , tarihi kazanan taraflar yazar o nedenle tarih denilen şeyin %80 taraflıdır
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla