Windows 9x Hata Günlükleri

Windows 2000,ME,98 ile ilgili bilgi paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
trwe
Moderator
Moderator
Mesajlar: 9638
Kayıt: 25 Eyl 2013, 13:38
cinsiyet: Erkek
Konum: Orion Takımyıldızı-Bertuna Planet

Windows 9x Hata Günlükleri

Mesaj gönderen trwe »

Windows 9x Hata Günlükleri
-----------------------------------------------------------------------------------------
Hata Günlük Dosyaları:

DrWatson:

Sistemde herhangi bir hata oluştuğunda sistemin o anki durumunu alan bir tanı aracıdır. Yazılım hatalarını yakalar, hatalı yazılımı belirler ve nedenin ayrıntılı bir açıklamasını sunar. DrWatson konuyu belirleyebilir ve yapılması gereken işlemi önerebilir.

DrWatson'ı kullanarak sistemin o anki durumunu oluşturmak mümkündür.DrWatson çalıştırmak için Başlat-Çalıştır-Drwatson yazdıktan sonra tamam veya enter tuşuna basılır. DrWatson simgesi görev çubuğunda, ekranın sağ alt köşesinde görünecektir.

Resim

Resimde gösterildiği üzere DrWatson görev çubuğundaki simgesi üzerine çift tıklanarakDrWatson penceresi açılır.

Resim

Hatayı oluşturmak için izlediğiniz adımların bir özetini Tanı sekmesine yazınız.Dosya'yı ve sonra Farklı Kaydet'i tıklayıp hata günlük dosyasını kaydediniz. Günlük dosyasının adını yazınız ve sonraKaydet'i tıklatınız.
Görünüm menüsünden Standart Görüntü seçeneğini seçerek sekmeleri kaldırabilirsiniz ya da Gelişmiş Görüntü ile sekmeleri ekrana getirte bilirsiniz.

Sekmeleri tıklayarak sistemle ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.DrWatson tarafından oluşturulan sistem durumu, geçerli yazılım ortamının geniş bir resmini sunar. Sisteminizde bir sorun yoksa, sistem durumunda, herhangi normal olmayan bir şey bulunmayacaktır.

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :)
TRWE_2012-GET LINUXMASTER#>_
Follow me, you won't regret it ....!
Alaydan Yetişme PC Kullanıcısı

Birşeyin doğruluğuna inanıyorsanız, sonuna kadar savunun......! Eğer savunduğunuza inanmıyorsanız, işte o zaman siz SAHTEKAR'sınız demektir.

Cevapla