İmei numarası dair bilmeniz gerekenler

Cep telefonlarıyla ilgili bilgi paylaşım alanıdır
Cevapla
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

İmei numarası dair bilmeniz gerekenler

Mesaj gönderen accept » 02 Eki 2013, 23:47

İmei numaraları internet ortamında gizem ve paranoya kaynağıdır. Bu rakamlar genellikle telefonları ile ilişkili olsa da, bu cihazlar için özel değildir.
İmei numarası:
Uluslararası mobil cihaz imliği istasyon numarası (imei) karasal hücresel ağlar kullanan bir cihazı tanımlamak için kullanılan bir sayıdır. Karasal hücresel ağ denir.Cep telefonu cep taşıyıcı tarafından sağlanan bir internet bağlantısı eriştiğinizde kullandığınız ağıdır.Bağlamak için, antenler değil, uydular kullanır, “karasal” denir.

Resim
İmei standart herhangi bir karasal hücresel ağ aygıtı için kullanılan bu yana, bu 3g/4g tablet, pcmcıa kablosuz internet kartları ile dizüstü bilgisayarlar ve diğer mobil ekipman da bu numaraları ile etiketlenmiş anlamına gelir. Bir çift sım olsada, her sım yuvası için iki imei numaraları olur.
Resmi ekleyen
İmei numarasının amacı:
Mobil cihazlar tanımlamak ve ana amacı hırsızlığı önlemek içindir.Mobil cihaz evrensel ortamda tespit edilebilir .Telefonda sım kartı değiştirilse bile yinede tespit edilir.İmei numaraları telefona zarar vermeden donanım içine sabit bir şekilde kodlanır. Bu imei kodu kara ve ağ dışında kilitleyebilir. Daha sonra, aynı şeyi diğer hücresel ağlar söyler.
Takib ediliyormuyuz:
İmei numarası için kişisel kimlik çeşit eklenmez.Hükümet imei numarası arama emri sizi takib edebilir.Sim kart takas olsa bile, yine de takip edilebilir.Hackerlar sizi takip edebilir.
Bütün mobil cihazlar imei numaraları var mı:
Bazı cihazlarda imei numaraları yok.Dünya çevresindeki hükümetlerin özel kuruluşları önlemek için imei-less cihazlar karşı istihbarat black ops tarafından takip ediliyor söylentiler de vardır.
İmei numarınızı kontrol etmek için daha kolay bir yol isterseniz bu siteden yararlanabilirsiniz.

http://www.imei.info

Kaynak: http://www.internetkafa.com
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 29129
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: İmei numarası dair bilmeniz gerekenler

Mesaj gönderen velociraptor » 03 Eki 2013, 00:07

sağolasın
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla