Telefon faturasından sıkılan Türkiye ye VOIP seçen

PC ve Teknoloji dünyasından son haberlere buradan ulaşabilirsiniz.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
Sawyer
Kilobyte2
Kilobyte2
Mesajlar: 319
Kayıt: 21 Nis 2006, 15:46
Konum: KOSOVA
İletişim:

Telefon faturasından sıkılan Türkiye ye VOIP seçen

Mesaj gönderen Sawyer » 11 Ağu 2007, 13:11

Attachmate ile is ortaklıgı yapan Meteksan Sistem, ‘müsteri memnuniyeti önemli’ felsefesi ile yola çıkarak internet üzerinden ses tasımacılıgını Türkiye pazarına sunuyor. Metaksan üç yıl içerisinde önemli projelere imza atmayı planlıyor.

DaRT_CoLD

Meteksan Sistem, is ortagı Attachmate’in 2006’da bünyesine kattıgı NetIQ firmasıyla gelen iki ürünü çözüm portföyüne kattı. Biri VoIP (‹nternet Üzerinden Ses ‹letimi), digeri güvenlik yönetimi alanlarında sunulan çözümlerle, özellikle finans ve telekomünikasyon sektörlerinde güçlü projelere imza atılması planlanıyor. Bu iki çözümü kurumsal risk yönetimi portföyü içinde konumlandıran Meteksan Sistem, gerektiginde kendi is ortakları üzerinden de çalısabiliyor olacak.

Attachmate Uluslararası Faaliyetlerden Sorumlu Baskan Yardımcısı ve Genel Müdürü David Bennett, Türkiye pazarının büyüme potansiyelinin çok yüksek oldugunu, bu nedenle 3 yıldır Türkiye’de faaliyet gösterdiklerini söylüyor. NetIQ’nun Attachmate’in bünyesine katılmasıyla is potansiyelinin daha da artacagına inandıklarını ifade eden Bennett, gelismis çözüm portföylerini Türkiye pazarına da sunmak istediklerini ve bu pazarda önümüzdeki 12 ayda en az %100 büyüme beklediklerini belirtiyor.
Bennett söyle devam ediyor: “Meteksan Sistem ile birlikte, Türkiye pazarına yogun bir yatırım yapmayı, kurulum yeteneklerimizi artırmayı ve gerek satıs öncesi, gerekse profesyonel hizmetler anlamında olsun, yüksek müsteri memnuniyeti saglamayı amaçlıyoruz. Meteksan Sistem, Türkiye pazarında iyi bir üne sahip ve bu hedeflerimizde bizi sonuna kadar destekleyebilecek nitelikte bir firma.”
Meteksan Sistem Genel Müdür Yardımcısı Taner Bengi ise özellikle finans ve telekomünikasyon sektörlerinde kurumsal risk yönetiminin büyük önem tasıdıgını söyleyerek su açıklamayı yapıyor: “Telekomünikasyon sektöründe yabancı yatırımcıların varlıgı dolayısıyla gündemde olan SOX kriterleri ile uyumluluk, bankacılık sektöründe de Basel II kriterleri ve BDDK tarafından getirilen yükümlülükler, kurumsal risk yönetimine odaklanmamıza sebep oldu. Portföyümüzün içinde Attachmate, gerek uyumlulukla ilgili, gerekse uçtan uca bütünlesik bir güvenlik çözümü saglaması açısından önemli yer tutuyor olacak.”

HEDEF FİNANS VE TELEKOMİNİKASYON

Bennett, Türkiye pazarında özellikle finans ve telekomünikasyon sektörlerine odaklanmalarını söyle açıklıyor: “Tüm dünyada, sabit hatlardan uzaklasma egilimi ve VoIP teknolojisine yönelim var. Bu iki sektör, söz konusu teknolojiye en çok yatırım yapan sektörler konumunda. Meteksan Sistem ile birlikte, Türkiye pazarında büyüme ve kârlılık potansiyeli en yüksek sektörler olarak finans ve telekomünikasyonu belirledik. Önümüzdeki 3 yılda önemli projelere imza atmayı hedefliyoruz.”
Bengi ise hedef sektörler hakkında sunları söylüyor: “Finans ve telekom sektörleri, özellikle 2006 basından itibaren ve artan bir sekilde, regülasyonlara ve yabancı yatırımların girmesine baglı olarak, yatırımlarını artırdı. Güvenlik çözümleri, bu yatırımların içinde önemli bir pay tutuyor. Bu noktada, gerçekten kritik olan ihtiyaca yanıt veren çözümü konumlandırabilmek; güçlü bir ekiple bu çözümlerin arkasında saglam sekilde durmak; müsterilerimize kendi alanlarında farklılık yaratacak, operasyonlarını kolaylastıracak, bir yandan giderlerini düsürürken risklerini de yönetebilecekleri çözümler sunmak, önem kazanıyor.”

Meteksan Sistem, NetIQ portföyü için Attachmate’in Türkiye’deki tek yetkili is ortagı. Attachmate teknolojisi, kullanıcılara bilisim altyapısını en etkin biçimde yönetme imkanı veriyor. Genis bir ürün portföyüne sahip olan Attachmate, son dönemde yeni sirketleri bünyesine katarak çözümlerini daha da genisletiyor.
HERKES EFENDİ OLACAK!!!!Cevapla