Facebook Aramalarında Gizlilik Dönemi Sona Erdi!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 333
Kayıt: 23 Şub 2011, 16:04

Facebook Aramalarında Gizlilik Dönemi Sona Erdi!

Mesaj gönderen sevilaycali » 10 Kas 2013, 05:11

Facebook Aramalarında Gizlilik Dönemi Sona Erdi!
Eki 11, 2013 Ufuk Ayker Facebook, Genel, Sosyal Medya 0

Sosyal ağ lideri Facebook’ta birçok kullanıcı tarafından kullanılan gizlenme ayarı kaldırıldı! Kişi aramalarında bulunmamak için gizlenen kişiler, gün yüzüne çıkıyor!

İnternet dünyasının en başarılı sosyal ağı Facebook, yeni güncellemeler ve iyileştirmeleri kullanıcısının kullanımına sunmaya devam ediyor. Sosyal ağların en tartışmalı konularından biri olan “Güvenlik” ve “Gizlilik” başlıkları, yeni geliştirilen iyileştirme çalışmalarıyla daha çok tartışılacağa benziyor.

Geçtiğimiz gün Facebook yönetimi tarafından yapılan resmi açıklamada, “Gizlilik” özelliklerinin kısıtlanacağı paylaşıldı. Facebook içerisinde gizli kalmak isteyen ve arkadaş aramalarında listede adının görülmemesini isteyen kullanıcıların yaptığı gizlilik ayarına son verildi.

“Facebook’ta beni kimler arayabilir?” seçeneği pasif hale getirildiği durumda aramalarda görülmeyen kullanıcıları bulmak için yeniden aramalara başlayabilirsiniz. İlk özellikler arasına resim aramalarını, güvenlik iyileştirmelerini, zaman tünelini ve yeni fonksiyonları getiren Facebok, Ocak ayından bu yana gelişimini sürdürmeye devam ediyor.

Mashable’in haberine göre, Facebok’a yeni kazandırılan Graph Search özelliği sayesinde tüm kullanıcı ve sayfalar bulunabilecek. Listelerde görünmeme özelliğinin kaldırıldığı yeni güncellemede, duvarınızdaki durumların veya paylaşımların görünmemesini istiyorsanız, gizlilik ayarını “Arkadaşlar” veya “Sadece Ben” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.Cevapla