Chrome detaylı aramalar yapın

Internet konusunda bilgi ve ipuçları paylaşım alanıdır.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
accept
Gigabyte2
Gigabyte2
Mesajlar: 2263
Kayıt: 26 May 2013, 16:17
cinsiyet: Erkek
İletişim:

Chrome detaylı aramalar yapın

Mesaj gönderen accept » 14 Eyl 2013, 23:06

Bu google chrome uzantısı (eklenti) size web sayfası kendi içinde görünen ayrı bir popup içinde, tarama konumu ve web sayfasında herhangi bir konu veya kelime hakkında ek bilgileri görmek için yapar.

Eklenti vikipedi, wordlink, twitter, google resim, youtube, haber, google çeviri ve google arama sonuçlarını getirir. Detaylar hemen atlamadan takip ettirir.Eklenti otomatik bağlantıları popüler ifadeler ya da okumakta olduğunuz içerik konuları, yükler.


Resim

Örneğin, eklenti kolayca kolaylığı için ünlü isimler, yerler, ülkeler ve hatta kısaltmalar vb. algılar.Başka önemli bilgi mevcut olduğunu göstermek için tespit eder altında noktalı çizgi görüntüler ve vurgulanan öğe tıklayarak sonuçları ortaya koyar.


Bilgi almak için herhangi bir kelime üzerinde uzun tıklayın otomatik bağlantılı öğeleri hakkında bilgi görüntüleme ile sınırlı olduğu anlamına gelmez. Örneğin, bir wikipedia makalede kelime teknoloji tıklayın ve sonuç açılan birçok ilgili seçenekleri ile sunar.Örneğin, youtube tıklayarak aynı kelime veya kelime içeren ilgili videoları bu sunar.

Bilgi ararken için ayrı bir pencere açmak zorunda değilsiniz, ve size anında çeşitli kaynaklardan arasında geçiş yapabilirsiniz.
Eklenti facebook, twitter, google gibi sosyal medya sitelerinde mevcut içerik paylaşmak veya kişilerinize e-posta ile sağlar. Ayrıca, el ile de algılanmış ifade düzenlemek, ve ara düğmesini kullanarak daha da sonuçları bakabilirsiniz.
Sonuç olarak, size internette gezinti yaparken potansiyel bir zaman tasarrufu ve de kullanışlı akıllı eklentidir.Eklenti sadece google chrome için şu anda kullanılabilir.

Eklenti sayfası:

https://chrome.google.com/webstore/deta ... ongjdhnikh
Verme, dünyaları alsan da, bu cennet vatanı.Tugtegin
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 352
Kayıt: 02 Tem 2012, 04:23
cinsiyet: Erkek

Re: Chrome detaylı aramalar yapın

Mesaj gönderen Tugtegin » 15 Eyl 2013, 00:54

Eyvallah..
Türk kılıcı paslanmadı,paslanan başka şeydir.Umulur ki biraz himmet onu tekrar parlatır...

Kullanıcı avatarı
velociraptor
Yottabyte3
Yottabyte3
Mesajlar: 28957
Kayıt: 14 Mar 2006, 02:33
cinsiyet: Erkek

Re: Chrome detaylı aramalar yapın

Mesaj gönderen velociraptor » 15 Eyl 2013, 01:22

sağolasın
Knowledge determines destiny, And ye shall know the Truth and the Truth shall make you free

Cevapla