5 Adımda Usb Bellekten Windows 7 / Vista Kurulumu

Windows 7 hakkinda bilgi , ipucu ve tecrübe paylasim alanidir
Kullanıcı avatarı
trwe
Terabyte4
Terabyte4

5 Adımda Usb Bellekten Windows 7 / Vista Kurulumu

Mesaj gönderen trwe » 08 Eki 2013, 21:22

Değerli Forumdaş ve Misafirler

Windows 7 yazılarımız büyük bir şevk ve heyecan içinde devam ediyoruz.

Buyurunuz konuya;

UYARI!!:

USB den windows 7 kurmak için öncelikle bilgisayarınız "USB BOOT" özelliği olması gerekir.. Bilgisayarınızın USB BOOT özelliğini öğrenmek için; USB Bellek (Flash Disk) takılı iken bilgisayarınızı yeniden başlatıp "BIOS" ekranına girin. "BOOT" menüsünde USB Bellek' i (Flash Disk) görebiliyorsanız veya "USB HDD" seçeneği varsa USB DISKTEN bilgisayarınıza sorunsuzca windows 7 yi kurabilirsiniz.Ya da siteminizi açarken bilgisayar markası (Dell,Asus,Compaq...gibi) ekrana gelmeden önce F9 tuşuna sürekli basınız.Ve karşınıza Bios Önyükleme yöneticisi geldi ise (fare devredışı) klavye yön tuşları(aşağı-yukarı) ile USB'ye geliniz ve ardından enter tuşuna basınız.Bu yönteme kontrollü önyükleme sistemi denir.

,,,Bootable USB DISK İçin Gerekli Dosyalar,,,

1) En az 4 GB'lık bir USB bellek

USB bellek deki bilgilerinizi mutlaka yedek alın.. Yedek aldıktan sonra USB belleği biçimlendirin..

--------

2) Orijinal Windows 7 .iso Dosyası

Kullanacağınız .iso dosyası mutlaka orjinal olmak zorundadır.. çünkü program sonradan yapılmış .iso dosyasını kabul etmemektedir..

3) Windows 7 USB DVD Tool

USB Disk yapımında kullanılacak programdır.. Programı aşağıdakiYandex Disk linkten indirebilirsiniz

http://yadi.sk/d/pQZq0An8AcT2z

,,,Bootable USB DISK Hazırlama,,,

Öncelikle bilgisayarınıza yukarıda indirmiş oldugunuz "Windows 7 USB DVD Tool" programını kurun.. Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin..

ADIM 1

Windows 7 USB DVD Tool programını çalıştırın.. Gelen ekranda "Browse" butonuna tıklayın ve indirmiş oldugunuz "Orjinal Windows 7.iso" dosyasını gösterip "Next" butonuna tıklayın..

--------

ADIM 2

2. Adım ekranında iken, en az 4 GB belleği olan flash diski bilgisayarınıza takın ve "USB device" butonuna tıklayın..

--------

ADIM 3

3. Adım ekranında USB Disk i (Flash Disk) seçin ve "Begin copying" butonuna tıklayın...

--------

ADIM 4

Program USB Diske windows 7 dosyalarını kopyalamaya başlayacaktır.. Bilgisayarınızın ve USB Disk in hızına göre kopyalama süresi değişebilir.. Kopyalama işlemi bittikten sonra USB Disk kuruluma hazır hale gelecektir..

Eğer "Windows 7 AIO özelliğini etkinleştirmek istiyorsanız USB bellek içerisindeki "sources -> ei.cfg" dosyasını silin.

Bu konuda Windows 7 Tüm Versiyonları Tek Dvd'de Kurulması adlı makaleyi inceleyiniz.Ondan sonra siliniz.Kafanıza göre silerseniz iso hiçbir işe yaramayacaktır.Çünkü bootable özelliğini(kendiliğnden sistem biosundan yükleme) bozuyorsunuz.Ona göre .....!

ADIM 5

Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra USB DISK (Flash Bellek) bilgisayarınızda takılı iken; Bilgisayarınızın "BIOS -> BOOT" ekranındaki ilk seçeneği "USB Device - USB Hard Drive (USB Disk)" olarak ayarlayın ve windows 7 kurulumuna geçin..

UYARI!! Windows 7 kurulumunda "Windows Yükleniyor" ekranındaki 3. adım olan "Özellikler Yükleniyor" kısmından sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.. Bilgisayarınız tekrar açıldıktan hemen sonra yukarıdaki "BIOS" ekranındaki işlemlerde; "BOOT" ekranında ilk seçenek olarak seçmiş olduğunuz "USB DISK" kısmını "Hard Drive" olarak değiştirin (Bilgisayarınız Hard Disk' i). Aksi taktirde kuruluma kaldıgı yerden devam etmeyip tekrar windows kurulumuna geçecektir..

--------

Herkese İyi Günler
TRWE_2012
Düzce/Akçakoca
:oops: :oops: :oops: :) :)
TRWE_2016
FEDAKARLIK OLMADAN ZAFER OLMAZ....!
-----------------------------
LINUXMASTER 2018
ZAFER'E GİDEN YOL,FEDAKARLIKTAN GEÇER...!
-----------------------------