Facebook Fotoğraf Albümlerinde Büyük Değişiklik!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 333
Kayıt: 23 Şub 2011, 16:04

Facebook Fotoğraf Albümlerinde Büyük Değişiklik!

Mesaj gönderen sevilaycali » 10 Kas 2013, 05:12

Sosyal ağ lideri Facebook, yeni bir özellik üzerinde daha çalışıyor! Belirlediğiniz kişisel fotoğraf albümleriniz, artık çevrenizdeki herkes tarafından görülüp değiştirilebilecek!

Teknoloji dünyasının yakından takip ettiği Mashable’a yeni özelliğinden bahseden Facebook, fotoğraf albümlerini ve paylaşım izinlerini değiştirmeye hazırlanıyor. Kişisel fotoğraf albümlerine yüklenen fotoğrafların paylaşılabilmesine izin veren sosyal ağ lideri, yeni paylaşım özelliği sayesinde belirlenen kişilere müdahale hakkı verilecek.

İlk kullanıcı tarafından oluşturulan fotoğraf albümüne, 1 ile 50 arasında yetkili kişi atayarak 200 adet fotoğraf yüklenebilecek. Belirlenen arkadaşlar tarafından silinip düzenlenebilir olan yeni ortak klasörleri, link olarak istediğiniz üçüncü bir kişiyle paylaşabileceksiniz.

Yani sadece arkadaş grubunuzun görebileceği bir albüm oluşturabilmekle birlikte, o albümde yer alan bir fotoğrafı istediğiniz başka birine link olarak gönderebiliyor böylece hem şifrenizden ve gizlilik ayarlarınızdan feragat etmemiş hem de fotoğraflarınız görmek isteyen arkadaşlarınız kırmamış oluyorsunuz.

İstenildiği durumda gizlilik ve yetki ayarlarını değiştirerek fotoğraflara, albüme veya içerik düzenlemelerine ait yetkileri yalnızca albüm kurucusuna verilebiliyor. Sayfa albümlerinde geçerli olmayacak ortak albüm paylaşımı, büyük bir etkinlikte çekilen birçok cihazdaki fotoğrafların tek bir albümde yer almasına olanak sağlıyor.

Öncelikli olarak Facebook’un İngilizce versiyonunda yer alacak yeni özelliğin, kısa süre içinde diğer dillere ve mobil uygulamalara da getirileceği biliniyor. Kullanıcılarının taleplerine kulak veren Facebook, bakalım bu ve daha sonraki özelliklerinde nasıl bir kolaylık sağlayacak.Cevapla