Bisikletinizi iPhone ile kitlemeye ne dersiniz?

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
sevilaycali
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 333
Kayıt: 23 Şub 2011, 16:04

Bisikletinizi iPhone ile kitlemeye ne dersiniz?

Mesaj gönderen sevilaycali » 10 Kas 2013, 05:05

Son yıllarda teknolojinin gelişmesiyle artan güvenlik düzeylerine bir yenisi daha ekleniyor! iPhone’unuz ile bisiklet veya motosikletinizi kilitleyip açmak isterseniz detaylar haberimizde!

Teknoloji dünyasının en önemli gelişmelerinden biri de kuşkusuz güvenlik sistemleri. Mobil platformlar için geliştirilen uygulamalar sayesinde güvenlik kameralarının izlenmesi, güvenlikli kapıların kontrol edilmesi veya eve gelen misafirin kim olduğunu öğrenerek kapıyı uzaktan açmak artık bilim-kurgu filmlerinde bulunmuyor. Hayatımızın bir parçası haline geldi.

Her geçen gün akıllı telefon kullanıcısının biraz daha artmasıyla yaygınlaşan güvenlik kontrolü uygulamalarına bir yenisi de BitLock tarafından geldi. Anahtar taşımak istemeyen veya sürekli kaybeden kullanıcılar için geliştirilen akıllı kilit sistemi, bisiklet ve mososiklet kullanıcılarını çok sevindirecek.

Elektrik mühendisi Mehrdad Majzoobi tarafından geliştirilen U şeklindeki elektronik bir kilidin, günlük yaşamda bisiklet kullanıcılarına hız ve kolaylık kazandıracağı belli.Uygulamanın sağladığı imkanlar arasında ise, GPS üzerinden tanıtılan kilidin konumunu öğrenebilmek, kilitleme tarihlerinin kaydı ve kilit açıp/kapatmak yer alıyor.

Şarj edilebilir lityum iyon pil ile bekleme süresi 5 yıl olarak belirlenen akıllı kilidin 140 $ etiket fiyatıyla online alışveriş sitelerinde satışa sunulması bekleniyor.



Cevapla