Windows Live SkyDrive

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Windows Live SkyDrive

Mesaj gönderen Sawyer » 11 Ağu 2007, 23:47

Yenilenen adıyla Windows Live SkyDrive, size internet üzerinde 500 MB’lık dosya depolama alanı saglıyor. Herkesin ulasmasını istediginiz yüksek kapasitedeki dosyaları bu alana kolayca saklayabiliyorsunuz ve paylasabiliyorsunuz. Windows Live ID ile kullanabileceginiz ve Türkçe arabirimine sahip Windows Live SkyDrive’a bu adresten ulasabilirsiniz. Özellikleri :: 500 MB’lık alan, bir defada en fazla 50 MB’lık dosya yükleyebilme. :: Dosya ve klasörlere erisim hakknı düzenleyebilme.. :: "Sürükle - Bırak" özelligi ile yükleme. :: Aynı anda birden fazla dosya yükleyebilme. :: Klasörleri blog ya da web sayfasına ekleyebilme. :: Firefox 1.5 ve üstü, Internet Explorer 6 ve üstü tarayıcılarla uyumlu. Güncelleme Beta asamasında olan Windows Live SkyDrive, Türkçe olarak hizmete açık olmasına ragmen bölge seçenekleri Türkiye olan kisilere hizmet vermiyor. Eger siz de bu hizmetten yararlanmak istiyorsanız Hotmail'den mail sayfanızı açın, sag üst taraftan "Seçenekler -> Diger Seçenekler -> Kisisel Bilgilerinizi Görüntüleyin ve Düzenleyin" yolunu izleyerek ayarlar sayfasına gelin. Sol taraftaki menüden ayarları tıklayın, EV baslıgı altındaki ayarlarınızı Amerika Birlesik Devletleri olarak degistirin. Eyalet olarak NewYork, posta kodu olarak da 11100 girebilirsiniz.
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!uçs
Petabyte4
Petabyte4
Mesajlar: 8074
Kayıt: 15 Mar 2006, 18:06
cinsiyet: Erkek
Konum: Akçay

Mesaj gönderen uçs » 29 May 2008, 02:27

Microsoft'un ücretsiz 5 GB dosya depolama alanı sundugu, SkyDrive servisi sonunda "beta" asamasından çıktı. Ayrıca Türkiye dahil 35 ülkede hizmet vermeye basladı.

Windows Live SkyDrive oturumu açtıgınızda kontrol sizdedir. Parola korumalı çevrimiçi dosya deposu. Her yerde ve her zaman kullanıma hazır. Olusturdugunuz her klasör için, klasöre kimlerin erisebilecegini seçebilirsiniz. İstediginiz zaman yeni klasör ekleyin, klasörleri yeniden adlandırın veya kimlerin erisebilecegini degistirin.


Her zaman gerek duydugunuz yerde:
* Internet erisimi olan herhangi bir bilgisayardan erisilebilen, 5 GB ücretsiz çevrimiçi depolama alanı.
* Kisisel, paylasılan ve ortak klasörler olusturun -- her klasöre kimlerin erisecegine siz karar verin.
* Windows Live SkyDrive, Firefox 1.5 veya üstü ya da Internet Explorer 6 veya üstü bulunan tüm Windows veya Macintosh bilgisayarlarında sorunsuz çalısır.


Dosyalarınızın korunmasını nasıl saglıyoruz:
* Kisisel klasörleriniz Windows Live ID'niz kullanılarak parolayla korunur; böylece yalnızca siz erisebilirsiniz.
* Paylasılan bir klasör olusturdugunuzda, klasörü paylastıgınız arkadaslarınızın kendi Windows Live ID'leri ve parolalarıyla oturum açmaları gerekir.
* Çevrimiçi bankanızda oldugu gibi, tüm dosya aktarımları Güvenli Yuva Katmanı (SSL) kullanılarak korunur.

Kisisel:
* Yalnızca size ait olan önemli dosyaları yedeklemek için kisisel klasörler kullanın.
* Herhangi bir bilgisayardan Windows Live ID'nizle oturum açacak dosyalarınıza erisin.
Paylasılan

Paylasılan:
* Paylasılan klasörler is ve sınıf arkadaslarınızla birlikte çalısmayı kolaylastırır.
* Her kisinin paylasılan her bir klasörde ne kadar denetimi olduguna siz karar verirsiniz. Bazıları yalnızca klasördekileri okuyabilir, digerleri ise dosya ekleyebilir ve silebilir.
* Paylasıma dahil olan herkes kendi Windows Live ID'sini kullanır.

Ortak:
* Ortak klasörler sayesinde, Internet'teki herkes dosyalarınızı görebilir ancak degistiremez.
* Ortak dosyalarınızı digerlerine göstermek mi istiyorsunuz? Kendilerine bir baglantı göndermeniz yeterli! Her klasörün ve dosyanın kendi web adresi var.

Kaynak:
http://skydrive.live.com/welcomemoreinfo.aspx

Cevapla