Facebook Yabancı Dil Sorununu Çözdü!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 333
Kayıt: 23 Şub 2011, 16:04

Facebook Yabancı Dil Sorununu Çözdü!

Mesaj gönderen sevilaycali » 10 Kas 2013, 05:13

Bünyesine bir şirket daha katan Facebook, 25 ayrı dil tercihiyle sesli konuşmaları başka bir dile tercüme edecek! Yabancı dil bilmeseniz de bundan sonra yabancı arkadaşlarınızla iletişim kurmak çok kolay!

1.5 milyar üye sayısını aşan sosyal ağ Facebook, kullanıcıları için yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor. Tüm dünyada farklı kültür ve dillerde üyesi bulunan Facebook, farklı ülkelerde farklı diller konuşan kişilerin birbirleri ile iletişim kurarken yaşadıkları dil problemini fark ederek bu duruma çözüm üretti.

Dünya üzerinde farklı ülkelerdeki insanlarla iletişim kurmak isteyen ancak yabancı dil engeline takılan kullanıcılarının yardımına koşan Facebook, yeni satın aldığı şirket ve geliştirdiği yeni özellik sayesinde bu sorunları ortadan kaldırmayı planlıyor.Bu yolda atılan ilk adım ise, çevrimiçi ve çevrimdışı anlık olarak çeviri yapabilen Jibbigo’u bünyesine kattı.

25’ten fazla dil ile hizmet veren Jibbigo, 2009 yılında Mobile Technologies tarafından kurularak kısa sürede birçok tekil kullanıcının ve firmaların çözüm ortağı oldu. Facebook bünyesine geçen başarılı tercüme uygulaması, Facebook Messenger’e entegre edilerek dünya üzerindeki tüm kullanıcıların birbiriyle sağlıklı iletişim kurmasında köprü olmaya hazırlanıyor.

Her ne kadar Jibbigo’nun Facebook’a pahalıya patladığı düşünülse de, sunduğu yeni hizmet sayesinde Facebook Messenger kullanıcı sayısının ciddi bir artış yakalanacağı şüphesiz. Henüz Türkçe dil desteği bulunmayan Jibbigo’yu Google Play ve App Store’dan indirebilirsiniz.Cevapla