Yazılım Mühendisliği

Programlama dilleri konusunda bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Petabyte1
Petabyte1
Mesajlar: 5914
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Düzce/Akçakoca

Yazılım Mühendisliği

Mesaj gönderen trwe » 16 Kas 2013, 21:33

Yazılım Mühendisliği
--------------------------------------------------------------------------------------
Yazılım Mühendisliği 1968 yılından bu yana var olan yeni bir mühendislik alanıdır.Programlama dillerin çıkışı ile birlikte ortaya çıkmıştır. Yazılım Mühendisliği, yazılım sistemlerinin mühendislik prensipleri çerçevesinde tasarımı, üretimi ve işletilmesini hedefler. Bilgisayar sistemleri artık günlük hayatın her alanında yoğun ve etkin bir şekilde kullanılmakta olduğundan, Yazılım Mühendisliği tüm işalanlarında uygulamaları olan bir alandır.

Üniversitelerdeki Bilgisayar Mühendisliği tam olarak şekillendirilemese de yazılım Mühendisliği Bilgisayar Mühendisliğinin bir alt koludur.

Yazılım tasarlama, Kontrol etme, geliştirme alanlarında hizmet eden ve günümüzde çok aranan bir meslek gurubu haline gelmiş Mühendislik türüdür.

Günümüzde yazılım sistemleri,
–Bankacılık
- Eğitim
-Haberleşme
–Otomotiv
–Sağlık
–Şirket yönetimi
–Telekomünikasyon sistemleri
–Hava taşımacılığı gibi çok geniş alanlarda kullanılan bilgisayar sistemlerinin çok önemli ve kritik bir parçasını oluşturmaktadır.

Microsoft Yazılım Mühendisliği Eğitimi

Bu işin tanımsal kısmı şudur:

Yazılım Mühendisleri, bir bilgisayarın gerekli fonksiyon ve görevlerini yerine getirebilmesi için gerekli olan basamakları mantıksal bir sıra ile düzenleyen ve çok detaylı bir komutlar bütünü olan “program” veya “yazılım” ları yazan ve test eden kişilerdir.Temel ingilizce bilgisi ve bilgisayar kullanma becerisi olan herkes bu programlara katılabilir.

Kimler Katılmalı : Yazılım önümüzdeki yıllarda sosyal hayatımızda etkisini bu gün olduğundan daha da fazla artıracaktır. Projelerini masaüstü ve Internet platformuna taşımak isteyenler bu eğitime katılabilirler.

Yazılım Mühendisleri, Türkiye `de iş bulma garantisine sahip ender insanlardan biridir.

İşin özü ise şudur:

Türkiyede yetkili kılınan Microsoft Çalışma ortakları tarafından sınav yapılır...Yazılım Mühendisi olmak isteyen bir kişi bu sınavları başarıyla geçmelidir.Her sınavın ücreti 50 $ dır.

Sınavlar genel olarak Veri tabanları(SQL), Programlama (Asp.NET, VB.NET) gibi sınavları vererek bu ünvanı elde edebilirsiniz...

MCP,MCAD,MCDBA ... gibi unvanları vardır.

ilk sınavı kazanan herkes MCP (Microsoft Certificated Professional) olur. Sonra sınav sonuçlarına göre bu ünvanları alırsınız..

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------Cevapla