Yardım Ve Destek Merkezđ Sorunu Ve Çözümü

Windows XP hakkındaki bilgi, belge ve ipucu paylaşım alanıdır.
Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

Mesaj gönderen trwe » 12 Eki 2013, 20:34

********************************************************************************************************************************
SORUN:

Çoğu kullanıcı bir sorun hakkında Yardım ve Desteğ'e başlat ulaşmaya çalıştığında ve şöyle bir Windows hata iletisi "helpctr" bulunamıyor dosyayı aratmak istiyorsanız ara butonunda giriniz diye bir uyarısı yazısı çıkabilir.

ÇÖZÜM:

Çalıştır'a services.msc yaz. Açılan "Hizmetler" sayfasında sistem servislerinin listesini göreceksiniz. Buradaki "Yardım ve Destek" hizmeti "Otomatik" gerekmektedir.
Bu problem,Kayıt defterindeki verinin silinmesi veya hasar görmesiyle ortaya çıkıyor.Bu sorunu çözümü için;

Şu yolu takip ediniz;Kayıt defterini açın(Çalıştır'a regedit yazın,tamam'a tıklayın)

Kod: Tümünü seç

HKEY LOCAL MACHINE/SOFTWARE/Microsoft/Windows/CurrentVersion/App Paths
[/b]

anahtarlarına kadar açınız ve HELPCTR.EXE 'sine çift tıklayınız ve sağda açılan değere(Varsayılan'a) sağ tıklayınız,çıkan menüdeki "değiştir"e tıklayınız ve çıkan kutudaki ,alttaki bölüme((Değer verisi))şunu kopyalıyıp,yapıştırınız. (veyahut yazın);
C:\WINDOWS\PCHealth\HelpCtr\Binaries\HelpCtr.exe ve Tamam'a tıklayın,Bilgisayarınızı tekrar başlatınız

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce_Akçakoca
:oops: :oops: :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------

Kullanıcı avatarı
ney_bey
Gigabyte3
Gigabyte3

Re: Yardım Ve Destek Merkezđ Sorunu Ve Çözümü

Mesaj gönderen ney_bey » 12 Eki 2013, 22:26

sağolasın
ya sev ya terket