Google, Facebook’a Reklam Satmaya Hazırlanıyor!

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 336
Kayıt: 23 Şub 2011, 16:04

Google, Facebook’a Reklam Satmaya Hazırlanıyor!

Mesaj gönderen sevilaycali » 10 Kas 2013, 05:10

nternet dünyasının iki dev ismi Google ve Facebook iş ortaklığına hazırlanıyor! Google, rakibi Facebook’a reklam satışlarına başlayacak!

Sosyal medya devi Facebook, kamuoyuna yaptığı açıklamada, reklam alanları için Google ile anlaşma noktasına gelindiğini açıkladı. İnternet dünyasının en büyük iki platformunun yeni iş ortaklığı, Facebook anasayfasında yer alan reklam alanlarını kapsıyor.

Reklam konusunda oldukça yüksek gelir elde eden bu iki isim, gelirleri bir havuzda toplayacak. Google, yeni anlaşmayla birlikte Facebook’tan sağladığı kullanıcı kitlesine karşın güncel reklamları sosyal ağ deviyle paylaşacak.

Her iki platform için de popülerlik kazandırması beklenen ortaklığın, Google’ın DoubleClick Bid Manager adlı sistemi üzerinden gerçekleşeceği biliniyor. Yani Facebook’a reklam vermek isteyen bireysel/kurumsal internet kullanıcılarının reklamları eşzamanlı olarak Google aramalarında da çıkıyor olacak.

Geçtiğimiz yıl Haziran ayında Facebook için yeni reklam kampanyaları sunan Wildfire şirketini satın alan Google, popüler reklam sağlayıcısı Atlas’ı da kendi bünyesine katmıştı. Yeni iş ortaklığıyla hayata geçirilmesi beklenen reklam anlaşmasının önümüzdeki ay kullanılabilir olacağı biliniyor.Cevapla