Trekstor: Yedekleme tuşu olan mini HDD

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Kripteks®
Terabyte1
Terabyte1
Mesajlar: 3755
Kayıt: 12 Ara 2006, 12:44
cinsiyet: Erkek
Konum: Pc Hekimi 24 Saat Online ım Sorunlarınızın Çözümü İçin
İletişim:

Trekstor: Yedekleme tuşu olan mini HDD

Mesaj gönderen Kripteks® » 12 Ağu 2007, 04:21

Düzenli olarak yedek almayı unutanlar için Trekstor'dan tek tusla yedekleme çözümü...

Resim


Berlin'deki IFA'da (Uluslar arası Radyo Sergisi) Trekstor, pocket t.ub adlı tasınabilir sabit diskini tanıtmak istiyor. Sabit disk 2,5 inç boyutunda, 250 GB hafızaya ve USB 2.0 girisine sahip. İlginç olan ise kullanıcı tek bir tus tıklaması ile otomatik yedekleme yapabiliyor.

Yedekleme fonksiyonunu kullanmak için cihazın yanında verilen Nero BackItUp 2 yazılımının kurulması gerekiyor. Kullanıcı disk üzerinde dügmeye bastıgında seçilmis olan dosyalar ve dizinler otomatikman diske aktarılıyor.

Veri istasyonu, üreticinin dedigine göre 250 gram agırlıgında ve 132 x 76 x 19 milimetre boyutlarında. Harici bir elektrik girisine ihtiyaç yok. Sabit disk su andan itibaren 170 € civarında bir fiyatla satısa sunuldu.

CHIP Online'ın Yorumu:
Tam ihtiyacınız oldugu ve genellikle önceden yapmadıgınız bir anda yedeklemeler hep unutulmus olur. Sebep: Güvenlik kopyaları yapmak ugrastırıcıdır ve çabucak unutulur. Tüm bu isleri tek bir tusa basıp yapmak yedeklemeleri hatırlatmayacak ama en azından rahat bir süreç olacak. Bunun dısında 250 GB için 170 € gibi bir fiyat hiç de pahalı gözükmüyor.
Tabular YıkılmazCevapla